Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

przedszkole - Norwegia

Czytali temat:
Bogusia K........ kazimierz batorowski Natalia Gucwa Adrian jaayymmm Olena Kowalska Daniel Majewski siawek slawek Agnieszka Jenczelewska Malgorzata Kuratnik patrycjaa1709 Ewelina642 Anna Mai (2267 niezalogowanych)
10 Postów

(izaf13)
Wiking
Witam, chciałam się dowiedzieć czy ktoś zna przedszkole które mieści się na Dynekilengate 16. Mój syn dostał tam miejsce i chciałabym dowiedzieć się jak tam jest i czy są jakieś polskie dzieci. Z góry dziękuje za odpowiedzi Iza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Witam.
Przy zapisie dziecka do przedszkola w Oslo wybierasz 7 przedszkoli. A zanim je wybierzesz to przynajmniej ja orientowalam sie gdzie to jest, jak tam jest i jakich narodowosci dzieci tam sa, a takze co przedszkole oferuje.

Chyba ze dostalas miejsce akurat tam, gdzie sobie nie zyczylas, bo zapisywalas po terminie.
A pod tym linkiem mozesz poczytac o przedszkolu:
www.bydel-grunerlokka.oslo.kommune.no/ar...amp;categoryID=28878
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(izaf13)
Wiking
dzięki za podpowiedź. to przedszkole wybraliśmy jako jedno z siedmiu i właśnie tam dostaliśmy miejsce. dowiedziałam się ze jest tam polska opiekunka i jest jedno polskie dziecko wiec mam nadzieje ze mojemu synowi się spodoba w nim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty
Ola Kotwicka
(kropcia1)
Stały Bywalec
A ja tak chcialam spytac? Jak dlugo czeka sie w Oslo na miejsce w przedszkolu? U nas w Bergen wybiera sie tylko 3 i czekam i czekam i czekam juz chyba z 6 miesiecy... A juz mam dosc siedzenia w domu i chcialbym w koncu do pracy pojsc a tu lipa... Moze ktos wie jak zalatwic przyspieszenie w kolejce na liscie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Ja zlozylam po terminie, w maju i wczoraj zadzwonili z przedszkola ze mam miejsce. Dostalam tak jak chcialam, od 23 sierpnia. Nie da sie tego przyspieszyc, ake wiem ze polskie dzieci dostaja miejsce łatwiej, zeby mialy kontakt z jezykiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(izaf13)
Wiking
My złożyliśmy 2 marca i dostaliśmy miejsce od 16 sierpnia. Dowiadywaliśmy się wcześniej czy mamy jakiś szanse na miejsce w przedszkolu ale kazali nam czekać ze dziecko jest na liście, nie można niczego przyśpieszyć trzeba czekać i już.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Ania Rojek
(ania24_2005)
Wiking
Cześć my w Bergen dostalismy bardzo szybko przedszkole.
Znalazłam prywatne przedszkole w którym było miejsce i po złożeniu dokumentów czekałam około 2 tygodni.Dodam że wożliliśmy dziecko bardzo daleko bo aż około 15 minut w jedną stronę ale było warto...
Wszystko zależy jak szybko zależy ci na oddaniu dziecka do przedszkola.
Na stronie Bergen komuny mozesz znaleść wszystkie przedszkola łacznie z opisaną liczbą dzieci i wolnych miejsc w danym przedszkolu.
Życze powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
Sylwia J
(Jedynka)
Nowicjusz
witam,
warto wziąć zaświadczenie od helsesoster, że dziecko nie mówi po norwesku i wysłać je do gminy, a we wniosku zaznaczyć priorytet, również ze względu na język. To bardzo przyspiesza procedury, ja czekałam na miejsce tydzień a koleżanka, 4 dni.
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok