Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
noregg napisał:
Nigdy to im nie przeszkazalo ja osobiscie i dwa miesiace w roku bywalem poza norwegia.Co w zaden sposob nie wplywalo na to co w pracy zawsze idzie sie dogadac.


...to,że w robocie się dogadujesz???
...to twoja sprawa...
...w UdI sa pewnie wytyczne ,żeby nie dawać...
...wójt swoje a pleban swoje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Czyli krotko to sie diametralnie pozmienialo.Ale to wiesz czy tylko sie domyslasz bo jak tak to ja tez tak mam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
noregg napisał:
Czyli krotko to sie diametralnie pozmienialo.Ale to wiesz czy tylko sie domyslasz bo jak tak to ja tez tak mam.


...co masz mianowicie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
noregg napisał:
Tak kolega mial odmowe i jego to dotyczy ja mam wrazenie ze oni nie chca dawac tych stalych numerow bo jak cos sie komus porzytrafi to moga powiedziec zjezdzaj do polski.

Znaczy sie nie chca dawac i dobrze robia. Zjezdzaj do Polski moga powiedziec kiedy chca i tez dobrze. Przeciez to w koncu ich kraj. Polacy tez nie chca uchdzcow wiec w czym problem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
3sort napisał:
noregg napisał:
Tak kolega mial odmowe i jego to dotyczy ja mam wrazenie ze oni nie chca dawac tych stalych numerow bo jak cos sie komus porzytrafi to moga powiedziec zjezdzaj do polski.
Znaczy sie nie chca dawac i dobrze robia.
Zjezdzaj do Polski moga powiedziec kiedy chca i tez dobrze.
Przeciez to w koncu ich kraj.
Polacy tez nie chca uchdzcow wiec w czym problem?

Problem jak widać z twojej korespondencji, tkwi w braku znajomości używanych prawnych pojęć.
Ponieważ polak w Norwegi nie jest uchodźcą, a jedynie Imigrantem i to na dodatek ekonomicznym.
Druga sprawa to otrzymanie -F- numeru w niczym teoretycznie nie pomaga a wręcz utrudnia jak ktoś ma rodzinę w polsce i bardzo często ją odwiedza, zostaje prawie że zawieszony status utlandet-pendler.
Natomiast posiadając -D- numer nie ma takich problemów, ponadto nie jest prawdą iż posiadając -D- numer nie można założyć konta w banku norweskim i tak dalej, jest to totalna bzdura, która na tym forum została definitywnie obalona i nie będę się tu powielał w tym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Fakt niezaprzeczalny. Prawnikiem nie jestem wiec i pojec nie znam. Tym niemniej:

Personer som har gyldig arbeids-/oppholdstillatelse, eller er EU/EØS/EFTA-borgere med registreringsbevis (unntak for nordiske borgere som ikke trenger arbeids- og oppholdstillatelse), og skal oppholde seg i Norge i 6 måneder eller mer, må også møte opp på ett av 42 utvalgte skattekontor for å melde flytting til Norge. Det vil da bli vurdert om man skal bli bostedsregistrert og få tildelt et norsk fødselsnummer.

Tak wiec. Czy immigrant czy nie, czy z eu czy nie, czy polityczny czy z zainteresowania, jak og nie chca to f.nummer nie dostanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok