Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Opłata za tłumacza. - Norwegia

Czytali temat:
(403 niezalogowanych)
3 Posty
Agnieszka Bielecka
(bułeczka)
Wiking
Mam pytanie czy ktoś się spotkał z czymś takim jak opłacanie tłumacza u lekarza.Chodzę z dzieckiem do przychodni na kontrole praktycznie co miesiąc ( zawsze jest tłumacz i nigdy nie musiałam za niego )Raz poszłam do lekarza rodzinnego i mi przysłał fakturę za tłumacza którą wcześniej opłacił i teraz żąda zwrotu kosztów.Wiem że za takie sprawy się nie płaci bo to państwo opłaca, ale on jest uparty.Czy wie ktoś może co z tym zrobić i do jakiego urzędu trzeba się przejść żeby to wyjaśnić.Poproszę o jakąś szybką odpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Mirka33)
Wiking
Nie musisz placic za tlumacza , to jest zagwarantowane w prawie pacjenta . Poszukam tego i Ci dokladnie powiem. Lekarz ktory nie moze sie z Toba porozumiec z powodow jezykowych jest zobowiazany do wynajecia tlumacza i oplacenia go sam. W przypadku kiedy jestes w szpitalu - placi szpital. Wiem bo sama pracuje jako tlumacz.
A lekarz niech sie cmoknie - nie plac i juz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Agnieszka Bielecka
(bułeczka)
Wiking
Tak też myślałam ale dostałam już drugą fakturę z upomnieniem bo pierwszej nie opłaciłam.Zastanawiam się właśnie gdzie mam pójść ze skargą na niego bo od samego początku był do mnie uprzedzony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok