Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Transport auta do polski - Norwegia

6 Postów
Tomek T
(Tyson)
Wiking
Witam

Orientuję się ktoś jak wygląda sytuacja z przewiezieniem niesprawnego samochodu z norwegi do polski np. na lawecie, przez spedycję, czy chociażby przywożąc niesprawne auto na prom bo wiem że też jest taka możliwość... Czy potrzebuję specjalnych dokumentów że wywożę niesprawny samochód za granicę (do polski) czy jednak jeśli auto jest moje bez niczego mogę przekroczyć granice ?

z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
GM-TEKK AS
(confect)
Wiking
Norweskie tablice czy PL?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Tomek T
(Tyson)
Wiking
norweskie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
GM-TEKK AS
(confect)
Wiking
żeby zrobić to legalnie musisz złożyć deklarację celną na granicy wwożąc auto na obszar celny Unii Europejskiej, jeżeli tego nie zrobisz jest to traktowane jako "przemyt" i tak też karane.
Przed transportem musisz wystąpić do urzędu celnego w Polsce o wydanie zgody na wwiezienie auta do Polski celem naprawy podając dane warsztatu który będzie naprawiał auto.
Jeżeli uzyskasz zgodę możesz transportować auto do naprawy.
Na granicy Szwedzko-Norweskiej robisz odprawę tranzytową i wpłacasz zabezpieczenie celne na poczet tranzytu i transportujesz auto do docelowego warsztatu.
Po naprawie musisz w Polsce uiścić opłatę za recykling (wg urzędu celnego zostawiasz w Polsce stare części)
Jak już wszystko opłacisz wracasz do Norwegii gdzie według przepisów musisz zapłacić na granicy 25% podatku za naprawę auta poza granicami Norwegii.
Na koniec z kompletem dokumentów występujesz do Szwedzkiego urzędu celnego o zwrot wpłaconego depozytu.
To z grusza na tyle.
Wałkowałem kiedyś ten temat a informacje pochodzą z urzędu celnego i z własnych doświadczeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok