Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
marian marianski Kamil Kurowski Tomasz Kranz Iwona Bun mateusz911 (1396 niezalogowanych)
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
listowski1992 napisał:
Witam , nazywam się Mateusz mam 23 lata jestem byłym żołnierzem zawodowym w 6 brygadzie Powietrznodesantowej , szukam pracy za granicą poniewaz zachorowała mi Mama i musiałem porzucić prace w wojsku żeby zarobić na lekarstwa oraz chemioterapie szukam pracy w norwegi fizycznej bardzo proszę o jaką kolwiek pomoc Pozdrawiam tel ; 570212658
Nie chcę ciebie zniechęcić tym bardziej rozczarować.
Jednak skoro piszesz iż pracowałeś jako "trep" i było tobie mało. To tu na początku, nawet i połowy z tego nie będziesz miał na czysto co miałeś tam.
Tu może i się zarabia dużo lub bardzo dużo, jednak to jest tylko brutto, netto to już jest mniej o 27% w skali roku. Zaliczka na podatek, oscyluje natomiast w granicy 30% miesięcznie.
Z tego zarobku odejmij konieczne wydatki na:
- mieszkanie - łóżko,
- jedzenie
-dojazdy do pracy.
-inne wydatki konieczne.
I zostaje z tej całej góry forsy, mało co, może z 500-zł. które mógłbyś wysłać do polskiej rodziny.

W norwegi, praca fizyczna bez konkretnego zawodu i doświadczenia w dokumentach, jest najgorzej płatną pracą i najmniej szanowaną tak przez norweskich jak i polskich pracodawców.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
mateusz listowski
(listowski1992)
Wiking
A wie ktoś może coś o pracach sezonowych najlepiej na czarno? może jakieś firmy gdzie potrzebują osoby do załadunku rozładunku , sprzątania.. czytałem że trochę tego jest i na czarno przez chwile można popracować .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty

(zbik1010)
Wiking
Na czarno to możesz pod latarnią stanąć......... Bez urazy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
mateusz listowski
(listowski1992)
Wiking
nie no rozumiem , ale wwiesz chciałbym coś znaleść a czas naprawdę mnie goni , naczytałem się za dużo w internecie. jeżeli ktoś ma jakieś znajomości to proszę o pomoc napewno się odwdzięczę .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty

(zbik1010)
Wiking
a co tu rozumieć na czarno będziesz dymany w D..e z każdej strony...chyba że to Ci odpowiada???????
podałem Tobie gdzie możesz szukać pracy na legalu , ale warunek że masz kierunkowe lub praktyczne doświadczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Zbigniew nie plec bzdur pewnie ze potrzebuja pomocnikow piszesz tak by tobie ktos nie abrał pracy ty dziadzie wstretny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok