Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Materiały do nauki języka - Norwegia

Czytali temat:
Mateusz LM Joanna Kuchnicka Kasia K sobek22 Łukasz Ch Klaudia Montowska patiboo Kamaelos szylwka Anna91 (958 niezalogowanych)
1 Post
patiboo
(patiboo)
Wiking
W lipcu przyszłego roku planuję przeprowadzkę do Norwegii, aby w semestrze zimowym rozpocząć naukę na jednym z norweskich uniwersytetów (studia magisterskie). Do tego czasu chciałabym poznać podstawy języka norweskiego. W związku z powyższym:
1. Czy możecie polecić materiały do nauki języka. Chodzi mi w szczególności o materiały dotyczące:
- fonetyki (dobry słownik internetowy z możliwością odsłuchu),
- książki, aplikacje warte uwagi.
Jest to dla mnie niezwykle ważne, bo chcę wyjechać z Polski z w miarę komunikatywną znajomością języka. Być może macie jakieś dodatkowe sugestie? Wszystkie godne uwagi rady będę analizowała, a przemyślenia/efekty publikowała na moim blogu: dernorskteacher.blogspot.com/ (nie jest to chamska reklama - zapraszam wszystkich, którzy również borykają się z podobnym problemem).
2. Czy orientujecie się w temacie przygotowania językowego na norweskich uczelniach? Czy to prawda, że studenci zagraniczni mogą korzystać z bezpłatnych kursów językowych?
3. Czy studentów obowiązują w Norwegii jakieś ograniczenia dotyczące czasu pracy?
4. Zdaję sobie sprawę, że wyjeżdżając powinnam zabrać ze sobą oszczędności? Jesteście w stanie mi powiedzieć, jaka to powinna być suma? (np. suma miesięcznych wydatków).

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi na powyższe pytania i ewentualne dodatkowe rady.

Pozdrawiam serdecznie

Der Norsk Teacher dernorskteacher.blogspot.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
1. Slownik z wymowa:
lexin.udir.no/
Materialy do nauki jezyka sa przerozne, ja korzystalem i polecam z tych, ktore zdobylem na miejscu w Norwegii. Kurs dla poczatkujacych, Ny i Norge z cwiczeniami i zasobami w necie;
ksiazka Hva sier du z CD autorstwa Åse-Berit Strandskogen.
Co do kosztow zycia, mozliwosci zarobkowania itp, czy Twoje uczelnie, wysylajaca albo przyjmujaca, nie moze udzielic Ci takich inforrmacji?
Z ciekawosci, jakie to studia, jaka specjalizacja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok