Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

4 Posty
snop dog
(jumaji1)
Wiking
lizzi jezeli chcesz cale zyc byc tanią silą roboczą to prosze bardzo. Norwegia to kraj ktory daje duze mozliwosci tylko trzeba byc zdeteminowanym. Mam tu znajomych ktorzy zaczynali jak ja i teraz zarabiają duzo wiecej niz minimalna placa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
wszystko się zgadza jumaji1

ale bez kursu przynajmniej podstawowego , odbytego w Norwegii to możemy sobie jedynie pomarzyć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kristoffer W.
(_Makki_)
Wiking
Zarobki na platformach uzaleznione sa oczywiscie od zawodu, wyksztalcenia, doswiadczenia i rotacji w jakiej sie pracuje.
Kurs bezpieczenstwa kosztuje od 18000-22000kr i trwa 4-5 dni. Zalezy kto go prowadzi.
W wakacje firma ResQ ma czasami kursy "promocyjne" ktore trwaja 4 dni i kosztuja 12000kr.
Ja przeszedlem taki kurs tydzien temu, trwal 5 dni i kosztowal 19000kr. Firma - ResQ i szkolenie w jezyku norweskim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
KAM KRZ
(Krzeszo)
Wiking
Hej Makki, udało Ci się znaleźć pracę na platformie czy dopiero szukasz? Pytam z czystej ciekawości, nie moja branża. Trzymam kciuki za wszystkich Polaków aspirujących wyżej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
D K
(aniol_z_agh)
Wiking
Ogolnie raczej rzadko wypowiadam sie na forum ale po przeczytaniu kilku watkow o platformach poprostu nie moglem sie powstrzymac Ja rozumiem ze kazdy ma prawo do marzen , kazdy chce isc go gory ale trzeba tez chlodno stapac po ziemi . Chlopak przyjezdza do Norwegii po Liceum bo ktos mu powiedzial ze to kraj miodem i mlekiem plynacy i pisze ze chce wycisnac najwiecej co sie da

Kolego ja Ci proponuje wroc do Polski , zrob na poczatku uprawnienia na wozek , suwnice , popracuj 3-4 lata w przemysle ciezkim( metalurgia, spawalnictwo ,itp ) , zrob ewentaulnie inzyniera pierwszego stopnia ( bo wiekoszosc norwegow raczej tylko takie ma, My Polacy jestesmy lepiej wyksztalcenii !) , naucz sie kominikatywnie angielskiego i wtedy mozesz aplikowac na te platformy Moj kolega ze Schlumbergera bedac na projekcie w Angolii chce sie do biura przeniesc wiec akurat bedzie wakat

Schlumberger odwiedza AGH w Krakowie lowic talenty wiec moze dostaniesz szanse .

www.agh.edu.pl/pl/studenci/aktualnosci.html,,i333:vw:2557

Ewentualnie Aker Solutions ma sporo ofert , na poczatek w biurze , tez za dobre pieniadze

www.akersolutions.com/en/Global-menu/Car...g&country=Norway

A tak na serio to powodzenia , 7 lat temu zaczynalem suwnica i wozkiem w hucie jezdzic wiec moze Tobie tez sie uda

Dobry wujek Angel jest zawsze dobry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
widzę że jeden mądrzejszy od drugiego ,


cokolwiek ktoś tu dalej coś napisze to niech się zastanowi


o czym wy w ogóle piszecie ?? bez żadnej wyobraźni i takowego rozeznania tematu tu na miejscu

pierdzielić i podawać linki z neta ja też doskonale potrafię

ale jak przychodzi co do czego to lepiej nie mówić ....

jedni jadą tutaj bo mają jakąś tam pracę ,,załatwioną,,

inni jadą w ciemno i i po pewnym czasie łapią się czegokolwiek bo już im na życie nawet nie starcza

panowie bajkopisarze ( posty wyżej )


kogo wy chcecie uczyć ???

dobrze że za marzenia nie karzą --- bo dostalibyście dożywocie , za głoszenie herezji także
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
D K
(aniol_z_agh)
Wiking
Drogi Powiatowmy myslicielu widze ze uderzyles do mnie i w moj ironiczny komentarz , wiec chcialbym zwrocic honor bo nie chodzilo o to zeby komus wysylac linki do ofert pracy , zreszta do mojej firmy tylko zeby uswiadomic chlopakowi z liceum ze bez wyksztalcenia i wyuczonego zawodu bedzie mu ciezko znalesc odpowiednia prace za godziwe pieniadze. Norwegia potrzebuje inzynierow ale potrzebuje takze innych pracownikow , w budownictwie , rolnictwie , uslugach . Ale potrzebuje ludzi juz z doswiadczeniem , bo bez ma odpowiednio duzo z Afryki, Azji , i juz powoli zaczyna narzekac na zbyt otwarta bramke emigracyjna..

Kazdy jest kowalem swojego losu , jednak ten los trzeba wypracowac gdzies wczesniej a nie liczyc na lut szczescia w Norwegii jadac do niej w ciemno . W samolocie nie brak Polakow ktorzy chwala sie znajomoscia Oslo , Norwegii, wszelkimi kontaktami i na koncu.. doswiadczeniem w skladaniu rusztowan przez 5 lat ..

Ja te 5 lat spedzilem w miedzynarodowych projektach a teraz to samo robie w Norwegii i wcale nie jestem bajkopisarzem tylko watroba do gardla mi podchodzi jak slysze roznego rodzaju herezje na forum , w samolocie , itp ..

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Krzeszo napisał:
Hej Makki, udało Ci się znaleźć pracę na platformie czy dopiero szukasz? Pytam z czystej ciekawości, nie moja branża. Trzymam kciuki za wszystkich Polaków aspirujących wyżej
Pan ..."_Makki_"... jest Norweskim Inżynierem , Polskiego Pochodzenia ...
---
Pracy nie szuka ... to Ona szuka Jego...
---
Tu dał namacalny przykład , że jeżeli chce się być w Norge... KIMŚ ...więcej niż fizycznym robotnikiem , to trzeba się Kształcić w Norweskich Instytucjach i i za tą naukę trzeba płacić jak za złoto...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
aniol_z_agh napisał:... . W samolocie nie brak Polakow ktorzy chwala sie znajomoscia Oslo , Norwegii, wszelkimi kontaktami i na koncu.. doswiadczeniem w skladaniu rusztowan przez 5 lat ..
....Ja te 5 lat spedzilem w...

Dlaczego obrażasz montażystów rusztowania ...?
---
Przecież tą pracę ktoś... Musi wykonać , Inżynier który to rusztowanie zaprojektował , przecież nie stanie sam do dalszego wykonania fizycznego... teoretycznego papierowego dzieła .
---
Więcej szacunku dla INNYCH zawodów ...!!!...
---
To że Ktoś po pracy opowiada bajki , nie znaczy wcale , że w pracy jest lewusem...! .
---
Moim zdaniem ...lepiej być po podstawówce zwykłym montażystą rusztowania ...
niż magistrem inżynierem jako sprzątaczka ... .
Oni / magistry ..... / akurat w samolocie siedzą cicho/ jednak w kraju u rodziny również Bajki... bają ... zaklinając iż pracują w ...DUŻYCH BIURACH PROJEKTOWYCH ...zapominając dodać ... ,że tylko jako sprzątaczki ... sprzątacze ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
D K
(aniol_z_agh)
Wiking
Moze podalem zbyt skrajny przyklad .. Nie obrazam , sam pracowalem kiedys fizycznie jako .. budowlaniec w Polsce i milo te czasy wspominam, na studia czlowiek musial pieniadze zarabiac

Przyklad wzial sie z tego ze gosc sie nawalil w samolocie , brednie zaczal pieprzyc a na koniec podczas ladowania chcial korzystac z toalety ... wiec jakos ten przyklad mi utkwil w pamieci i tak szybko nie wyparuje bo to chyba nie byl pojedynczy przypadek..

Ale dobra moze zakonczmy temat , bo odbiega od tego ktory tu sie toczyl a jak pamietam chodzilo o platformy

Powodzenia wszystkim Polakom , pracujacym i szukajacym.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok