Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

prawo jazdy - Norwegia

Czytali temat:
Piotr Cidylo Maciej Krupa przemyslaw kuniec Grzes12 (1762 niezalogowanych)
25 Postów
Wiking
proszę o pomoc.Jeżeli posiadam polskie prawo jazdy i kupiłam w Norwegii samochód na norweskich blachach oczywiście. Czy wymagane jest norweskie prawo jazdy czy nasze polskie tzn. unijne wystarcza?
I drugi przypadek jeżeli zatrudniam się w norweskiej firmie jako kierowca, szef nie wymaga norweskiego prawa jazdy,akceptuje takie jakie mam to czy wówczas też muszę wymienić prawko nasze na norweskie, na czas pracy w charakterze kierowcy. Ciągle słyszę rozbieżne informacje na ten temat, jak to jest?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
ja mam polskie pj
mam auto norweskie ,jezdzilem busami w norweskiej firmie
nie wie czy jest unijne i kto je wydaje =Bruksela czy jak
jest miedzynarodowe wydaje Urzad Marszelkowski wydziak transportu i komunikacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Odpowiedz jest taka...możesz ale nie musisz...jak jestes kierowcą to dla świętego spokoju możesz sobie zmienic aby w razie kontroli mieli czarno na białym bo wiesz i norwescy policjanci co niektórzy nie grzeszą bystrością ...ktos juz tutaj pisal o tym...oddajesz polskie,płacisz 200 koron i czekasz az przyjdzie na adres domowy...do tego czasu dostajesz potwierdzenie...
pozatym w Norge wszystkie prawa jazdy unijne są jak najbardziej uznawane(unijne to jest to właśnie nasze )i nie mogą cie zmusić abys je zmienił...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
jak masz bezterminowe to wymienia na 10 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
via44 napisał:
proszę o pomoc.Jeżeli posiadam polskie prawo jazdy i kupiłam w Norwegii samochód na norweskich blachach oczywiście. Czy wymagane jest norweskie prawo jazdy czy nasze polskie tzn. unijne wystarcza?
I drugi przypadek jeżeli zatrudniam się w norweskiej firmie jako kierowca, szef nie wymaga norweskiego prawa jazdy,akceptuje takie jakie mam to czy wówczas też muszę wymienić prawko nasze na norweskie, na czas pracy w charakterze kierowcy. Ciągle słyszę rozbieżne informacje na ten temat, jak to jest?
Pozdrawiam



nic nie musisz ale dobrze by było po ok 2 latach miec juz norweskie pj tak mi powiedziała pani z stasion vage
polska jest w uni europ a norwegia ma takie same prawa jak unia (podpisała jakis kontrakt ) wiec mozesz jezdzic na polskim pj
gdyby było inaczej to by sie doczepili do nas podczas kontroli(przekroczylismy predkosc i radar zrobił nam zdjecie przyszedł do domku rachunek z mandatem 9 tys !!!! i pismo ze mamy dac prawko do wgladu w najblizszym komisariacie tam je skserowali i przypieli do karty auta w stasion vegen )
wiec nie martw sie a jak masz jeszcze jakies watpliwosci to odsyłam do stron stasion vegen
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
nie trzeba,ale polecam mimo wszystko wymienic,szczegolnie jak prawo jazdy to nasz chleb
w przypadku gdy zgubimy polskie prawko,to jest malutki klopocik wtedy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
kami napisał:

gdyby było inaczej to by sie doczepili do nas podczas kontroli(przekroczylismy predkosc i radar zrobił nam zdjecie przyszedł do domku rachunek z mandatem 9 tys !!!!



9 kola....niezle zaszalalas mnie zatrzymali niedawno i pan sluzbowy z politi pokazal mi, ze w lewym przednim zarowka nie swieci....i zaczal pisac mandat...to ja go pytam, dlaczego mandat - auto jest sprawne, elektryka sprawna, swiatla rano jeszcze swiecily obydwa, wiec zarowka w czasie jazdy musiala sie spalic, normalna rzecz...na dodatek godzina 9 rano, bialy dzien, zadnego zagrozenia nie stwarzam a zarowke mam i moge wymienic przy nim na miejscu...
...nie bylo gadania...pisal dalej mandat... mowie mu, ze jesli zarowka spali sie podczas jazdy, w czasie dnia jeszcze, kierowca nie ma mozliwosci wiedziec o tym...mowie mu, ze w innych panstwach przy takim przypadku dostawalem ostrzezenie ustne, wymienialem zarowke i finito...a on mi na to, ze tu jest Norwegia ...
i wypisal mi w koncu zgadnij ile... 2000 koron, wg tabeli za brak swiatel , ktora raczyl mi pokazac idiota
nie wiem jeszcze czy to zgodne na 100% z ich kodeksem, musze jechac na komisariat pogadac z jego przelozonym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
No cóż dzieki wielkie. Gdyby każdy chciał opowiedzieć swoją historię to niezłą ksiazkę możnaby napisać. A propo pj dochodzę do wniosku na podst. tego co piszecie że polskie prawo jazdy jest polskim dokumentem a ja bedę z niego korzystać bo jestem i będę Polakiem pracującym w Norge. Serdecznie pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
fly hm
(fly)
Wiking
Nie polecam wymiany prawka na norweskie, w przypadku zmoki speed (zarówno prędkość jak i narkotyki) lub alkohol, prawko zatrzymane przez policję przesłane zostaje do konsulatu a z tamtąd do miejsca gdzie zostało wydane, a z tamtąd my je odbieramy i jeżdzimy sobie dalej. Dzieje się tak iż wyroki z Norwegii nie są honorowane w Polsce. Oczywiście nie powinniśmy prowadzić auta w Norwegii na czas kary orzeczony przez sąd-ale zawsze to już coś.

pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
ulv72 napisał:
kami napisał:

gdyby było inaczej to by sie doczepili do nas podczas kontroli(przekroczylismy predkosc i radar zrobił nam zdjecie przyszedł do domku rachunek z mandatem 9 tys !!!!



9 kola....niezle zaszalalas mnie zatrzymali niedawno i pan sluzbowy z politi pokazal mi, ze w lewym przednim zarowka nie swieci....i zaczal pisac mandat...to ja go pytam, dlaczego mandat - auto jest sprawne, elektryka sprawna, swiatla rano jeszcze swiecily obydwa, wiec zarowka w czasie jazdy musiala sie spalic, normalna rzecz...na dodatek godzina 9 rano, bialy dzien, zadnego zagrozenia nie stwarzam a zarowke mam i moge wymienic przy nim na miejscu...
...nie bylo gadania...pisal dalej mandat... mowie mu, ze jesli zarowka spali sie podczas jazdy, w czasie dnia jeszcze, kierowca nie ma mozliwosci wiedziec o tym...mowie mu, ze w innych panstwach przy takim przypadku dostawalem ostrzezenie ustne, wymienialem zarowke i finito...a on mi na to, ze tu jest Norwegia ...
i wypisal mi w koncu zgadnij ile... 2000 koron, wg tabeli za brak swiatel , ktora raczyl mi pokazac idiota
nie wiem jeszcze czy to zgodne na 100% z ich kodeksem, musze jechac na komisariat pogadać z jego przelozonym

To trafiłeś na służbistę, z kodeksem drogowym zamiast klapek na oczach. Mam nadzieję, że przełożony tego policmajstra okaże się człowiekiem. Ja jakiś rok temu leciałem stówką w tunelu, gdzie obowiązkowa była sześćdziesiątka (gnałem na prom do PL). Wjechali za mną w tunel, jak tylko wyjechałem, chłopcy dali znać światełkami. Po chwili rozmowy z nimi i wytłumaczeniu, że jadę na prom, na który mogę się spóźnić,spisał mnie i dał mi tylko ostrzeżenie, że jak następnym razem mnie złapie, to będzie inna rozmowa. Na koniec rozmowy zapytał, czy jest miły. Odpowiedź była oczywista
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok