Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

umowa o prace - Norwegia

Czytali temat:
Marek Marek (318 niezalogowanych)
1 Post

(GREG A4)
Wiking
czy wie ktoś ile czasu ma pracodawca ma na wreczenie umowy o prace -pracownikowi ? dodam ze pracuje juz ponad tydzien bez papierów -bo wypowiedziałem umowe innej firmie w której pracowałem pierw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
moze to przeoczenie zanim podejmiesz jakies kroki podejdz do biura i upomnij sie o te papiery
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
GREG A4 napisał:...dodam ze pracuje juz ponad tydzien bez papierów -bo wypowiedziałem umowe innej firmie w której pracowałem pierw.
A na jaki okres próbny umówiłeś się z Nowym pracodawcą...?.
jaka to branża w której pracujesz...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Tez mi sie wydaje ze to poprostu Norweski pospiech ale Kami ma racje niczym nie ryzykujesz a dokument jest potrzebny i trzeba sie zapytac nawet.Ja tez kontrakt podpisalem chyba w 4 czy w 5 dniu pracy dopiero bo glowny szef nigdy nie mial czasu aby pierwszy go podpisac mimo to ze lezal na biurku gotowy od dluzszego czasu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(GREG A4)
Wiking
to kontrakt na czas nieokreślony-w tym samym miejscu warsztacie -branża samochodowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(GREG A4)
Wiking
jak myśle ze mam iść i upominać się o papiery po raz któryś z kolei .......to naprawdę myślę że o to im właśnie chodzi -zle to odbieram -dodam ze sprowadzilem tu swoją żonę z córką ,bo obiecali pracę dla mnie ,a teraz taki numer .....może dlatego że jestem z Polski (nie podoba mi sie takie poejście -czuje sie upokorzony z dnia na dzień)pewnie norweg to by dostał umowe zaraz w pierwszy dzień jeszcze przed pracą.....pogadam jutro to zobaczymy .
pozdrawiam i dzięki zapodpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
GREG A4 napisał:
jak myśle ze mam iść i upominać się o papiery po raz któryś z kolei .......to naprawdę myślę że o to im właśnie chodzi -zle to odbieram -dodam ze sprowadzilem tu swoją żonę z córką ,bo obiecali pracę dla mnie ,a teraz taki numer .....może dlatego że jestem z Polski (nie podoba mi sie takie poejście -czuje sie upokorzony z dnia na dzień)pewnie norweg to by dostał umowe zaraz w pierwszy dzień jeszcze przed pracą.....pogadam jutro to zobaczymy .
pozdrawiam i dzięki zapodpowiedzi
Ale masz mniemanie o Sobie ...
UPOKAŻASZ CO NAJWYŻEJ TO SAM SIEBIE I STWAZASZ NIEPOTRZEBNE PROBLEMY.

Pamiętaj ,że jak Norg się z Tobą umówił to i tak jest...
Jeszcze jedno ..nie wszystkie firmy mają pełna obsadę administracyjną bo to koszta tylko zlecają pracę firmom księgowym i może dlatego tyle to trwa...
Najwazniejsze aby forsa taka jak trzeba przyszła w terminie na konto i nic ponadto ....
Norweg to moze umowy wcale nie mieć bo w Norge obowiązują umowy na "gębę "na równi z pisanymi .
U mnie w firmie tylko ja mam umowę pisaną ... pozostali takiej nie mają ....a pracują po kilkanaście lat...!
Skoro już w tej firmie przedtem pracowałeś Tylko zmieniłeś szefa to spytaj się kolegi norweskiego jak to jest z tymi papierami ....
TYLKO BEZ GŁUPICH PODTEKSTÓW ...normalnie swobodnie na luzie tak od niechcenia....
Pamiętaj ,że Oni bardzo zwracają uwagę na zewnętrzne zachowanie danej Osoby ...MIMIKA ...TON WYPOWIEDZI...NERWOWA GESTYKULACJA....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
na czas nieokreslony umowy daja w ciagu miesiaca
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(GREG A4)
Wiking
dało rade - załatwiony temat -w angielskiej wersji .a co do umowy na gębe to nie polecam nikomu -najważniejszy papier wrazie czego. pozdrawiam wszystkich -)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok