Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Tomasz Tomasz Magda lena dorotea xxxxxx mcs delivery Karolina Asenova JoanMore (4716 niezalogowanych)
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ja jeśli zamawiam coś przez internet, to zawsze na adres rodziców lub znajomych, którzy mi to przywożą lub wysyłają na własną rękę.Tak omija się koszty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty

(agam)
Nowicjusz
Myślę, że nie masz co się łudzić że nie zajrzą. Wysyłałam ostatnio z Polski wiele paczek i nawet jak w paczce były tylko książki i gazety, każda była rozpruta i sprawdzona dokładnie. Ksiązki są akurat zwolnione z cła i nie musiałam nic dopłacać. Jak dostawaliśmy jakiekolwiek przesyłki listowe, a były tylko nieco grubsze niż zwykły list, wszystkie były otwierane. Myślę, że musisz się liczyć z zapłatą ok. 500 koron, bo jak ja dostałam z Danii filtr do lodówki o wartosci 650 koron, to kazali mi dopłacić 240. No chyba że paczka nie zostanie odebrana.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
400 Postów

(marta86)
Wyjadacz
Ja również zakupiłam wózek na aukcji i jako dowód zakupu wysłałam im zamówienie z allegro tam była cena i moje dane i tyle im wystarczyło. W moim piśmie prosili tylko o cenę zakupu, treści Twojego pisma nie znam. A może zadzwoń do nich i zapytaj co dalej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Andrzej Turewicz
(AndrzejT)
Wiking
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Mam ten sam problem. Siostra chciała zrobić mi prezent na urodziny i wysłała nowy telefon. No i siedzi sobie teraz na magazynie w urzędzie celnym w Oslo. Z tego co wyczytałem z waszych dyskusji to jeżeli nie odpowiem na pismo to odeślą paczkę do adresata na jego koszt.
I pytanie - jakie koszty siostra poniesie? Tylko koszt wysłania paczki? Czy może również dolicza jej opłatę za magazyn, czy coś jeszcze? I drugie pytanie - Czy mogę przyspieszyć tą procedurę? Wysyłając im np maila z informacją że odmawiam przyjęcia paczki?
Opcja odebrania paczki i opłacenia podatku (25% wartości rynkowej produktu w Norwegii?bez cła ponieważ nie obowiązuje na elektronikę? Dobre mam informację?) oraz kosztów raczej odpada ponieważ to Nokia N8 więc wyszło by ponad 1500 NOK, a w Polsce będę początkiem kwietnia

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
AndrzejT napisał:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Mam ten sam problem. Siostra chciała zrobić mi prezent na urodziny i wysłała nowy telefon. No i siedzi sobie teraz na magazynie w urzędzie celnym w Oslo. Z tego co wyczytałem z waszych dyskusji to jeżeli nie odpowiem na pismo to odeślą paczkę do adresata na jego koszt.
I pytanie - jakie koszty siostra poniesie? Tylko koszt wysłania paczki? Czy może również dolicza jej opłatę za magazyn, czy coś jeszcze? I drugie pytanie - Czy mogę przyspieszyć tą procedurę? Wysyłając im np maila z informacją że odmawiam przyjęcia paczki?
Opcja odebrania paczki i opłacenia podatku (25% wartości rynkowej produktu w Norwegii?bez cła ponieważ nie obowiązuje na elektronikę? Dobre mam informację?) oraz kosztów raczej odpada ponieważ to Nokia N8 więc wyszło by ponad 1500 NOK, a w Polsce będę początkiem kwietnia

Pozdrawiam


Vat'em (moms) objety jest kazdy produkt, ktory sprowadzasz, za wyjatkiem wlasnie ksiazek. Jezeli wwozisz przy sobie, na uzytek wlasny, to watrosc wolna od Vat'u wynosi kr5000 (zostanie to.zniesione 1ego czerwca). Wolne on Vat'u sa takze przesylki deklaowane jako podarunek, o wartosci do kr1000,-. Wazne!.. wartosci liczone sa w obydwu przypadkach wraz z kosztem wysylki/podrozy. Reszte taxuja jak leci, paczki otwiera sie wyrywkowo. Na przesylki kurierskie, faktura za Vat przychodzi osobno, do 30stu dni po doreczeniu.

Dobra rada: Kupujac Polsce poproscie sprzedawce o deklaracje TaxFree, lub fakture Vat0. Nie kazdy ma obowiazek ja wystawic, bo nie kazdy prowadzi eksport poza UE... Tylko po co placic podwojny vat(?)...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Andrzej Turewicz
(AndrzejT)
Wiking
Dzięki,
Nie do końca to o co akurat pytałem ale informacje również przydatne

Co do tej mojej nieszczęśliwej paczki to w końcu została wysłana w drogę powrotną. Trochę się stresu najadłem ponieważ w liście widnieje data powrotu do nadawcy (returdato) - 22.02.2011, a jeszcze jak wczoraj rano sprawdzałem po numerze paczki to wciąż na magazynie siedziała... No ale już wieczorem, ku mojej wielkiej uldze, widniało że paczka wysłana w drogę powrotną
Myślę że jutro już powinna być na miejscu (byle by nasza poczta coś po drodze nie wymodziła )
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
Sethur napisał:
.

Dobra rada: Kupujac Polsce poproscie sprzedawce o deklaracje TaxFree, lub fakture Vat0. Nie kazdy ma obowiazek ja wystawic, bo nie kazdy prowadzi eksport poza UE... Tylko po co placic podwojny vat(?)...



jak dostaniesz dokument potwierdzajacy zaplacenie vatu w norwegii wystepujesz do urzedu skarbowego w PL o zwrot zaplaconego vatu w PL, maja obowiazek zwrocic....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
BiZi napisał:
Sethur napisał:
.

Dobra rada: Kupujac Polsce poproscie sprzedawce o deklaracje TaxFree, lub fakture Vat0. Nie kazdy ma obowiazek ja wystawic, bo nie kazdy prowadzi eksport poza UE... Tylko po co placic podwojny vat(?)...



jak dostaniesz dokument potwierdzajacy zaplacenie vatu w norwegii wystepujesz do urzedu skarbowego w PL o zwrot zaplaconego vatu w PL, maja obowiazek zwrocic....


Ofkorsss...tak tez mozna.. tylko po co komplikowac sobie zycie
Taaak z punktu widzenia importera..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
Michael M.
(SmokWawelski)
Nowicjusz
Wszystko co wysylacie z Polski i do Polski jak rowniez z innych i do innych krajow podlega obowiazkowi celnemu.
Wysylalme telefon komorkowy do Polski... zostal zatrzymany do oclenia.. choc cena za jaka go tutaj kupilem byla o wiele nizsza niz 1000nok, celnicy wzieli z tabeli ile kosztuje nowy i chcieli dowalic clo... musialem sie odwolywac i pisac ze jest to jednorazowy prezent urodzinowy i przedstawic kopie rachunku i wtedy odpuscili.
Innym razem kupowalem obuwie na ebay i przesylka przyszla ze Stanow Zjednoczonych... cla nie bylo poniewaz zadeklarowana kwota zakupu nie przekroczyla 1000 nok
Kolega z angli kupil uzywany mixer DJ... dowallili mu clo poniewaz stwierdzili ze wartosc znacznie przekracza kwote zadeklarowana a na dodatek mixer wyglada na nowy ( choc byl uzywany )...

Z upierdliwcami z Toll ... niestety sie nie wygra..... ale jak przychodzi kontener dla pakisow z wisiorkami a w srodku jest kilka kilo amfy albo innego pudru to jakos nic z tym nie robia...Tylko narzekaja potem ze duzy problem z cpunami maja... ech
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Andrzej Turewicz
(AndrzejT)
Wiking
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Mój temat w końcu zakończony
Dziś dotarł w końcu telefon do nadawcy...
Wszystko w porządku, paczka "nie zagubiła się" gdzieś na Poczcie Polskiej , nie naruszona przesyłka, jedynie na nowo zaklejona po kontroli celnej . Nic od siebie nie dołożyli, żadnego pisemka. Tak jak paczka wyruszyła tak powróciła.

A zamykając - ile to kosztowało?? Odbierając tu paczkę to coś koło 300nok same opłaty + podatek... Nieodebranie paczki i w następstwie jej powrót do nadawcy - 7zł ...

Jeszcze niecałe 4 tygodnie i go osobiście odbiorę W końcu
Ten prezent będę zapewne najlepiej pamiętał

Pozdrawiam

ps. Paczka wysłana z Polski 6 lutego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok