Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca w przedszkolu i nostryfikacja - Norwegia

21 Postów
Dorota Zamiara
(Dordor)
Wiking
Hej!
Mam licencjat z pedagogiki. Nie przeszłam jeszcze nostryfikacji. Właściwie nic nie wiem na ten temat. Wiecie czy dyplom licencjacki liczy się jako wyższe wykształcenie w Norwegii?

Jak jest tutaj z pracą w przedszkolu?
Niestety nie mówię jeszcze po norwesku. Sam angielski pewnie to za mało?

Pozdrawiam,
Dorota.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Dorota Zamiara
(Dordor)
Wiking
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Ale nie rozumiem, jakie 2 lata w poczekalni? Na co mam czekać?
Norweskiego się uczę.. fiszka po fiszce i do przodu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Dordor napisał:
Hej!
Mam licencjat z pedagogiki. Nie przeszłam jeszcze nostryfikacji. Właściwie nic nie wiem na ten temat. Wiecie czy dyplom licencjacki liczy się jako wyższe wykształcenie w Norwegii?

Jak jest tutaj z pracą w przedszkolu?
Niestety nie mówię jeszcze po norwesku. Sam angielski pewnie to za mało?

Pozdrawiam,
Dorota.


Język angielski w ogóle nie jest potrzebny do pracy w przedszkolu, wyższe wykształcenie rownież nie.
Niestety ostatnio, gdzies od roku, przedszkola chętnie zatrudniają Polki z wyższym wykształceniem jako zwykłych asystentów, bo wiedza ze po studiach to jednak maja przygotowanie pedagogiczne, wiec mozna to wykorzystać i zapłacić mniej.

Licencjat jest uznawany. Wykszt. wyższe potwierdza NOKUT, natomiast dodatkowo musisz wysłać dokumenty rownież do Utdanningsdirektoratet, gdzie potwierdzisz wykszt. pedagogiczne.
Niestety po pedagogice w Polsce nie dostaniesz pracy w przedszkolu jako nauczyciel przedszkola, bo musiałabyś mieć na dyplomie napisane ze jesteś barnehagelærer lub førskolelærer. Uznają ci jako zwykły nauczyciel i bedziesz mogła podjac prace w szkole. Lecz bez płynnej znajomosci języka norweskiego, to raczej mało kto by sie na cos takiego porwał.
Do pracy w przedszkolu wystarczy mieć zdane noeskprøve3, czyli B1 teraz po zmianach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok