Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Zapłacić musisz, odwoływać sie możesz potem.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Renata87 napisał:. Facet z NRK powiedzial mi, ze w takiej sytuacji wlasciciel powinien miec 2 licencje - na swoje mieszkanie i na mieszkanie, ktore wynajmuje (dzwonil do mnie jakies 2 tyg. temu, zanim dostalam rachunek) Rachunek przyszedl dzis za trzy miesiace (do konca tego roku). Oddzwonilam do kolesia z NRK, a on mi oznajmil, ze to moja odpowiedzialnosc. I co dalej?? Musze zaplacic? Z wlascicielem nie mam kontaktu do przyszlego tygodnia.
Teraz to za późno , ponieważ przyznałaś się dobrowolnie iż taki sprzęt posiadasz podłączony i sprawny , Nieważne , że akurat Ty go nie używasz .
---
Możesz co prawda , zdemontować całą instalację i zgłosić to do tego Gościa , by przysłał kogoś do sprawdzenia tego faktu , gdyż od Nowego Roku nie będziesz miała tego sprzętu na własnym stanie .
---
Niemniej to giro powinnaś raczej zapłacić .
Zaryzykuj i zadzwoń do gościa i powiedz , że nie dokładnie zrozumiałaś co do Ciebie mówił , te dwa tygodnie temu i dlatego jest teraz konflikt .
---
Tyle tylko , że taką rozmowę powinnaś przeprowadzić przez Jakiegoś Rdzennego Norga jako uprawdopodobnienie tego faktu .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
walczyłem z NRK dawno temu ....ze swojego doświadczenia Ci powiem że rachunek to musisz zapłacić niestety . napisz pismo że nie korzystasz z tv , powołaj się na właściciela , wyślij ostatni rachunek , niech właściciel mieszkania poświadczy najlepiej że nie używasz tv .....

a telewizor nie może stać w twoim pokoju ...choćby był nie podłączony . w razie kontroli
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Renata` D......
(Renata87)
Wiking
Tak zrobie, zaplace i juz.Trudno. A co do poswiadczania przez wlasciciela, to nie bede sobie glowy zawracac, wole, by kogos przyslali na kontrole. Nie wiem, czy ktokolwiek ma (nie)szczescie do takiego delikwenta, jakim jest facet od "mojego" mieszkania. Dzieki za rady. Milego weekendu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Grzegorz Suchytrol
(Suchytrol)
Wiking
Pytanko?


Dostalen giro od nrk , no niby nic ale wynajmuje mieszkanie i mieszkaja w nim 4 osoby.
Nikt niema tv nikt niema kabla nikogo niebylo unas z nrk ,a tylko ja mam giro.
Jak sie tego pozbyc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Suchytrol napisał:
Pytanko?


Dostalen giro od nrk , no niby nic ale wynajmuje mieszkanie i mieszkaja w nim 4 osoby.
Nikt niema tv nikt niema kabla nikogo niebylo unas z nrk ,a tylko ja mam giro.
Jak sie tego pozbyc.

napisz do nich mejla ze nie masz TV i prosisz anulowanie. czy to takie trudne pomyslec??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Grzegorz Suchytrol
(Suchytrol)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Grzegorz Suchytrol
(Suchytrol)
Wiking
i byka wsadzilem tez inteligen zemnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Suchytrol napisał:
Inteligent to jest z ciebie. Wyobraz se ze napisalem i nawed ich zapraszam na odwiedziny ale nieodpisuja.
wyobraz sobie ze musza miec czas na przeczytanie, odpisanie, ustosunkowanie sie do pisma...
wyobraz sobie ze poczta musi miec czas na dostarczenie pisma do Ciebie....

www.nrk.no/informasjon/lisens/1.7761365
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok