Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

8929 Postów
Maniak
Hardi napisał:
...To starszy czlowiek bo po 70-tce, mozliwe, ze juz troche zdziwaczaly.
I wszystko jasne jak wkręcona w Norge żarówka 200watowa...

Na poważnie :
Nie ma się co dziwić temu starowinie...
Ja gdy przybyłem don Norge 3-lata temu płaciłem za kWh-0,45NOK total.
Teraz w rozliczeniu ogólnym płacę 1,05 NOK-kWh...
W to wchodzi licznik opłaty stałe i przesył...
JESZCZE NIE TAK DAWNO- 5-10-lat temu ten sam kilowat kosztował maximalmie 0,25-NOK...
A facet... , jak jest to jego chałupa to za wszystko musi płacić ...
O czy my nie posiadający indywidualnych wolno /samo / stojących domów nie wiemy ...
-Prąd
-Woda-urządzenia doprowadzające-
- szambo
-śmieci
-opłaty na stad , komunę ,fylke,
Jest tego naprawdę wiele...
Być może i więcej niż u nas w naszym kraju...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(^marta^)
Wiking
jamam 74m2 i palcimy w zime i jesien ok 3000 do 3500 nok co drugi miesiac a latem do 1500, wszedzie mam podlogwe ogrzewanie, bojler, kuchenka, lodowka, zamrazarka,zmywarka,etc pozatym dwojka malych dzieci ... nie mam kominka zeby sobie drewnem z budowy ogrzewac mieszkanie,
mamy wlasny licznik
ze wszystkich chyba najwiecej place za prad i powinnismy osiwiec
a ja radze zmienic mieszkanie jak sie nie podoba, bo z norwegiem sie nie wygra, tak samo jak w PL ze starymi babciami...
pozdrwaiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Ja mam pietrowy domek,podwojny garaż,wodę z bojlera i masę różnych sprzetow...dom ok.120 m2...i płacę srednio 1400 koron za dwa miesiące...dziwne,bo tutaj u naszych norwegów swiatła palą się całą noc,i w domu i przed....sama sie nieraz dziwiłam...i nie mieszkają wcale młodsi ale starsi,a jakos nikt nie oszczędza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
za okolo 75kw domek wychodzi niecale 12k w roku - rachunki kwartalne 2x1500 i ze dwa po 3-4k. wszystko na prad. wszedzie varmekable, bojler na wode, radio albo tv chodzi 24h...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(eeewa)
Wiking
Ja place latem okolo 2000 tys a zima nawet do 4000tys kr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Hej ale czy sprawa nie rozbija sie czasami o kwote czynszu??? jezeli placisz malo to staruszek umie liczyc.Moze kwota za prad przewyzszy czynsz??!!!! Czym innym jest mieszkac w pokoiku a czym innym prowadzenie gospodarstwa domowego.moze staruszek wczesniej wynajmowal studenciakowi ktory wiekszosc czasu spedzal poza domem???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok