Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Piotr Cidylo Maciej Krupa przemyslaw kuniec Grzes12 (1746 niezalogowanych)
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
DZIKI napisał:

To trafiłeś na służbistę, z kodeksem drogowym zamiast klapek na oczach. Mam nadzieję, że przełożony tego policmajstra okaże się człowiekiem. Ja jakiś rok temu leciałem stówką w tunelu, gdzie obowiązkowa była sześćdziesiątka (gnałem na prom do PL). Wjechali za mną w tunel, jak tylko wyjechałem, chłopcy dali znać światełkami. Po chwili rozmowy z nimi i wytłumaczeniu, że jadę na prom, na który mogę się spóźnić,spisał mnie i dał mi tylko ostrzeżenie, że jak następnym razem mnie złapie, to będzie inna rozmowa. Na koniec rozmowy zapytał, czy jest miły. Odpowiedź była oczywista



ano trafilem, to juz nawet nie sluzbistosc tylko idiotyzm totalny... gliniarze wszedzie sa tacy sami, jeden bardziej ludzki, drugi mniej.... i od tego zalezy, czy dostaniesz mandat czy nie i jak wielki... i to wszystko jest dla mnie ok jesli popelnia sie wykroczenie drogowe SWIADOMIE , wtedy liczysz sie z mandatem jak cie zlapia...i albo uprosisz albo nie ale w gruncie rzeczy to twoj wybor byl przekraczajac przepisy...ale za spalona zarowke w trakcie jazdy, w czasie dnia kiedy nie jestes w stanie tego wiedziec jak prowadzisz, karac mandatem wiekszym niz np. za brak zapietych pasow, to trzeba miec nierowno pod sufitem...
tak na marginesie zapytalem go, czy jesli - po wymianie zarowki - pojade dalej i na jakims wyboju po kilometrze zarowka spali sie znowu bo np. bedzie wadliwa - czy wtedy znowu 2000 mandatu gdyby tak mnie znow zatrzymal ? odpowiedz idioty oczywista - tak, znowu mandat.... szkoda slow zreszta, niereformowalny koles trafil sie i tyle...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
ulv72 napisał:
DZIKI napisał:

To trafiłeś na służbistę, z kodeksem drogowym zamiast klapek na oczach. Mam nadzieję, że przełożony tego policmajstra okaże się człowiekiem. Ja jakiś rok temu leciałem stówką w tunelu, gdzie obowiązkowa była sześćdziesiątka (gnałem na prom do PL). Wjechali za mną w tunel, jak tylko wyjechałem, chłopcy dali znać światełkami. Po chwili rozmowy z nimi i wytłumaczeniu, że jadę na prom, na który mogę się spóźnić,spisał mnie i dał mi tylko ostrzeżenie, że jak następnym razem mnie złapie, to będzie inna rozmowa. Na koniec rozmowy zapytał, czy jest miły. Odpowiedź była oczywista



ano trafilem, to juz nawet nie sluzbistosc tylko idiotyzm totalny... gliniarze wszedzie sa tacy sami, jeden bardziej ludzki, drugi mniej.... i od tego zalezy, czy dostaniesz mandat czy nie i jak wielki... i to wszystko jest dla mnie ok jesli popelnia sie wykroczenie drogowe SWIADOMIE , wtedy liczysz sie z mandatem jak cie zlapia...i albo uprosisz albo nie ale w gruncie rzeczy to twoj wybor byl przekraczajac przepisy...ale za spalona zarowke w trakcie jazdy, w czasie dnia kiedy nie jestes w stanie tego wiedziec jak prowadzisz, karac mandatem wiekszym niz np. za brak zapietych pasow, to trzeba miec nierowno pod sufitem...
tak na marginesie zapytalem go, czy jesli - po wymianie zarowki - pojade dalej i na jakims wyboju po kilometrze zarowka spali sie znowu bo np. bedzie wadliwa - czy wtedy znowu 2000 mandatu gdyby tak mnie znow zatrzymal ? odpowiedz idioty oczywista - tak, znowu mandat.... szkoda slow zreszta, niereformowalny koles trafil sie i tyle...

Jedyne, to można życzyć Tobie rozmowy z człowiekiem, który będzie nim naprawdę. A propos jeszcze gliniarzy tu w Norwegi, to w Arendal jest jeden o którym pisali kilka lat temu w prasie. Też jest cholernym służbistą. Jakiemuś norkowi tak zalazł za skórę, ze ten podłożył mu ładunek wybuchowy pod auto. Co prawda nie wybuchł, ale gliniarz miał do myślenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marcin W
(MarcinOslo)
Wiking
fly napisał:
Nie polecam wymiany prawka na norweskie, w przypadku zmoki speed (zarówno prędkość jak i narkotyki) lub alkohol, prawko zatrzymane przez policję przesłane zostaje do konsulatu a z tamtąd do miejsca gdzie zostało wydane, a z tamtąd my je odbieramy i jeżdzimy sobie dalej. Dzieje się tak iż wyroki z Norwegii nie są honorowane w Polsce. Oczywiście nie powinniśmy prowadzić auta w Norwegii na czas kary orzeczony przez sąd-ale zawsze to już coś.

pozdro


Po czesci masz racje ,ale nie do konca.
Twoje polskie prawo jazdy ,ktore zatrzyma Ci norweska policja zostanie odeslane do organu wydajacego ,tylko w przypadku ,gdy jestes tutaj turystycznie (moga przetrzymywac do 3 tygodni).Jesli jestes tutaj zameldowany ,tutaj pracujesz i mieszkasz ,nie ma szans zeby je wyslali do Polski.
Mialem tutaj zabrane polskie prawo jazdy na 14 miesiecy i walczylem wlasnie o to ,zeby je odeslali do Polski ,lecz bezskutecznie.Co nie oznacza ,ze nie mozna wtedy w Polsce jezdzic ,podczas kontroli mowilem ze zapomnialem i konczylo sie tylko na 50zl mandatu ,w Polsce nic o tym nie wiedzieli ze mialem zabrane w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
ulv72 napisał:
kami napisał:

gdyby było inaczej to by sie doczepili do nas podczas kontroli(przekroczylismy predkosc i radar zrobił nam zdjecie przyszedł do domku rachunek z mandatem 9 tys !!!!



9 kola....niezle zaszalalas mnie zatrzymali niedawno i pan sluzbowy z politi pokazal mi, ze w lewym przednim zarowka nie swieci....i zaczal pisac mandat...to ja go pytam, dlaczego mandat - auto jest sprawne, elektryka sprawna, swiatla rano jeszcze swiecily obydwa, wiec zarowka w czasie jazdy musiala sie spalic, normalna rzecz...na dodatek godzina 9 rano, bialy dzien, zadnego zagrozenia nie stwarzam a zarowke mam i moge wymienic przy nim na miejscu...
...nie bylo gadania...pisal dalej mandat... mowie mu, ze jesli zarowka spali sie podczas jazdy, w czasie dnia jeszcze, kierowca nie ma mozliwosci wiedziec o tym...mowie mu, ze w innych panstwach przy takim przypadku dostawalem ostrzezenie ustne, wymienialem zarowke i finito...a on mi na to, ze tu jest Norwegia ...
i wypisal mi w koncu zgadnij ile... 2000 koron, wg tabeli za brak swiatel , ktora raczyl mi pokazac idiota
nie wiem jeszcze czy to zgodne na 100% z ich kodeksem, musze jechac na komisariat pogadac z jego przelozonym



daj znac jak sie skonczyło bo w sumie jak masz przy sobie to nie powinni ci wypisac tego mandatu bo faktycznie pomgła ci pierdnac po drodze i powinno sie skonczyc upomieniem tak na chłopski rozum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
DZIKI napisał:
ulv72 napisał:
kami napisał:

gdyby było inaczej to by sie doczepili do nas podczas kontroli(przekroczylismy predkosc i radar zrobił nam zdjecie przyszedł do domku rachunek z mandatem 9 tys !!!!



9 kola....niezle zaszalalas mnie zatrzymali niedawno i pan sluzbowy z politi pokazal mi, ze w lewym przednim zarowka nie swieci....i zaczal pisac mandat...to ja go pytam, dlaczego mandat - auto jest sprawne, elektryka sprawna, swiatla rano jeszcze swiecily obydwa, wiec zarowka w czasie jazdy musiala sie spalic, normalna rzecz...na dodatek godzina 9 rano, bialy dzien, zadnego zagrozenia nie stwarzam a zarowke mam i moge wymienic przy nim na miejscu...
...nie bylo gadania...pisal dalej mandat... mowie mu, ze jesli zarowka spali sie podczas jazdy, w czasie dnia jeszcze, kierowca nie ma mozliwosci wiedziec o tym...mowie mu, ze w innych panstwach przy takim przypadku dostawalem ostrzezenie ustne, wymienialem zarowke i finito...a on mi na to, ze tu jest Norwegia ...
i wypisal mi w koncu zgadnij ile... 2000 koron, wg tabeli za brak swiatel , ktora raczyl mi pokazac idiota
nie wiem jeszcze czy to zgodne na 100% z ich kodeksem, musze jechac na komisariat pogadać z jego przelozonym

To trafiłeś na służbistę, z kodeksem drogowym zamiast klapek na oczach. Mam nadzieję, że przełożony tego policmajstra okaże się człowiekiem. Ja jakiś rok temu leciałem stówką w tunelu, gdzie obowiązkowa była sześćdziesiątka (gnałem na prom do PL). Wjechali za mną w tunel, jak tylko wyjechałem, chłopcy dali znać światełkami. Po chwili rozmowy z nimi i wytłumaczeniu, że jadę na prom, na który mogę się spóźnić,spisał mnie i dał mi tylko ostrzeżenie, że jak następnym razem mnie złapie, to będzie inna rozmowa. Na koniec rozmowy zapytał, czy jest miły. Odpowiedź była oczywista



wiesz my nie bardzo mielismy sie komu tłumaczyc bo to był radar w tunelu
wiec co pod radarem modły o niski wymiar kary
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
kami napisał:
DZIKI napisał:
ulv72 napisał:
kami napisał:

gdyby było inaczej to by sie doczepili do nas podczas kontroli(przekroczylismy predkosc i radar zrobił nam zdjecie przyszedł do domku rachunek z mandatem 9 tys !!!!



9 kola....niezle zaszalalas mnie zatrzymali niedawno i pan sluzbowy z politi pokazal mi, ze w lewym przednim zarowka nie swieci....i zaczal pisac mandat...to ja go pytam, dlaczego mandat - auto jest sprawne, elektryka sprawna, swiatla rano jeszcze swiecily obydwa, wiec zarowka w czasie jazdy musiala sie spalic, normalna rzecz...na dodatek godzina 9 rano, bialy dzien, zadnego zagrozenia nie stwarzam a zarowke mam i moge wymienic przy nim na miejscu...
...nie bylo gadania...pisal dalej mandat... mowie mu, ze jesli zarowka spali sie podczas jazdy, w czasie dnia jeszcze, kierowca nie ma mozliwosci wiedziec o tym...mowie mu, ze w innych panstwach przy takim przypadku dostawalem ostrzezenie ustne, wymienialem zarowke i finito...a on mi na to, ze tu jest Norwegia ...
i wypisal mi w koncu zgadnij ile... 2000 koron, wg tabeli za brak swiatel , ktora raczyl mi pokazac idiota
nie wiem jeszcze czy to zgodne na 100% z ich kodeksem, musze jechac na komisariat pogadać z jego przelozonym

To trafiłeś na służbistę, z kodeksem drogowym zamiast klapek na oczach. Mam nadzieję, że przełożony tego policmajstra okaże się człowiekiem. Ja jakiś rok temu leciałem stówką w tunelu, gdzie obowiązkowa była sześćdziesiątka (gnałem na prom do PL). Wjechali za mną w tunel, jak tylko wyjechałem, chłopcy dali znać światełkami. Po chwili rozmowy z nimi i wytłumaczeniu, że jadę na prom, na który mogę się spóźnić,spisał mnie i dał mi tylko ostrzeżenie, że jak następnym razem mnie złapie, to będzie inna rozmowa. Na koniec rozmowy zapytał, czy jest miły. Odpowiedź była oczywista



wiesz my nie bardzo mielismy sie komu tłumaczyc bo to był radar w tunelu
wiec co pod radarem modły o niski wymiar kary

Chodziło mi o te nie manie świateł
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
fly hm
(fly)
Wiking
Tak jak mówisz/piszesz MarcinOslo, moje przeoczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
Do końca nie jest pewne, z tym PL prawkiem, czy po utracie będzie można łatwo odzyskać je w PL Mam "kumpla", no znam go. Drapnęli go politi'anty na podwójnym gazie. Miał polskie prawko, no i 2,62 promila (mało nie ). Stracił uprawnienia prowadzenia poj. na trzy lata rzekomo tylko na terenie NO (zabrali prawko i wysłali do PL). Dali skierowanie na miesiąc wczasów w ośr. penitencjarnym (tu w norwegi) i kwit na 42 tys. koron. Prawko wysłali do kraju. Po wczasach pojechał do PL, chciał odebrać prawko w wydz. komunikacji, a tu blacha, miła pani powiedziała, że za trzy lata może odebrać, jak zda egzaminy oczywiście. Być może miał za dużo "oktanów" podczas kontroli i coś dopisali, a może coś jest podpisane pomiędzy krajami. A jeszcze jeden detal, on nie ma stałego fødselnummer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
Ewa XXX
(ewka)
Nowicjusz
No właśnie dlatego wysłali prawko do Polski, bo nie miał delikwent stałego numeru w Norwegii. Jakby miał, to prawo jazdy zostało by w Norge Mam znajomego, który już długo siedzi w Norwegii i także zabrali mu prawko za promile , ale nic do Polski nie wysłali. Chciał odebrać prawko po odbyciu kary, ale okazało się, że musi zdawać norweski egzamin teoretyczny na prawo jazdy , ale do tego potrzebna jest bardzo dobra znajomość tego języka. W perspektywie mógł zdawać jeszcze po angielsku.... Idiotyczne to troche....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok