Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Polski logopeda - Norwegia

Czytali temat:
11 Postów
Anna Kowal
(Wkretka)
Wiking
witam wszystkich rodzicow którzy są z pociechami w tymże kraju i możliwe że ich dziecko zmaga się z nowym językiem a dodatkowo ma problemy z językiem polskim. Musicie wiedzieć, że jeśli dziecko ma jakiekolwiek wadę wymowy to znacznie trudniej jest mu się uczyć nowego języka.
Sama pracuję w przedszkolu i poznałam kilka takich polskich dzieci, dla których stanowię swoistego tłumacza. Ale nie musi tak być. Znalazłam rozwiązanie i sama poleciłam je rodzicom, którzy skorzystali z mojej rady i są zadowoleni z efektów. Wiadomo, że bieganie z dzieckiem po logopedach jest czasochłonne i kosztowne i nie zawsze mamy na to czas. Rozwiązaniem jest terapia przez skypa. Koleżanka -logopeda prowadzi kilkoro juz dzieci w ten sposób, z dużymi sukcesami, kilkoro też zakończyło u niej terapie. Prowadzi ona dzieci z różnych krajów również z Norwegii , jeśli potrzebujecie pomocy mogę skontaktować was z nią, jeśli ma jeszcze miejsce

na zachętę umieszczam kilka jej artykułów o logopedii i kiedy dzieci potrzebują logopedy

www.maybebaby.pl/component/content/article/338.htm
www.maybebaby.pl/component/content/article/336.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Wiadomo, że bieganie z dzieckiem po logopedach jest czasochłonne i kosztowne i nie zawsze mamy na to czas

akurat w Norwegi logopeda przychodzi do szkoly i to nic nie kosztuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Anna Kowal
(Wkretka)
Wiking
dziwne bo tu polski nie przychodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Anna Kowal
(Wkretka)
Wiking
prosze przedszkole o choć norweskiego logopede dla polskiego dziecka a oni sie zastanawiaja juz 3 miesiące.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Aga Cz.
(Aga1974)
Nowicjusz
Bo w Norwegii logopeda przysługuje dopiero w szkole. Pracuję w przedszkolu, więc wiem - to jest temat poruszany dość często. Warto zatroszczyć się o wymowę dziecka we własnym zakresie, im wcześniej się zacznie, tym wcześniej dziecko zacznie mówić poprawnie.

A tak swoją drogą brakuje nam polskich logopedów, więc zapraszam do Norwegii, a praca na pewno się znajdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Anna Derlatka
(aniaderlaka)
Wiking
Witam wszystkich.
Wybieram się w czerwcu do pracy w Norwegii. Poszukuję pracy jako logopeda/pedagog. Czy moglibyście mi doradzić do jakiego miasta najlepiej pojechać? I w jaki sposób szukać pracy ( czy udać sie bezpośrednio do placówek/do biura pracy/czy szukać przez firmy pośrednictwa pracy z Polski)?
Będę bardzo wdzięczna za każdą radę.
Pozdrawiam i proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Miasto tu nie ma znaczenia. Wszedzie sa braki wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Znaczenie ma uznanie polskiego wyksztalcenia w norweskim NOKUT i znajomosc jezyka norweskiego. Bez tego szanse na prace w zawodzie sa bliskie zeru.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Anna Derlatka
(aniaderlaka)
Wiking
Dzięki za informację.
Może jeszcze jakieś sugestie/rady?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Jedyna rozsadna sugestia jest nauka norweskiego, a ta otworzy Ci drzwi do pracy pedagoga w Norwegii. Nie wiem, jak teraz, ale wczesniej Adecco mialo oferty pracy. Po wstepnej nauce norweskiego w Polsce mozna bylo dostac zatrudnienie jako np. asystent w przedszkolu, co dawalo pewien start w Norwegii. Kto byl ambitny, uczyl sie jezyka szybko mogl sie odnalezc bez posrednika .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Adriana kupisz
(Adriana kupisz)
Wiking
czy ta pani jeszcze prowadzi zajecia z dziecmi,chyba byla bym zainteresowana.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok