Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca i szkola - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Joanna Kuchnicka Magdalen@ Klaudia Montowska Onty_Ja_Gabriel_3. Takatamjakas Patrycja Ratkowska GTVXD .. (1412 niezalogowanych)
2 Posty
Patrycja Ratkowska
(PatrycjaRatkowska)
Wiking
Witam, czy moze ktos udzielic mi informacji na temat szkol wieczorowych w Norwegii. Mam 18 lat, chcialabym przyjechac do Norwegii do pracy i wieczorowo sie uczyc w szkole sredniej. Prosze o wszelkie informacje na ten temat. Z gory dziekuje za wszelkie informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
PatrycjaRatkowska napisał:
Witam, czy moze ktos udzielic mi informacji na temat szkol wieczorowych w Norwegii. Mam 18 lat, chcialabym przyjechac do Norwegii do pracy i wieczorowo sie uczyc w szkole sredniej. Prosze o wszelkie informacje na ten temat. Z gory dziekuje za wszelkie informacje. By udzielić dalszych informacji na ten temat, trzeba zadać niestety.
Pytanie podstawowe, acz bardzo ważne w tym przypadku!
Czy znasz już na tyle Język Norweski w mowie i piśmie, by być samodzielną podczas zajęć szkolnych w NORWESKIEJ wieczorówce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Patrycja Ratkowska
(PatrycjaRatkowska)
Wiking
Witam, przepraszam zapomnialam dodac ze chodzi mi o anglojezyczna szkole wieczorowa. Niestety nie znam Norweskiego w takim stopniu by uczyc sie w tym jezyku. Jezeli wie pan cos na temat takich wieczorowek to prosze o info.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
PatrycjaRatkowska napisał:
Witam, przepraszam zapomnialam dodac ze chodzi mi o anglojezyczna szkole wieczorowa. Niestety nie znam Norweskiego w takim stopniu by uczyc sie w tym jezyku. Jezeli wie pan cos na temat takich wieczorowek to prosze o info.To że w danej szkole będą klasy z językiem angielskim jako wykładowym, nie oznacza wcale iż nie trzeba znać Norweskiego tak jak wyżej napisałem.
To dokładnie tak samo jak w polskich szkołach, gdzie są klasy z angielskim, jednak językiem podstawowej komunikacji jest polski.
Tu w Norwegi zaś Norweski.
Inna sprawa to taka, czy znalazłaś już sobie taką Norweską szkołę gdzie są klasy z językiem angielskim.
Pamiętaj również iż w Norwegi obowiązek darmowej i obowiązkowej szkoły, kończy się w wieku 16 lat o ile nie kontynuuje się automatycznie dalej nauki w szkole średniej.
Jednak i tu po skończeniu 18 lat, jest się już osobą samodzielną i to w szerokim spektrum.
Tu nie istnieje taka ochrona szkolna jak w polandi do 21 lub 24 roku życia, jak się dalej uczy. Po skończeniu 18 lat nikogo tu nie interesuje, czy ktoś się dalej uczy i skąd ma pieniądze na dalszą naukę.
W twoim przypadku jak dobrze pamiętam, dochodzi jeszcze sprawa zabezpieczenia finansowego na czas nauki jako osoby zagranicznej o ile nie ma się najpierw legalnej pracy.
To zaś oznacza iż najpierw, powinnaś znaleźć samodzielnie, miejscowość z daną szkołą wieczorową, następnie znaleźć mieszkanie i pracę, a dopiero wtedy startować do tej szkoły.
Jednak mogę się mylić, ponieważ, mogły się zmienić przepisy prawne w tej sprawie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok