Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

abonament tv - Norwegia

137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
Witam.

Chciałem się dowiedzieć ile wynosi abonament tv w Norge???

Czy jest on rozłozony na dwie raty?

Kiedy jestesmy zobligowani do płacenia takiego podatku? ( czy w momencie zakupu tunera tv na przykład w Expercie sprzedawca uruchamia całą procedurę płatności czy to ja osobiście muszę kogoś zawiadomić ze nabyłem sprzęt rtv??? )

Wielkie dzięki za odpowiedż
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Abonament wynosi ok. kr2400,- rocznie i mozna rozlozyc go na dwie raty.
Sprzedawca ma obowiazek zapytac (moze to sprawdzic), czy placisz abonament, jezeli nie to na miejscu wypelni i wysle aplikacje z Twoimi danymi. Rachunek przyjdzie poczta.
Abonament dotyczy nie tylko telewizorow, ale i takze wszelkich urzadzen zdolnych odbierac sygnal tv tj. notebooki z wbudowanym tunerem, komputery z ''MediaCenter'' itd..
Malo tego; jezeli zechcesz kupic uzywany TV.. sprzedajacy tez ma mozliwosc zgloszenia zbycia odbiornika i przekazania danych nabywcy dalej.. Tak czy siak w najlepszym przypadku pounikasz placenia do pewnego momentu.. a potem bedziesz negocjowal umozenie kary za nieoplacanie abonamentu wstecz.. Czy warto - sam sobie muisz wykalkulowac..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Klimek to niech już sobie odkłada pieniążki na fakturę, którą wkrótce otrzyma, a pozostali miłośnicy nabycia sprzętu teve w Norge, to niech w momencie pytania przez sprzedawcę o dane osobowe bez zmrużenia okiem zapodają Jaroslaw Katzczynsky, najbliższe By Longgata 15
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
nie prawda stethur bo płacę abonament za Riks tv pakke ,czyli ten zwykły podstawowy pakiet, bez canal plus ,hbo itd.. płaci się raz na 3 miesiące , ostatnio przyszło mi płacić za 3 miesiące i było 1000 nok , czyli wychodzi więcej niż tylko 2400- to było by prawie za darmo . dekoder kosztuj symboliczną koronę , jak będziesz kupował pakiet musisz mieć jakiś dokument tożsamości z nr. personalnym , oraz musisz mieć norweski adres zamieszkania. i wszystko
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
Dzięki za szybką odpowiedż.

W żadnym wypadku nie chodzi mi o uniknięcie płacenia tego podatku...

Chciałem po prostu zainwestować w RIKS TV a w tym przypadku muszę kupić tuner tv ( cyfrowy tuner telewizji naziemnej ) a zrobic to mogę tylko w Norwegii.

Wiem że ''norweska telewizja w Norwegii'' to raczej temat mało popularny. Większym zainteresowaniem cieszą się na pewno tematy ''polska telewizja w Norwegii''
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
powiatowy myśliciel napisał:
nie prawda stethur bo płacę abonament za Riks tv pakke ,czyli ten zwykły podstawowy pakiet, bez canal plus ,hbo itd.. płaci się raz na 3 miesiące , ostatnio przyszło mi płacić za 3 miesiące i było 1000 nok , czyli wychodzi więcej niż tylko 2400- to było by prawie za darmo . dekoder kosztuj symboliczną koronę , jak będziesz kupował pakiet musisz mieć jakiś dokument tożsamości z nr. personalnym , oraz musisz mieć norweski adres zamieszkania. i wszystko

Abonament tv to całkiem inna sprawa niż abonament za RIKS TV
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
klimek napisał:
Dzięki za szybką odpowiedż.

W żadnym wypadku nie chodzi mi o uniknięcie płacenia tego podatku...

Chciałem po prostu zainwestować w RIKS TV a w tym przypadku muszę kupić tuner tv ( cyfrowy tuner telewizji naziemnej ) a zrobic to mogę tylko w Norwegii.

Wiem że ''norweska telewizja w Norwegii'' to raczej temat mało popularny. Większym zainteresowaniem cieszą się na pewno tematy ''polska telewizja w Norwegii''


Hehe.. no tak.. Polskiej tv nie mam.. jakos nie tesknie..

Porownaj dobrze oferty, popytaj o szczegoly. Ja niestety zostalem skazany na GET (umowa zbiorowa).. Oferta podstawowa w miare OK, sporo programow w HD.. problemy za to z netem (byl obligatoryjnie w pakiecie).. nie dosc ze zwiekszenie przepustowosci jest kompletnie nieodczuwalne, to jeszcze musialem doplacic jak za woly... na dodatek obligatoryjnie musze korzystac z ich serwerow dla poczty wychodzacej... bzdura totalna.. Calkowity koszt roczny to nieco ponad 6 tysi.. nie warto..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
klimek napisał:
powiatowy myśliciel napisał:
nie prawda stethur bo płacę abonament za Riks tv pakke ,czyli ten zwykły podstawowy pakiet, bez canal plus ,hbo itd.. płaci się raz na 3 miesiące , ostatnio przyszło mi płacić za 3 miesiące i było 1000 nok , czyli wychodzi więcej niż tylko 2400- to było by prawie za darmo . dekoder kosztuj symboliczną koronę , jak będziesz kupował pakiet musisz mieć jakiś dokument tożsamości z nr. personalnym , oraz musisz mieć norweski adres zamieszkania. i wszystko

Abonament tv to całkiem inna sprawa niż abonament za RIKS TV


No, nokladnie..... sie powiatowy zagalopowal..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Powiatowy nie ma to jak żyć w nieświadomości

wyjście jest takie żeby nie oglądać tv wcale. Nie mam tv, wszystko to chce obejrzeć mam na necie, (bez reklam i w czasie mi odpowiadającym). Jak film ciekawy to do kina spaceruje, a mecz czy coś innego sportowego to do baru z piwkiem.

Kiedyś oglądałem dużo tv, ale miałem przymusową przerwę na kilka miesięcy"detox" i jak zobaczyłem potem czym tv karmi odbiorcę to dałem sobie spokój, kwestia tylko znalezienia sobie czegoś do zastąpienia tv (hobby jakieś).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Renata` D......
(Renata87)
Wiking
Hej. Mam pytanie do zorientowanych. Dostalam dzis fakture za abonament z NRK. Wynajmuje mieszkanie od 3 lat i od samego poczatku telewizor i dekoder byly czescia "wyposazenia". Nigdy nie kupowalam zadnego telewizora, ani dekoderu, telewizji nie ogladam, bo nie mam na to czasu, polskiej tv oczywiscie nie posiadam. Wlasciciel nigdy mnie nie uprzedzal, ze musze placic za uzytkowanie telewizji, a w zwiazku z tym, ze z niej nie korzystam, nie zwracalam na to uwagi, w przeciwnym razie oddalabym wlascicielowi tv i dekoder, bo nie jest mi to do niczego potrzebne. Wiem, ze kazdy uzytkownik powinien byc zarejestrowany i oplacac abonament, ale ja niczego nie kupowalam, to i nie rejestrowalam. Facet z NRK powiedzial mi, ze w takiej sytuacji wlasciciel powinien miec 2 licencje - na swoje mieszkanie i na mieszkanie, ktore wynajmuje (dzwonil do mnie jakies 2 tyg. temu, zanim dostalam rachunek) Rachunek przyszedl dzis za trzy miesiace (do konca tego roku). Oddzwonilam do kolesia z NRK, a on mi oznajmil, ze to moja odpowiedzialnosc. I co dalej?? Musze zaplacic? Z wlascicielem nie mam kontaktu do przyszlego tygodnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok