Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Witam - Norwegia

Czytali temat:
Przemyslaw xyz Beh Gladia Zbigniew Karpinski mart enty Radoslaw . Michal99 Marcikdj85 M Andrzejv Tomaswe (2755 niezalogowanych)
6 Postów
Marcikdj85 M
(Marcikdj85)
Wiking
Witam mam pytanie jak uzyskać stały numer gdzie trzeba się udać i jakie dokumenty są potrzebne nadmienie że w Norwegi przebywam 10 miesięcy i mam prace na czas nie określony z góry dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
Radoslaw .
(raddek)
Nowicjusz
Udajesz sie do urzedu skarbowego Skatteetaten i tak jak skladales dokumenty na numer tymczasowy tak samo skladasz podanie o numer staly. Potrzebujesz umowe na stale bez rotacji, umowe na mieszkanie i nie jestem pewien ale chyba takze pozwolenie z policji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michal99
(Michal99)
Wiking
Nr tymczasowy dostal z ''automatu'' jak dostal prace, a o staly musi zlozyc podanie tak jak napisano w najblizszym Skateetatten obslugujacym nr stale(bo nie wszystkie to robia), miec stale miejsce zamieszkania w No i poczeka jakies 3 mce na nr.(Umowa o prace musi byc swieza lub musisz miec potwierdzenie z firmy czy od pracodawcy z podpisem ze nadal pracujesz najlepiej z dniem w ktorym skladasz podanie)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michal99
(Michal99)
Wiking
Nr tymczasowy dostal z ''automatu'' jak dostal prace, a o staly musi zlozyc podanie tak jak napisano w najblizszym Skateetatten obslugujacym nr stale(bo nie wszystkie to robia), miec stale miejsce zamieszkania w No i poczeka jakies 3 mce na nr.(Umowa o prace musi byc swieza lub musisz miec potwierdzenie z firmy czy od pracodawcy z podpisem ze nadal pracujesz najlepiej z dniem w ktorym skladasz podanie)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
napisał:
Witam mam pytanie jak uzyskać stały numer gdzie trzeba się udać i jakie dokumenty są potrzebne nadmienie że w Norwegi przebywam 10 miesięcy i mam prace na czas nie określony z góry dziękuje Hei, a po kiego grzyba tobie stały numer. Pamiętaj iż przy stałym numerze traci się te przywileje które przysługiwały utlandowi.
O ile nie masz zamiaru być tutaj do końca dni twoich, to stały numer, nic nie daje przez pierwsze 3 do 5 lat.
Ja obecnie żałuję iż wyrobiłem sobie -F- numer, same kłopoty i brak odpisów dla dojeżdżającego które miałem przy czasówce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marcikdj85 M
(Marcikdj85)
Wiking
Dzięki za informacje pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marcikdj85 M
(Marcikdj85)
Wiking
Dzięki wielkie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marcikdj85 M
(Marcikdj85)
Wiking
Dzięki serdeczne pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok