Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Marzena D........a KAROLINA Masazysta Medyczny , M. D. Joanna B-L kamilon1985 Claudia26 Saaaaandra Edyta44 Sara74 Adi88 (6080 niezalogowanych)
636 Postów
Wyjadacz
to nie znaczy ze po szczepoace mozesz jechac ze zwierzatkiem gdzie chcesz,
do paszportu jest wbijana pieczatka po szesciu tygodniach jesli sie nie myle.
ale cala procedura trwa szesc miesiecy .
moze jesl gdzies to robia szybciej to polecam
ale wiem ze Norweska weterynaria jest daleko do tylu , za POLSKA
u nas np.wszczepiaja rozruszniki serca dla pieskow , i nawet Norwedzy przyjezdzaja .
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(buzka66)
Wiking
ka_cha napisał:
Witam!
Mam pytanie odnosnie przewozu zwierzat.Chcialam kupic psa w Polsce i przywiezc do Norwegii jednak pies musialby przejsc kwarantanne poszczepienna, ktora trwa 6 miesiecy zanim przekroczylby granice.
Jak wyglada sprawa jezeli kupilabym psa w Norwegii, pojechalabym z nim do Polski i chciala wrocic ?
Doswiadczonych lub bardziej poinformowanych prosze o odpowiedz.


Przepisy są w obydwie strony takie same. Niezależnie czy wywozisz psa z Norwegii do Polski czy też kupujesz go w Polsce i wwozisz do Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
dzieki SUZII, widze ze jestes treche w temacie,
ja nie twierdze ze sie nie myle ale sa procedury
pobiera sie probki wysyla do analizy,
obojetnie gdzie i po jakims czasie sie to powtarza ,
bo szczepiaka jeszcze niczego nie gwarantuje, dopiero potem po drugiej probie uprawniony lekarz moze taki wpis robic
pozdrawiam

i z pokora przyjme jakies nowe informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
skandynawia jest wolna od wscieklizny,
i dla tego sa procedury
wscieklizna sie wylega szesc tygodni i po tym czasie jest kontrola.
i nie rozumie jak to ktos mogl zrobic szybciej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
a zreszta tu w Norwegii tez sie czeka szesc miesiecy, wiem bo bylem i pytalem.
i niestety KOTEK zostal na swieta tu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
jak jesteśmy przy psach to mój znajomy ma problem
jeżeli jego pies ma ukończone 12 lat i ma około 130cm wzrostu to czy przewożąc go na przednim siedzeniu samochodu musi zapinać mu pasy bezpieczeństwa .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
nie trzeba czekac na wynik 6 mies.Chodzi o to ze pies musial byc szczepiony NIE PREDZEJ niz 6 MIES TEMU.Jesli szczepienie bylo np 3 mies temu to musi poczekac jeszcze 3 mies.To badanie polega na oznaczenie przeciwcial.Jesli pies jest kupiony w Norwegii a wyjedzie do PL,to obowiazuja go takie same procedury jak psa z PL.Koszty tu i w PL sa podobne.W PL za badanie przeciwcial placilam 400zl.Przed wyjazdem z PL nie dalej jak 5 dni przed przekroczeniem granicy musi byc podany srodek na odrobaczenie i to jak rowniez,ze pies jest zdrowy musi byc wpisane do paszportu.Po przyjezdzie do Norwegii w ciagu 7 dni trzeba znowu zglosic sie do weterynarza po odrobaczenie i wpis tego do paszportu.Jezdze z psem od kilku lat,przestrzegam terminow i nigdy nie mialam klopotow.Podaje nr do weterynarza z Drammen,u ktorego mozna otrzymac informacje Krzysztof Duch 920 851 86
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
kasia p
(ka_cha)
Wiking
Dzieki wszystkim za informacje i zainteresowanie.
Musze sie nad tym wszystkim dobrze zastanowic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
katisoli Moskała
(kathrine74)
Wiking
Zastanów się i to poważnie!! Ja po długich i żmudnych badaniach włącznie z wszczepieniem psu chipa w kark,zabrałam suczkę do Norwegii promem,bez większego problemu, jeżeli chodzi o przewóz, natomiast niesamowity kłopot pojawia się w przypadku zmiany miejsca zamieszkania,nie wiem dokładnie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy,ale Norwegowie bardzo niechętnie wynajmują lokum osobą z psem.Weź to pod uwagę podejmując decyzje o zakupie.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów

(SUZII)
Początkujący
Zgadzam sie tylko ja nie musialam czekac na wytworzenie przeciwcial bo piesek byk juz szczepiony na wscieklizne ,posiadal tez inne szczepienia zobione przez bylego wlasciciela....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok