Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Spawacze w Norwegi proszę was o radę - Norwegia

Czytali temat:
5 Postów
Adam Ciećko
(AdamCiecko)
Wiking
Witam, mianowicie chciałbym prosić kolegów "po fachu" których w Norwegi nie brakuje o radę lub wskazówkę jak znaleźć pracę w Norwegii jako spawacz? Próbowałem już w firmie "Everet"
próbki zdałem lecz nie chcieli mnie ze względu na wiek 22 lata.. (Były to próbki na złączu teowym 136 pion i podlona na kolanach) Obecnie pracuje w Finlandii za 1400 euro (cieniutkie blachy). Posiadam uprawnienia 135, 136 doczolowe oraz 111. Umiem tak , że spawać tigiem pachwinki oraz rury w prostych pozycjach. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Doświadczenie dwa lata. Jakie są wasze rady z góry dziękuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Gdybyś potrzebował profesjonalnego CV po norwesku to zapraszam do kontaktu. Zawodowo zajmuję się korektą CV pod norweski rynek pracy oraz tłumaczeniami. Wystarczy przesłać swoje CV po polsku, mail: tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
AdamCiecko napisał:
Posiadam uprawnienia 135, 136 doczolowe oraz 111. Umiem tak , że spawać tigiem pachwinki oraz rury w prostych pozycjach. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Doświadczenie dwa lata. Jakie są wasze rady z góry dziękuje.

rury na cisnienie czyt tylko pospawac zeby sie trzymalo i ladnie wygladalo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam Ciećko
(AdamCiecko)
Wiking
Pracowałem na zbiornikach. Często spawałem wężownice (chromonikiel) i tak wytrzymywały duże próby ciśnieniowe. Choć nie powiem brakuje mi doświadczenia w spawaniu rur w przymusie. Bardzo chętnie bym się tego nauczył ale u nas w pięknym Polskim kraju nikt nie chce uczyć młodych ludzi. A motywacja jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
AdamCiecko napisał:
Pracowałem na zbiornikach. Często spawałem wężownice (chromonikiel) i tak wytrzymywały duże próby ciśnieniowe. Choć nie powiem brakuje mi doświadczenia w spawaniu rur w przymusie. Bardzo chętnie bym się tego nauczył ale u nas w pięknym Polskim kraju nikt nie chce uczyć młodych ludzi. A motywacja jest

alfa.szkola.pl/kurs-spawacza/

konkretna szkoła i certyfikaty TUV wydają. (DNV byłby lepszy na NO, ale to i tak bez porównania bardziej cenione upr. od tych z IS i możesz od razu robić HL-O 45 )

Jak TIG to tylko HL-O 45 i grupa materiałowa 3 , 5, 8, duplex z takimi upr najłatwiej pracę znaleźć, ewentualnie łamaniec 111/141 na rury.
Też MIG 131 aluminium ostatnio poszukiwany jak ci zdrowia nie szkoda...

tu czego z Polski szukają:
www.spawalnictwo.com.pl/index.php?go=praca&akcja=

a tu norweskie oferty:

www.finn.no/finn/job/fulltime/result?sort=0&keyword=sveiser

www.finn.no/finn/job/fulltime/object?fin...rchclickthrough=true
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam Ciećko
(AdamCiecko)
Wiking
Aluminium odpada szkoda zdrowia.

Joseph a możesz polecić jakieś konkretne ośrodki szkoleniowe?.
Gdy wspomnę swoje kursy to wyglądało to w taki sposób 15 chłopa i jeden szkoleniowiec który miał dla ciebie 20 minut czasu na dzień. Były to kursy z funduszów UE może dlatego.
Najwięcej rzeczy nauczyłem się w pracy, gdy bym miał jechać do pracy po takim kursie nie dał bym rady.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
AdamCiecko napisał:
Aluminium odpada szkoda zdrowia.

Joseph a możesz polecić jakieś konkretne ośrodki szkoleniowe?.
Gdy wspomnę swoje kursy to wyglądało to w taki sposób 15 chłopa i jeden szkoleniowiec który miał dla ciebie 20 minut czasu na dzień. Były to kursy z funduszów UE może dlatego.
Najwięcej rzeczy nauczyłem się w pracy, gdy bym miał jechać do pracy po takim kursie nie dał bym rady.


alfa.szkola.pl/kurs-spawacza/

kopiuj link i wklej do przeglądarki bo przekierowanie na MN to dziadostwo..

lub google i alfa Jędrzejów kurs pawacza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam Ciećko
(AdamCiecko)
Wiking
Dzięki, faktycznie robi dobre wrażenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
nadin .
(nadins)
Początkujący
Adam
firma Everet już nie współpracuje z dobrymi firmami w tym kierunku wejdź na bezpośrednią stronę firmy Fosdalen A.S lub FH.Constriktion
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam Ciećko
(AdamCiecko)
Wiking
Dzięki wielkie podzwonię popytam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok