Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pytanie odnośnie zmiejszenia podatku - Norwegia

Czytali temat:
Tomasz ............... Krzysztof spyro (634 niezalogowanych)
6 Postów
Dawid Markiewicz
(diablo90)
Wiking
Witam. Pracuję w Norwegii od ok 1.5 roku. Opłacam mieszkanie, samochód i inne rzeczy. Żyję w związku bez ślubu z partnerką i mamy miesięczne dziecko, kobieta nie pracowała i nie pracuje w norwegii. Czy mogę się ubiegać w jakikolwiek sposób o zmniejszenie podatku z 36% na niższy??

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Podatek jaki jest potrącany z każdą wypłatą i zależy od rodzaju karty podatkowej, jaką Pan otrzymał, natomiast rodzaj karty podatkowej wybierany jest na podstawie przewidywanych zarobków. 36% podatku to standardowe potrącenie.

Ma Pan możliwość aktualizacji karty podatkowej w ciągu roku, ale na tę chwilę wygodniejszym rozwiązaniem będzie pozostawienie karty podatkowej bez zmian. Podczas rozliczeń podatkowych w kwietniu następnego roku może Pan ubiegać się o ulgi i odpisy podatkowe za rok 2014. Jeśli dopiero rozpoczyna Pan pracę w Norwegii to przysługuje Panu ulga 10% za dwa pierwsze lata pracy. Ponadto może Pan ubiegać się o zasiłek rodzinny przyznawany z tytułu opieki nad dzieckiem.
Zgłoś wpis
27 Postów
ŁUKASZ dzieniekks
(dziuniek1932)
Wiking
ja mialem taki przypadek ze mam przydzielona tabele 7100 a moj szef nie znajac sie bral mi podatek z drugiej czesci tabeli powiedzialem mu po 6 mies zeby mi zmienił tabele bo za duzo podatku oddaje w skatt powiedzieli ze to jest sprawa miedzy toba a pracodawca i niech to zmieni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
463 Posty
Przemysław xxx
(Przemko)
Wyjadacz
diablo90 napisał:
Witam. Pracuję w Norwegii od ok 1.5 roku. Opłacam mieszkanie, samochód i inne rzeczy. Żyję w związku bez ślubu z partnerką i mamy miesięczne dziecko, kobieta nie pracowała i nie pracuje w norwegii. Czy mogę się ubiegać w jakikolwiek sposób o zmniejszenie podatku z 36% na niższy??

Pozdrawiam.


Proponuje zostawic ta tabele tak jak jest lepiej miec zwrot niz doplate
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Dawid Markiewicz
(diablo90)
Wiking
Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok