Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Venstre i SV chcą podwójnego obywatelstwa dla imigrantów - Norwegia

52 Posty
Agnieszka MN
(agamn)
Nowicjusz
Dotychczas w Norwegii trzeba było wybierać: albo obywatelstwo kraju pochodzenia, albo norweskie. Venstre i SV uważają, że czas to zmienić.

Na środowym zebraniu norweskiego parlamentu partie Venstre i SV przedstawią projekt wprowadzenia podwójnego obywatelstwa dla imigrantów.

SV już od wielu lat apeluje o zmiany w procedurach. Karin Andersen z SV uważa, że nie powinno się dopuszczać do sytuacji, w której ludzie muszą rezygnować z obywatelstwa kraju pochodzenia, aby przyjąć norweskie. Dla niektórych oznacza to bowiem nielojalność wobec kraju swojego urodzenia.

– Brak możliwości posiadania podwójnego obywatelstwa jest nie tylko problemem, który wpływa na integrację, ale również utrudnia życie Norwegom na stałe mieszkającym poza granicami kraju – zauważa Sveinung Rotevatn, polityk Venstre.

– Norweskie obywatelstwo wiąże się również z większymi przywilejami dotyczącego prawa do udziału w wyborach do Stortingu. Coraz więcej osób, które mieszkają na stałe w Norwegii, nie głosuje. To ważny demokratyczny problem – podkreśla Rotevatn.

Dyskusje nad pomysłem potrwają do końca jesieni.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Lewactwo norweskie chyba jest nieswiadome tego w jaki sposob sa praktycznie przyznawane norweskie obywatlestwa w politistasjoner w calej norwegii. Oraz to czy ich interesuje czy ktos zrzekl lub niezrzekl sie obywatelstwa to kwestia chce lub niechce mi sie najnizszej rangi urzednika w okienku w politistasjon. Najczesciej w ogole nie pytaja.

A jak wiemy praktyka tworzy precedens, a precedens w norwegii staje sie "sedvanerett" i wrecz uprawnia do tego aby kazdego w ten sam sposob traktowali. Tak juz jest norweskie prawo skonstruowane i praktykowane iz precedens czesto od litery prawa jest wazniejszy jako "rettskilde".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
To norweskie prawo bazuje na anglosaskim czy rzymskim?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jasta102 napisał:
To norweskie prawo bazuje na anglosaskim czy rzymskim?

Co za różnica i tak niedługo będzie obowiązywać prawo szariatu.....





3 2 1....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Sprawdzałem tylko dobrze karmionego przez mamusie
Słabo wypadł
Zawiódł mnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Joseph napisał:
jasta102 napisał:
To norweskie prawo bazuje na anglosaskim czy rzymskim?

Co za różnica i tak niedługo będzie obowiązywać prawo szariatu.....
W Królestwie nie przejdzie bo za dużo Lachow
A oni nigdy w życiu nie zgodzą się myć kutasy





3 2 1....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Diana Hofman
(DianaHofman)
Nowicjusz
jasta102 napisał:
Sprawdzałem tylko dobrze karmionego przez mamusie
Słabo wypadł
Zawiódł mnie

Jasta na Krula fjorduf <3

zreby zryło sieł lepjej !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
DianaHofman napisał:
jasta102 napisał:
Sprawdzałem tylko dobrze karmionego przez mamusie
Słabo wypadł
Zawiódł mnie

Jasta na Krula fjorduf <3

zreby zryło sieł lepjej !


Co chcesz ryć, zebry?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@jasta102: Prawo Anglosaskie czyli dzieki temu/przez to takze i "hamerykanskie" bazuje sie na precedensie tworzonym przez sedziego i precedens jest tam glownym "rettskilde" aka zrodlem prawa. Prawo Norweskie w swych poczatkach bedace kopia dunskiego jest mieszanka doktryn prawnych oraz "tekstow prawnych" i prejudykatow. Czyli zarowno romerretten aka "prawo rzymskie" rozwijane na kontynencie jak i prawo anglosaskie mialo swoj wplyw na prawo norweskie.

Co do odpowiedzi to wyobraz sobie ze dzis mialem ciekawsze zajecia niz natychmiastowe udzielanie ci Staszku odpowiedzi na MN. Chociazby wykorzystanie "pause" w pracy na wedrowke do miejsca w ktorym praktycznie kazdy wystawiony na sprzedaz towar jest interesujacy aka vinmonopolet. A to w celu pozyskania champagne roznych producentow i rodzajow oraz ekskluzywnego wina po wczesniejszym sprawdzeniu iz takowe trunki w Polsce kosztuja drozej jako iz marza ktorej vinmonopolet nie moze sobie ustalac dowolnie jest tak wysoka iz przerasta norweski avgift.

W lodowce jedynie Russkij Standard sobie lezakowal, a na najblizsze dni do niedzielnego wieczora beda potrzebne "inaksze" trunki niz te ktore zwyczajowo w weekendy degustuje. W ciagu kolejnych dni poza ewentualnie jutrzejszym i piatkowym "pause" w pracy mozesz Staszku raczej nie oczekiwac szybkich odpowiedzi i wyjasnien zagadnien ktore to nie daja ci spac po nocach chciazby jak historia prawa norweskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
dziewczynę czy chłopaka będziesz upijał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok