Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
(12216 niezalogowanych)
7 Postów
J J
(fokus)
Wiking
do pajkowski. Napisz na forum. bede na bierzaco sledzic. A co Hani to uwazam ze zbyt dlugo w domu siedzi i nie zna realiow zycia. A kompleks rodzi kompleks, widocznie... A i jeszcze jedno jezeli ktos nie ma argumentow, to nie potrafi logicznie odpisac na posty. Ta uwazam. sjafor ten kierowaca tlumaczac po polsku. A i napisz ze pracujesz i ze mozesz dolaczyc referencje jezeli byli by zainteresowani. Powodzenoia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam, jeśli szukasz pracy w Norwegii to wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
10 Postów
Daniel Malinowski
(pajkoski)
Wiking
dzieki serdeczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(nikagreen)
Nowicjusz
Witam, tutaj oferty pracy dla kierowcy ze strony NAV
www.nav.no/sbl/stillingssok/resultat.do
mam nadzieję, że znajdziesz coś interesującego, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(jaronorge)
Wiking
wszedłem tylko by napisać do pajkoski. Chłopie jestem tu 6 lat od 4 pracuję dla norweskiej firmy właśnie jako kierowca. Jeżdzę po całej norwegi i wiem jaki jest rynek pracy w przeciwieństwie do pań które radzą facetowi jak ma znaleźć pracę hehehe - sama siedząc w domu. Drogie Panie pracy w norwegii nie ma - i nie oszukujcie ludzi ze jest inaczej - jest kryzys kazdy trzyma co ma a jesli traci to włsnie bedąc na miejscu z pozwoleniami i wszystkim co do pracy potrzebne szybciej znajdzie - a nie znajduje . Ogłoszenia sie pojawiają i co z tego skoro są tylko formalnością wymaganą tu. One nie aktualne są czesto w dniu wydania hehehe. Jestem teraz w domu na vente, byłem dzieki temu w polsce - lecąc samolotem w zasadzie tylko z polakami co to prace stracili i nie poddali sie od razu - szukali ale bez pieniedzy długo sie nie pociągnie jesli ma sie rodzinę w polsce i zobowiązania tu. Ale co mogą na ten temat wiedziec nie pracujące kobiety. Co do pracy bez norweskiego to odpowiedziała wam Agnieszka - bez języka odbija się od drzwi a ty chłopie chcesz po norwegii jeżdzic nie znajac jezyka?Młodzi ten jezyk znają ale starzy nie a własnie to oni prowadzą firmy!!!A Hania ma rację jak w polsce miało sie prace kierowcy to i tu pracując jako kierowca zaden problem ale gdy w polsce pracowało sie jako ksiegowa to ucz sie kobieto by tu nie sprzątac by nie dac argumentów do rozmów norwegów miedzy sobą ze u nich sprząta pani mgr. Trochę ambicji!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
J J
(fokus)
Wiking
do jaronorge. Jaro ja tu prowadze dzialalnosc gospodarcza od 2 lat, nie siedze w domu. - poczytaj posty od poczatku-Wiem ze ludzie powinni by ambitniejsi ale czasami ambicje sie chowa a innym wystacza sprzatanie. Hania siedzi w domu i nie majac co robic pisze glupoty na forum. Moze i jest ambitna , ale od tej ambijci jej w garku nie przybedzie.Z jej slow wynika ze raczej gardzi ludzmi co podejmuja sie prac , ktorych norwegowie by nie chcieli. I to wg mnie jest zalosne!!! Aga ma racje, ale czy nie tak wiekszosc ludzi zaczyna, w Polsce tez chodzisz, chodzisz i odbijasz sie od drzwi. Tu jak pare razy pochodzisz to napewno cos znajdziesz. Niektorzy by odrazu chcieli w biurach , ale sam wiesz ze tak sie nie da. Wiem ze norwedzy plotkuja o polakach , ktorzy u nich sprzataja. Ale dalej uwazm - Hania napisala ze zadna praca nie hanbi- ze od czegosc trzeba zaczac. Uwazam tez ze jak kotos byl ksiegowa w polsce to chyba kiepska skoro zdecydowal sie na przyjazd a teraz narzeka ze do byle jakiej pracy nie pojdzie. A co maja zrobic ci biedni ludzie ktorzy chca zarobic troche grosza, gdzie maja sie uczyc jezyka jak nie podczas pracy. przebywajac z ludzmi nauczysz sie wiecej niz na kursach. Poznaje sie dialekty z danych regionow., tylko trzeba tego chciec.Zgadzam sie ze ciezko jest utrzymywac 2 domy. Reasumujac: wiem ze trudno o prace, ale wiem ze jak sie nie zdecydujesz to bedziesz kiedys zalowal. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(jaronorge)
Wiking
Stwierdzam ze szkoda energii na dyskusję- bo głupcem trzeba nazwac człowieka namawiającego innych by przyjeżdzali tu bez językaw dobie kryzysu!!!!. Kobieto czy ty wiesz co to kryzys??!! Jestem obywatelem tego kraju i chyba najlepiej znam te realia gdyz mam żonę norweszkę. Zapewnij mu pracę a później opowiadaj głupoty. Takich co to obiecują góry złota a w efekcie daja górę błota tu jest wielu zwłaszcza rodaków. A Hania widać ma co do garnka włożyc skoro ważniejsza dla niej nauka.Tak trzymaj dziewczyno.A ty pajkoski - jestes jeszcze w Polsce ucz sie języka przeczekaj bo napewno bedzie lepiej ale na razie nie pakuj sie bo bedziesz wracał do polski sfrustrowany i bez pieniedzy jak ci z samolotu zwłaszcza ze masz w Polsce pracę.Nie zmienia sie pracy w dobie takiego szaleństwa gospodarczego i przestoju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Daniel Malinowski
(pajkoski)
Wiking
dzieki za ostrzezenie .
jak myslisz gdzie najpierw jechac zeby znalezc prace ??
isc do polaka czy norwega??
czy jak mam prawko kat BCE to szybciej znajde prace???
a i w ogole to jest tam praca na budowach (to dla kolegow)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(sainz123)
Wiking
A Ty kolego tak od razu znales jezyk? pewnie tu przyjechales na gotowe, do rodzinki i za raczke Cie wszedzie prowadzano.podziwiac takich ludzi jak np.Agnieszka...odwazni sa niema co do tego watpliwosci. Dobrze wiesz chyba ,ze ile jest regionow tutaj tyle jest dialektow, czasem sami norwegowie siebie nie rozumieja, taka jest prawda, a norweski to nie tak bulka z maslem.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
jacek gola
(bjon5)
Wiking
ale z ciebie madrala ,nie kazdy mial warunki i mozliwosci do nauki jezyka w
polsce,po drugie sa tu szkoly za grosze gdzie duzo sie nauczysz,a wstyd to
przynosza wiesniaki ktorzy tu poprzyjezdzali z zapyzialych dziur w polsce,jest ich tutaj w norwegii 90 % .Takze nie zniechecaj ludzi do przyjazdu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
Ewa XXX
(ewka)
Nowicjusz
Naprawdę zdecydowanie odradzam przyjazd do Norwegii w ciemno!! Jaro ma rację, że kryzys i tutaj zajrzał! Coraz więcej Polaków zwalnianych jest z pracy lub wysyłanych na permitering. Uważam, że należy to przeczekać. Zawsze można szukać pracy z Polski i jak coś ciekawego się trafi to spróbować szczęścia. Jednak praca powinna być pewna!! Przy okazji można uczyć się języka norweskiego, bo znajomość perfekt angielskiego już nie wystarczy. Wiem to z własnego doświadczenia, Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok