Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
MariolaB12 napisał:
Tylko że ja mam inż z biotechnologii więc ciężko było by się chyba załapać na coś takiego,
musiałabym angielski mieć na zaawansowanym poziomie i norweski podstawy chociaż...
Ani angielskiego, a tym bardziej norweskiego, nie wyszlifujesz na miotle czy w barze.
Nawet jak od razu, znajdziesz legalną pracę.
Z takim wykształceniem o ile, naprawdę, znasz się na rzeczy w tym zawodzie, można w Norwegi znaleźć nawet i intratną pracę nie tylko w laboratorium.
Na początku, można znaleźć prace w utylizacji, to w norwegi "konik" rządowy.
Najważniejsze, to tylko to, by samemu wiedzieć co się chce.
Przetłumacz sobie nawet w tym internetowym translatorze, na norweski, proste nazewnictwo twojej specjalizacji i szukaj odpowiednich społeczności zawodowych na tematycznych forach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Zbigniew HAZB
(hazb)
Wiking
"biotechnologii"
to szukaj w FISKERIDIREKTORATET
a teraz znajdż prace z "buta", bo na papu trzeba mieć i pamiętaj iż prace z wykształceniem szukasz dopiero po zatwierdzeniu dyplomu /uznaniu na warunkach Norweskich/ w NOKUT.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
hazb napisał:
\"biotechnologii\"
to szukaj w FISKERIDIREKTORATET
a teraz znajdż prace z \"buta\",
bo na papu trzeba mieć i pamiętaj iż prace z wykształceniem szukasz dopiero po zatwierdzeniu dyplomu /uznaniu na warunkach Norweskich/ w NOKUT.
Powodzenia

Nastepny "doradca".
Z buta, prace to może szukać Zenek z Kazikiem po gimnazjum bez zawodu.
A nie Inżynier, tu nielogiczny pośpiech, jest najgorszym doradcą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Zbigniew HAZB
(hazb)
Wiking
czasami "gabryjel"
...Gabriel tłumaczy prorokowi sens wizji o baranie i koźle...
i niech tak pozostanie....
mi smakują marchweki z kramiku u Pani magister - i tak niech pozostanie "
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
hazb napisał:
pamiętaj iż prace z wykształceniem szukasz dopiero po zatwierdzeniu dyplomu /uznaniu na warunkach Norweskich/ w NOKUT.
Wierutna i połowiczna bzdura.
Pracę z wyższym wykształceniem, można szukać bez zatwierdzonego dyplomu /NOKUT/.
To dana firma która zatrudnia, ocenia czy taki dokument z NOKUT jest akurat potrzebny.
A już zwłaszcza dla osoby, która tyle co, skończyła studia i uzyskała tytuł zawodowy.
Taka osoba, powinna znaleźć firmę, która zechce ją zatrudnić na staż i dopiero w trakcie pracy, można na spokojnie, załatwiać odpowiednie dokumenty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mariola Banasik
(MariolaB12)
Wiking
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :* chciałabym jeszcze zapytać, bo na dobrą sprawę narazie będę mieszkać w drammen bo w oslo nie mam u kogo się podziać. I może ktoś wie jak wygląda sprawa w drammen, czy tam też można coś ciekawego znaleźć czy łatwiej jest w oslo? I czy opłacało by mi się co dziennie dojeżdżać autobusem/pociągiem do Oslo? I chciałam jeszcze zapytać o co chodzi z tym FISKERIDIREKTORATET ? Weszłam na ich stronę i nic sensownego tam nie znalazłam

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(Krowa)
Początkujący
Pracy nalezy, przede wszystkim, szukac skutecznie! W tym wypadku bedzie chyba jednak ciezko. Skoro juz na samym poczatku nie mozna znalazc nic sensownego na wymienionej stronie toszanse sa znikome.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Krowa napisał:
Pracy nalezy, przede wszystkim, szukac skutecznie!
W tym wypadku bedzie chyba jednak ciezko.
Skoro juz na samym poczatku nie mozna znalazc nic sensownego na wymienionej stronie toszanse sa znikome.

Niestety, przykro mi to pisać w tym konkretnym przypadku, jednak masz słuszną rację.

Tyle wysiłku, by dać wskazówki komuś zadającemu lakoniczne pytanie, a tu okazuje się iż pytający, nie wie sam czego chce i co sobą reprezentuje.
Mało tego, już ma gdzie mieszkać, jednak pytanie początkowe tego nie wskazywało.
I tak dalej, dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
MariolaB12 napisał:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :* chciałabym jeszcze zapytać, bo na dobrą sprawę narazie będę mieszkać w drammen bo w oslo nie mam u kogo się podziać. I może ktoś wie jak wygląda sprawa w drammen, czy tam też można coś ciekawego znaleźć czy łatwiej jest w oslo? I czy opłacało by mi się co dziennie dojeżdżać autobusem/pociągiem do Oslo? I chciałam jeszcze zapytać o co chodzi z tym FISKERIDIREKTORATET ?
Weszłam na ich stronę i nic sensownego tam nie znalazłam.

I ty podobno biotechnolog, z dobrym angielskim, tyle co po studiach.
nie potrafisz znaleźć na tej stronie:
www.fiskeridir.no
NIC sensownego??!.
To może naciśnij tam na tej stronie, po prawej u góry, na flagę rosyjską.
To strona, będzie bardziej czytelna dla ciebie.
INŻYNIER BIOTECHNOLOG!
Wiesz, straciłem do ciebie szacunek, jaki do tej pory miałem dla ciebie.
Nie jedź do Oslo, szkoda forsy na bilety i stracony czas, w Drammen też znajdziesz pracę na mopie lub za barem.
Bliżej, bezpieczniej a i wody więcej,
może wyjdź na brzeg i zastanów się,
co ma wspólnego ze sobą,
branża rybna, woda i biotechnologia.
Powodzenia w rozważaniach między mopem a barowym kontuarem.

Fiskeridirektoratet Fiskeridirektoratet www.fiskeridir.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mariola Banasik
(MariolaB12)
Wiking
Wiesz co Gabriel, napisałam na tym forum, żeby ktoś mógł mi coś doradzić, powiedzieć jak tam jest, JAK ZNALEŹĆ PRACĘ przede wszystkim!!! A nie żeby mnie obrażano i hejtowano... I ty chyba nie wiesz na czym polega biotechnologia, skoro branżę rybną z tym wiążesz. Biotechnologia to między innymi mikroorganizmy, różnego rodzaju posiewy, uzyskiwanie produktów z ich przemiany materii np. kw. mlekowego, cytrynowego, metanu itp. Oraz biotechnologia po części manipulowanie genetyką, w celu uzyskania większej ilości oraz usprawnienia całego procesu biotechnologicznego. Biotechnologia to też bioreaktory i związane z nimi przemiany np. powstawanie kompostu itp. Oczyszczanie ścieków oraz odzyskiwanie cennych zw np fosforu czy struwitu z osadów ściekowych... Chcesz dalej... Wiem co studiowałam i nie mieliśmy tam nic z wodą ani z rybami. Prędzej na ochronie środowiska mogło to być...
I wiesz co skoro masz udzielać takich "rad" to wcale nie pisz, bo nie pomagasz mi wcale.
I dziwisz się że chcę za barem pracować, każdy od czegoś zaczyna, nigdy nie byłam za granicą w celach zarobkowych i też się boję, a na początek muszę mieć za co mieszkanie opłacić i żyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok