Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a tyś jebinie może bliżej informacji
czy mieszkanie jakie Rajmund otrzymał od Bieruta za walkę w AK zostanie na muzeum przekształcone, czy zwrócone rodzinie prawowitego właściciela?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
a tyś jebinie może bliżej informacji
czy mieszkanie jakie Rajmund otrzymał od Bieruta za walkę w AK zostanie na muzeum przekształcone, czy zwrócone rodzinie prawowitego właściciela?


Widze,ze jestes zainteresowany losem warszawskich nieruchomosci -to dobrze,
ponizej wlasnie cos w tej sprawie:



Andrzej Waltz, mąż obecnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, przejął skradzioną wcześniej prawowitym właścicielom kamienicę przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Przedwojenną kamienicę rodziny Oppenheimów i Regirerów w 1945 r. przejął major SB Leon Kalinowski. Dalej trafiła ona w ręce Romana Kępskiego, a po nim właśnie do Waltza.

- Spadkobiercą zmarłego w 1999 roku Romana Kępskiego jest m.in. Andrzej Waltz, mąż urzędującej prezydent Warszawy. Ostatecznie, w wyniku rażących błędów i zaniedbań urzędniczych, przejął on, wraz z rodziną, kamienicę 9 lutego 2007 roku, za kadencji prezydenckiej żony.

Zanim jednak prywatni spadkobiercy Romana Kępskiego przejęli nienależny im majątek M.St. Warszawy, umową przedwstępną sprzedali kamienicę spółce akcyjnej o udziałach głównie szwajcarskich i francuskich, która "w dobrej wierze" czerpie z niej dzisiaj finansowy użytek, obciążając dawnych komunalnych lokatorów czynszami kilkakrotnie wyższymi od maksymalnych czynszów komunalnych - czytamy na profilu facebookowym "HGW oddaj kamienicę na Noakowskiego 16"


Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
jebinie zaczynajmy od samej góry
gdzie kto i za co ma wodę w kranie i sranie w porcelanie
a chyba inaczej być nie mogło, że Pan Prezydent Polski Bolesław Bierut
by nadał komuś mieszkanie za coś innego niż obrona Polski w ramach Armii Krajowej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok