Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ile wydam 2016 - Norwegia

4 Posty
Euzebioo
(Euzebioo)
Wiking
Witam. Razem z żona dostaliśmy prace w Norwegi będziemy razem zarabiać 48 000 brutto czyli 33 600 netto Nok, okolice Bergen. jak się ma sprawa wydatków tu związanych tzw: ile wydam i ile nam zostanie.
ceny żywności bez chemii na 2 osoby (REMA1000) : 1kg kurczaka, paczka ryżu,kaszy, jakieś warzywo i owoc,chleb tostowy i zwykły. Tak wiem jest mnóstwo cenników w internecie ale jest z byt duża rozbieżność (stare posty= stare ceny) jak jest teraz może wy podacie ile wydajecie.
Mieszkanie: łatwiej znajdę pokój na wynajem czy kawalerkę jeśli pokój to ile wydam na 2 osoby.
internet: widzę ze jest mobilny w mycall lecz 300 nok za 10 gb to troszkę drogo jest coś może tańszego?
Transport: w jakim okresie jest najtańszy transport promem.(miesiąc)
dodatkowe opłaty: tzw podatki itp ,,ukryte kruczki".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Euzebioo napisał:
Witam. Razem z żona dostaliśmy prace w Norwegi będziemy razem zarabiać 48 000 brutto czyli 33 600 netto Nok, okolice Bergen. jak się ma sprawa wydatków tu związanych tzw: ile wydam i ile nam zostanie.
ceny żywności bez chemii na 2 osoby (REMA1000) : 1kg kurczaka, paczka ryżu,kaszy, jakieś warzywo i owoc,chleb tostowy i zwykły. Tak wiem jest mnóstwo cenników w internecie ale jest z byt duża rozbieżność (stare posty= stare ceny) jak jest teraz może wy podacie ile wydajecie.
Mieszkanie: łatwiej znajdę pokój na wynajem czy kawalerkę jeśli pokój to ile wydam na 2 osoby.
internet: widzę ze jest mobilny w mycall lecz 300 nok za 10 gb to troszkę drogo jest coś może tańszego?
Transport: w jakim okresie jest najtańszy transport promem.(miesiąc)
dodatkowe opłaty: tzw podatki itp ,,ukryte kruczki\".

Najlepiej przeżyj to sam...i podlicz rachunki.
A co z chemią???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Euzebioo
(Euzebioo)
Wiking
chemia zakupiona na zapas z Niemiec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
marek c
(marino67)
Wiking
witam,mieszkam tu z rodzina 3 osoby 8 lat.ceny poszly w gore ,tj.10 tys wyzywienie kredtyt plus extra oplaty 20 tys .tj kredyt na mieszkanie ,auto plus czynsz.a wynajem to od 4 do 10 tys,paliwo prad jakies ciuszki 4 tys, papierosy browarek 2 tys.jesli ktos pali.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Euzebioo
(Euzebioo)
Wiking
Małe pocieszenie z warzywami i owocami ale weganem nie zostanę, czasami może jakąś rybę złowię dlatego to jest (mój główny cel), myślę ze na żywność 6000 nok powinno wystarczyć bez alko i papierosów.
to na początek pokój 2 osobowy 6500 + no właśnie opłaty jakie i ile mniej więcej to kosztuje? nie znam cen za 1kw/h, 1 m3,i gazu (gdzieś tak 2000 dodatkowo)? czy podobnie jak z internetem hehe.
paliwo 1000nok
ciuch coś tego typu żarówki ledowe do nowego pokoju 1000nok
coś jeszcze doliczyć?
Jeszcze wyjdzie ze przy najniższej niemieckiej będę wstanie więcej odłożyć niż w Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
artur.k
(artur.k)
Wiking
Tak jak pisze Czesio, wszystko najlepiej samemu sprawdzić, po 2 miesiącach będziesz wszystko wiedział. Standardowe opłaty ludzi ci podali. Dla jednych na życie to 6k koron dla innych 12. Zależy jakiego standardu oczekujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Euzebioo
(Euzebioo)
Wiking
Chodziło mi raczej wole czasami złowić samemu jakaś rybę niż mam płacić, za 3-4 dniowa rybę z marketu czy 2-3 dniowa w delikatesach albo 2 dniowa od rybaka. poza tym co można tam robić w sobotę czy niedziele o 5 ranem . Staram się jedynie uwzględnić czy jesteśmy wyżyć w norwegi i co nieco odłożyć. prąd dodatkowe 1,5k, internet jak patrze w ogłoszeniach to w większości jest w cenie kwatery wliczony. Dziękuje wszystkim za pomoc teraz co nieco wiem czy przeżyjemy za marną pensje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok