Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Na Ryby - Norwegia

20 Postów
Andi12
(Andi12)
Wiking
Witam , mam pytanie chciałbym zacząć łowienie ryb moje pytanie czy dorsz lub makrela ma jakiś wymiar ochronny a mieszkam w okolicy SKI wie ktoś może gdzie jest tu blisko jakieś dobre miejsce na ryby ktoś mi mówił że koło 1455 nordre ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Andi12 napisał:

- czy dorsz lub makrela ma jakiś wymiar ochronny.
- mieszkam w okolicy SKI wie ktoś może gdzie jest tu blisko jakieś dobre miejsce na ryby ktoś mi mówił że koło 1455 nordre ?
.
Jeżeli będziesz łowił na fiordzie, to nie ma czegoś takiego jak wymiar lub okres ochronny.
Jeżeli złowiona ryba jest twoim zdaniem za mała to wrzucasz ją z powrotem do wody.
Jeżeli złowiona ryba jest dla ciebie odpowiednia to patroszysz ją na miejscu, a odpady też wrzucasz do wody - FIORDU- ponieważ jest to naturalny pokarm dla pozostałych ryb i nie tylko.
Wskazany przez ciebie obszar to półwysep, otoczony fiordem z bardzo skromną linią brzegową w stosunku do terytorium, jednak jeżeli już, to lepiej jest łowić od strony w wyspy Håøya.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
napisał:
Wymiar dla dorsza jest 40 cm w niektotrych rejonach
www.splawik.com/topic/31466-norwegia-prr...2a-wymiary-ochronne/[/quote]

Cóż Norwegia ostatnio "pajacuje" w niektórych sektorach, niemniej nie spotkałem się jeszcze, z jakakolwiek kontrolą na miejscu wędkowania nad brzegiem fiordów.
Natomiast widzę nieraz jak litwińcy patroszą nawet dorsze i 20-cm.
Osobiście łowię z okolicznych brzegów Moss.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Dla Punktow
(DlaPunktow)
Wiking
na facebooku jest grupa "Wędkarstwo,Rejsy po fjordach w Norwegii" jak tam popytasz to się na pewno dowiesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Andi12
(Andi12)
Wiking
Witam , dzięki za informacje mam pytanie może masz jakies współrzędne na te miesce do łowienia bo nie znam kompletnie tego regionu i miejsca gdzie bym mógł połowić bym może w przyszłą sobote sie wybrał z góry dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
gdzie nie staniesz z wedka bedzie dobrze, najlepiej na jeziorach na szczupaka a karta wedkarska to sciema, mozna kupic ale po co jak i tak nikt nie chodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Andi12
(Andi12)
Wiking
No nasłuchałem sie o kontrolach ale nie wiem gdzie kompletnie jechac zaczynam dopiero moze znasz jakies dobre miejsca na szczupaka i dorsza bym był wdzieczny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Andi12
(Andi12)
Wiking
ok wiem ze szczupak od maja w Polsce tu nie wiem ale chodzi mi o konkretnie jakies adres bym nie blądził nie orientuje sie jeszcze tu w miejscach ale dzieki za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
wiadomo ze jeszcze nie sezon n na szczupaka bo zwyczajnie za zimno ale latem na byle jakim jeziorze wsrod konarow czaja sie, poprostu wyjdz z domu i idz nad rzeke, jezioro itp chyba ze na fjord jak masz blizej. Kontroli nie ma, wiele lat juz chodze po jeziorach, zaporach, rzekach i nic nie widzialem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Andi12
(Andi12)
Wiking
ok dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok