Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kwota na poczet podatku - Norwegia

Czytali temat:
Tomasz Szymanski mart enty Dawid Kardas Kasia Grzybowska Łukasz Ch Darek1234 famila Nowyyyy Nowyyyy Ewa131 MacioSan (2180 niezalogowanych)
6 Postów
MacioSan
(MacioSan)
Wiking
Cześć! Przyjechałem na 2 miesiące pracy. Pracuje już miesiąc i jestem w stanie powiedzieć, ze nie przekroczę kwoty wolnej od podatku (54750). Czy jest możliwość abym nie musiał płacić tego poczetu i czy mogę zmienić to w Altinn? 1 wypłatę mam 15.08.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(HaniaZ)
Wiking
O jaki "poczet" konkretnie chodzi? O 50% podatku potrąconego od pierwszej wypłaty?

Może ten artykuł Ci pomoże
goldap.org.pl/2018/02/kiedy-mozliwy-jest...-podatku-z-norwegii/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MacioSan
(MacioSan)
Wiking
Posiadam kartę podatkową, kwotę którą co miesiąc zabierają na poczet podatku od dochodu. Mianowicie znalazłem, że chodzi mi o frikort. Tylko czy jak wprowadzę zmiany przed 15 to czy dostanę pełną kwote czy potrącą ten %.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(HaniaZ)
Wiking
Wyżej poprawiłam swojego posta, znalazłam Ci ciekawy artykuł na temat, który Cię interesuję. Mam nadzieję, że pomoże, pozdrawiam i życzę dalszego udanego pobytu w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(HaniaZ)
Wiking
Aaaaa... już wiem o co Ci chodzi. Zalogowałeś się do Skattu i zmieniłeś info o deklarowanych zarobkach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MacioSan
(MacioSan)
Wiking
No właśnie czekam na PINy i chce to zmienić na Frikort na stronie skatte. I czy jak zrobie to przed 15 to czy nie zabiorą mi tego "poczetu" czy dopiero na kolejny miesiąc nie zabiorą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MacioSan
(MacioSan)
Wiking
No i też do końca nie wiem jak to zmienić na ich stronie xD Ale to już będę dochodził metodą prób i błędów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(HaniaZ)
Wiking
Na zdrowy rozum frikort powinna obowiązywać od razu po zmianie danych w systemie, z którego twój pracodawca pobiera tabele zanim się z tobą rozliczy. Ale, że czasem norweski system bywa bardziej biurokratyczny niż podpowiada logika... to wolę Cię nie wprowadzać w błąd, chociaż tak mi się wydaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(HaniaZ)
Wiking
Jak się zalogujesz na stronie to na pewno od razu to znajdziesz, ja to co prawda robiłam pół roku temu i nie pamiętam dokładnie, ale pamiętam że jakoś od razu na pierwszej stronie się to pojawiało i było bardzo proste do ogarnięcia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MacioSan
(MacioSan)
Wiking
No nic warto spróbować najwyżej będzie do rozliczenia tylko jeden miesiąc Dzięki za pomoc i za informacje mam nadzieje, że uda mi się to jeszcze w tym Jakaś rada gdzie można to zmienić na stronie skatte?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok