Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

podroz samochodem zarejestrowanym w Norwegi do Polski - Norwegia

8 Postów
Jerzy JURAS
(elektromaniak3)
Wiking
Witam,czy ktos byl kiedys zatrzymany w polsce przez straz graniczna lub urzad celny jadac samochodem na norweskich blachach? Wybierajac sie do Polski zglosilem sie do firmy gdzie mam ubezpieczony samochod po zielona karte,otrzymalem odpowiedz ze niepotrzebuje zielonej karty jadac do Polski i zadnego dokumentu potwierdzajacego ubezpieczenie samochodu.
Izaczol sie problem jak w PL zatrzymala mnie straz graniczna i stwierdzili ze tu jest Polska i musze miec dowod ubezpieczenia,moje tlumaczenie nic niedalo,zadzwonilem przy nich do ubezpieczyciela,zeby im wytlumaczyli co jest 5,ale zaden z panow niemowil ani po norwesku ani po angielsku.Stwierdzili ze musze zaplacic mandat za brak ubezpieczenia i ze dalej niepojade.Ale przypomnialo mi sie ze mam w schowku papier z EU kntrol na ktorym bylem 2 dni przed wyjazdem i spytalem pana straznika czy to nieprzypadkiem ten dokument,czytal go zawziecie jak by znal norweski i po chwili ze to jest to i sam niewiem jakie dokumenty woze w samochodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jerzy JURAS
(elektromaniak3)
Wiking
elektromaniak3 napisał:
Witam,czy ktos byl kiedys zatrzymany w polsce przez straz graniczna lub urzad celny jadac samochodem na norweskich blachach? Wybierajac sie do Polski zglosilem sie do firmy gdzie mam ubezpieczony samochod po zielona karte,otrzymalem odpowiedz ze niepotrzebuje zielonej karty jadac do Polski i zadnego dokumentu potwierdzajacego ubezpieczenie samochodu,ze to wszystko jest w systemie i mozna to sprawdzic po nr rejestracyjnych.
Izaczol sie problem jak w PL zatrzymala mnie straz graniczna i stwierdzili ze tu jest Polska i musze miec dowod ubezpieczenia,moje tlumaczenie nic niedalo,zadzwonilem przy nich do ubezpieczyciela,zeby im wytlumaczyli co jest 5,ale zaden z panow niemowil ani po norwesku ani po angielsku.Stwierdzili ze musze zaplacic mandat za brak ubezpieczenia i ze dalej niepojade.Ale przypomnialo mi sie ze mam w schowku papier z EU kntrol na ktorym bylem 2 dni przed wyjazdem i spytalem pana straznika czy to nieprzypadkiem ten dokument,czytal go zawziecie jak by znal norweski i po chwili ze to jest to i sam niewiem jakie dokumenty woze w samochodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
elektromaniak3 napisał:
.Ale przypomnialo mi sie ze mam w schowku papier z EU kntrol na ktorym bylem 2 dni przed wyjazdem i spytalem pana straznika czy to nieprzypadkiem ten dokument,czytal go zawziecie jak by znal norweski i po chwili ze to jest to i sam niewiem jakie dokumenty woze w samochodzie.
Gość stwierdził jedynie "oczywistą prawdę".
Wozisz dokument auta, a nie wiesz do czego on służy, dobrze , że chociaż go miałeś w aucie, koleżanka schowała w domu, jako bardzo ważny dokument i w Szwecji zapłaciła 1000 sek mandatu.
Faktycznie tak jest, że w Norwegi ten dokument z aktualnej EU-kontroll, to swoiste potwierdzenie,
- ważności- przedłużenia kontroli auta,
- aktualnej opłaty drogowej,
- ważności ubezpieczenia auta.
I paru innych, mniej ważnych ułatwień do identyfikacji tak właściciela jak i samego auta.
Inaczej, to zwykły i podstawowy dokument identyfikacyjny, na terenie UE.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Dariusz Paśniewski
(daropanda)
Wiking
ja kseruję dodatkowo ważny (opłacony) dokument ubezpieczenia i zabieram ze sobą...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Stefan Skogmann
(Skogmann)
Nowicjusz
Ja bylem zatrzymany przez straz graniczna rok temu. Pokazalem dowod rej. , prawo jazdy i dowod os. Zadnych pytan nie bylo i problemow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
daropanda napisał:
ja kseruję dodatkowo ważny (opłacony) dokument ubezpieczenia i zabieram ze sobą...
W jaki sposób kserujesz?
Pytanie może i naiwne, jednak od paru lat, nie mam czegoś takiego jak "dokument ubezpieczenia".
Płacę stałym zleceniem przelewu, między kontami na rzecz >IF< i tyle.
Natomiast na przelewie, nie pisze za co jest opłata, tylko moje dane konta i nr konta >IF< oraz kwota wpłaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Dariusz Paśniewski
(daropanda)
Wiking
...do SLOKA...jak NIE PISZE...to możesz napisać, w kom .do przelewu, wydrukować ptwierdzenie przelewu też można, prawda? No i chyba nae-pocztę dostajesz chyba potwierdzenie ubezpieczenia za dany rok...też można wydrukować...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
daropanda napisał:
...do SLOKA...jak NIE PISZE...to możesz napisać, w kom .do przelewu, wydrukować ptwierdzenie przelewu też można, prawda? No i chyba nae-pocztę dostajesz chyba potwierdzenie ubezpieczenia za dany rok...też można wydrukować...Cóż sprawdzę.
Jednak jak do tej pory, żaden policjant, przy kontroli nie upierał się przy osobnym poświadczeniu ubezpieczenia, nawet wtedy jak wypisywał mandat za przekroczenie prędkości.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
deryl2
(deryl2)
Wiking
sloka napisał:
elektromaniak3 napisał:
.Ale przypomnialo mi sie ze mam w schowku papier z EU kntrol na ktorym bylem 2 dni przed wyjazdem i spytalem pana straznika czy to nieprzypadkiem ten dokument,czytal go zawziecie jak by znal norweski i po chwili ze to jest to i sam niewiem jakie dokumenty woze w samochodzie.
Gość stwierdził jedynie \"oczywistą prawdę\".
Wozisz dokument auta, a nie wiesz do czego on służy, dobrze , że chociaż go miałeś w aucie, koleżanka schowała w domu, jako bardzo ważny dokument i w Szwecji zapłaciła 1000 sek mandatu.
Faktycznie tak jest, że w Norwegi ten dokument z aktualnej EU-kontroll, to swoiste potwierdzenie,
- ważności- przedłużenia kontroli auta,
- aktualnej opłaty drogowej,
- ważności ubezpieczenia auta.
I paru innych, mniej ważnych ułatwień do identyfikacji tak właściciela jak i samego auta.
Inaczej, to zwykły i podstawowy dokument identyfikacyjny, na terenie UE.


ales ty mundry koci pasterzu
EU kontro robie w lutym raz na dwa lata a drogowy i ubez.place 20 marca co roku
wiec co najwyzej jest wazne 3 tygodnie

tyle razy dostales bana i nadal szkodzisz Polakom
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok