Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Nawet 15% rabatu na S1 i EKUZ

Reklama

Dziecko za zgodą matki stale sprawującej władzę w pl wyjechało - Norwegia

Czytali temat:
ewelina ewelina ON Tamten Riggman (242 niezalogowanych)
1 Post
Aleksandra Żyrek
(AleksandraZyrek)
Wiking
Pytanie: Dziecko za zgodą matki stale sprawującej władzę w PL wyjechało do Norwegii do ojca, gdzie od listopada 2023 uczęszcza do szkoły. Chłopiec jednak chce wrócić na stałe do Polski, ojciec już informuje że mu nie pozwoli, twierdzi że musi jeszcze 2 lata uczęszczać do szkoły oraz póki nie naucz się szacunku do innych osób. Wyjeżdżając miał informacje że jedzie na próbę, min.do końca roku szkolnego (sprawiał problemy wychowawcze matce, myślał że u ojca będzie mu lepiej), Ojciec nigdy nie uczestniczył w wychowaniu syna,
zgłoszenia o jego złych zachowaniach negował, usprawiedliwiał twierdząc iż matka i ojczym faworyzują córkę i są negatywnie nastawieni do syna. Prawda taka że trzyma syna dla świadczeń i przy okazji nie loży na utrzymanie córki która pozostała na utrzymaniu matki i z którą nie utrzymuje regularnych kontaktów. Ponadto posiada jeszcze troje dzieci z dwóch związków. Ww. Pozostaje obecnie w związku małżeńskim z Norweżką z którą posiada wspólne dziecko, oraz dwie jej córki z poprzednich związków.Jest obawa że nawet nie pozwoli synowi pojechać do PL.na wakacje,.bojąc się że nie będzie chciał wrócić. Chłopiec jest zastraszony, ma wpajane informacje że nie może wyjechać.W domu ojca dochodzi do zachowań zabronionych krzyki, obelgi doprowadzenie do płaczu chłopca. Jest zmuszany do pracy przy koniach, wyprowadzania psów oraz czyszczenia ich boksów.Ojciec prezentuje niewłaściwe postawy wychowawcze względem syna. Ww.nie ma właściwych relacji z pozostałymi dziećmi. Z dwojgiem nie ma żadnych kontaktów i unika obowiązku alimentacyjnego. Z trzecim ma nieregularne kontakty. Ww. Jest kiepskim ojcem względem swoich dzieci. Jest arogancki, wybuchowy, wulgarny. Chłopiec tęskni za mamą i za siostrami. Ww. nie posiada właściwych kompetencji wychowawczych. W jaki sposób można sprowadzić dziecko do PL, jeżeli ojciec będzie uniemożliwił powrót. Dziecko nie zgłosiło takich zachowań w szkole w obawie że zostanie zabrane do pieczy i nie wróci do mamy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
449 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
zglos sprawe do Barnevernet, to taka instytucja co zajmuje sie tu tymi sprawami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok