Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Drammen - Katowice - Norwegia

Czytali temat:
11 Postów
Andrzej Oland
(oland)
Wiking
Witam. Mam zamiar wybrac sie autem do Polski. Jak wyglada trasa ladowa? Jakie sa oplaty w Dani za mosty? Drammen-Malme-Kopenhaga-Hamburg...Ktoś zna lepsza trase?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
262 Posty

(oppenheimer)
Stały Bywalec
Jeżeli jedziesz sam to tylko Świnoujscie. W ciagu dnia na prom, w nocy spisz rano prysznic, śniadanie i jedziesz dalej nie ryzykując życia swojego i innych. Jechałem kazdą możliwa trasa juz chyba.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
oland napisał:
Witam. Mam zamiar wybrac sie autem do Polski.
Jak wyglada trasa ladowa? Jakie sa oplaty w Dani za mosty? Drammen-Malme-Kopenhaga-Hamburg...Ktoś zna lepsza trase?

Zależy gdzie w tej Polsce masz zamiar wylądować, niemniej jak jedziesz pierwszy raz, to proponuję faktycznie przez Danię i to za dnia, powoli przez oba mosty.
Widoki zapierają dech.
Jeżeli masz zamontowany czytnik na bramki, to nic nie płacisz, na mostach jest pas do "Autopass".
Opłata jest przeliczana automatycznie na noki i płacisz, jak faktura wyląduje w skrzynce.
Koszt przez mosty, jest porównywalny do promu, jednak nie ma tej presji czasowej.
Jak jedziesz na urlop i nigdzie się tobie nie spieszy, to masz atrakcje za darmo.
Prom, to moim zdaniem ostateczność gdy chcemy być szybko tam i nazad, smutny i obskurny z pijanymi tabunami różnych nacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Andrzej Oland
(oland)
Wiking
Piszesz o 2 mostach...Ja mysle o promie Rodby-Puttgarden....Jaka trasą Pan jezdzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Andrzej Oland
(oland)
Wiking
Wstepny termin wyjazdu: 19-20.06 Byłby ktoś chetny? Auto z klimatyzacją..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

()
Wyjadacz
oland napisał:
Piszesz o 2 mostach...Ja mysle o promie Rodby-Puttgarden....Jaka trasą Pan jezdzi?
Ze Szwecji do Niemiec, można wygodnie i komfortowo przejechać bez promów, a samymi mostami. Oba są płatne, jednak oba, mają autopass jak pisałem wyżej.
Skoro masz zamiar jechać do Katowic, to jaki jest sens tłuc się na prom, który wcale drogi nie skraca a wydłuża w czasie.
Proponuję z Norwegi wygodną trasę E-6, do Malmö,
tam wjechać na E-20 przez mosty do Danii, aż do miejscowości Kolding, tam zjechać na E-45 i prosto do samego Hamburga.
Z Hamburga jest wiele tras autostradowych w kierunku Polski, jaką byś nie wybrał to każda będzie wygodna.
Ja jeżdżę zawsze do do Poznania, ty na Katowice, to niżej gdzieś na Zgorzelec.
Korzystaj dopóki autostrady w Niemczech są bezpłatne.
Niemniej co byś nie wybrał to i tak jest przyjemniejsze od promu Ystad-Świnoujście, takie jest moje zdanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
napisał:
oland napisał:
Piszesz o 2 mostach...Ja mysle o promie Rodby-Puttgarden....Jaka trasą Pan jezdzi?
Ze Szwecji do Niemiec, można wygodnie i komfortowo przejechać bez promów, a samymi mostami. Oba są płatne, jednak oba, mają autopass jak pisałem wyżej.
Skoro masz zamiar jechać do Katowic, to jaki jest sens tłuc się na prom, który wcale drogi nie skraca a wydłuża w czasie.
Proponuję z Norwegi wygodną trasę E-6, do Malmö,
tam wjechać na E-20 przez mosty do Danii, aż do miejscowości Kolding, tam zjechać na E-45 i prosto do samego Hamburga.
Z Hamburga jest wiele tras autostradowych w kierunku Polski, jaką byś nie wybrał to każda będzie wygodna.
Ja jeżdżę zawsze do do Poznania, ty na Katowice, to niżej gdzieś na Zgorzelec.
Korzystaj dopóki autostrady w Niemczech są bezpłatne.
Niemniej co byś nie wybrał to i tak jest przyjemniejsze od promu Ystad-Świnoujście, takie jest moje zdanie.



Prom Rodby-Puttgarden to tylko 45 minut, a jadąc do około to ponad 250 km więcej, więc nie pierdol glupot że to dłużej trwa. No ta jasne dziadu do Poznania jeździsz, chyba że w Chorzowie jest taka dzielnica
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Z Drammen jak chcesz się pchać przez Hamburg to szybciej jest promem do Danii z larvik lub Langesund 600 km samochodem i prom 4-5 h, maks 11h i jesteś w Hamburgu, a jadąc przez Norwegie, Szwecja i danie to ponad 1000 km (do Hamburga tylko) czasowo napewno dłużej, a mosty będę kosztować tyle co prom z larvik lub nawet więcej, z Langesund prom 390 kr...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Krzysztof .......
(Krzysztof155)
Wiking
Udzielasz informacji to mile ,ale nie musisz zaraz obrazac, wyzywac ( od dziadow ) innych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok