Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

samochodzik - Norwegia

Czytali temat:
Helena Gunar (1084 niezalogowanych)
10 Postów

(czarek1465)
Wiking
mam maluśkie pytanko. jeśłi bede mieć firmę w norwegii jednoosobową to czy musze mieć kupiony tutaj samochód i do tego na zielonych norweskich blachach. wlasnie dzis rozmawialem z pewnym norwegiem i powiedzial mi ze nie mam takiego obowiązku. ja jednak slyszalem inaczej. wieć szukam kogoś mądrzejszego od nas dwóch , ktory to wyjaśni. dzięki z gory
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie musisz, to twoja sprawa czym bedziesz woził narzedzia do pracy, mozesz rowerem, a mozesz i autobusem. Za autobus bilety wliczysz sobie w koszty. Jedyne co musisz, to miec konto firmowe, zeby była jasonosc w księgowosci. Przy czym w firmie jednoosobowej z konta firmowego mozesz dysponowac pieniędzmi do woli, czyli mozesz sobie kupic np. prezerwatywy lub wódkę i zapacic kartą. Nikomu sie nie musisz tłumaczyc co kupiłes.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(czarek1465)
Wiking
dziekuje bardzo holton za odpowiedz. wlasnie takiej oczekiwałem ale jest jeszcze pewniem problem , czy mogę jeżdzić polskim samochodem i wozić marzedzia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
nie ,nie mozna wykorzystywac polskiego auta w celach zarobkowych
auta na zielonych tablicach sa 3 osobowe i sa traktowane jak nasze vany ,sa tansze i
po 10 latach mozna je zrobic na osobowke
w pl tez mozna kupic mejbacha z kratka i odliczyc wat i paliwo wrzucic w koszty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
z tego co ja wiem,to prowadzac firme(nie ma domniemania czasowego pobytu) nie mozesz jezdzic w Norwegii na polskich blachach,o ile nie posiadasz statusu dojezdzajacy
jezeli posiadasz status dojezdzajacy,mozesz poruszac sie na polskich blachach,natomiast nie mozesz uzywac tego samochodu w pracy,a wiec takze absolutnie wozic narzedzi
teraz taka uwaga,nie sugeruj sie do konca tym co tu piszemy,tylko dzialajac dla wlasnego dobra,napisz majla do toll w tej sprawie,maja obowiazek Ci odpowiedziec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Truskawka plusik dla Cebie!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
dwa plusiki !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Sylwia N.
(psculkas)
Wyjadacz
fullcasco napisał:
nie ,nie mozna wykorzystywac polskiego auta w celach zarobkowych
auta na zielonych tablicach sa 3 osobowe i sa traktowane jak nasze vany ,sa tansze i
po 10 latach mozna je zrobic na osobowke
w pl tez mozna kupic mejbacha z kratka i odliczyc wat i paliwo wrzucic w koszty


auto mozna "przerobic"na osobowe po 10-ciu latach uzytkowania przez 1-na firme, czy gdy "auto ukonczy "10 latek???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
10 lat auta

NAPISZ DO TOLLA BEDZIESZ W SYSTEMIE
KONTROLA JAk W BANKU



takiej swini to bym nawet Tuskowi nie podlozyl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
fullcasco napisał:


NAPISZ DO TOLLA BEDZIESZ W SYSTEMIE
KONTROLA JAk W BANKU



takiej swini to bym nawet Tuskowi nie podlozyl
niekiedy dobrze jest uzyc mozgu
jezeli ma sie cos na sumieniu,albo ma sie zamiar omijac prawo,piszac do toll,nie trzeba sie afiszowac danymi osobowymi
a Ty jak chcesz,zeby Twoje odpowiedzi byly tak wiarygodne,jak te u zrodla,odpowiadajac na pytania podawaj od razu paragrafy,zamiast straszyc ludzi kontaktem z urzedami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok