Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Łukasz Brzeziński Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Dariusz Nowak Wieslaw Ozog Ewa Adam LEXIT Ela Mirosz Łukasz Ch (3563 niezalogowanych)
8929 Postów
Maniak
agnieszkaj81 napisał:...Ja sie zastanawiam co Ty w ogole robisz w tej Norwegii pracujac na budowie? ...To , że Ktoś pracuje na budowie , nie oznacza wcale , że musi być Lumpem spod budki z piwem .
Taka mała dygresja.
Gdyby nie Norge i Internet , to nie był bym Tym kim Obecnie Jestem.
W Polsce , komputer służył Mi li tylko i wyłącznie , do pracy w tejże... pracy budowlanej .
Tutaj służy Mi , tylko do zagospodarowania nadmiernego Wolnego Czasu , którego mam nieraz w zastraszającym nadmiarze...
Ech...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
290 Postów

(agnieszkaj81)
Stały Bywalec
gabriel napisał:
agnieszkaj81 napisał:...Ja sie zastanawiam co Ty w ogole robisz w tej Norwegii pracujac na budowie? ...To , że Ktoś pracuje na budowie , nie oznacza wcale , że musi być Lumpem spod budki z piwem .
Taka mała dygresja.
Gdyby nie Norge i Internet , to nie był bym Tym kim Obecnie Jestem.
W Polsce , komputer służył Mi li tylko i wyłącznie , do pracy w tejże... pracy budowlanej .
Tutaj służy Mi , tylko do zagospodarowania nadmiernego Wolnego Czasu , którego mam nieraz w zastraszającym nadmiarze...
Ech...


Wcale nie mialam na mysli tego co napisales w 1 zdaniu. Sam chyba nie zaprzeczysz, ze to ciezka praca?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
agnieszkaj81 napisał:...Wcale nie mialam na mysli tego co napisales w 1 zdaniu. Sam chyba nie zaprzeczysz, ze to ciezka praca?
DLATEGO właśnie po tej ciężkiej pracy większość budowlańców w minionym Komunistycznym Okresie , zmierzała chwiejnym krokiem do chmielowego wodopoju , rzeczonej ..."BUDKI"... by tam właśnie zmyć wredny kurz z budowy , przed powrotem do domu na posiłek , tak dla ciała jak i dla ducha ...
A , że nie wszyscy dawali radę z tym złocistym płynem , zwłaszcza w dniu wypłaty , to już inna bajka .
Niemniej jak wyżej rzekłem ...
Do budowlańców, łatka lumpa , przyrosła i TYLE ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Polak polak
(Polak1995)
Wiking
to jest śmieszne co piszesz ...

Skoro magdalena100 masz jakiś problem do pani Ilony to jej to powiedz a nie próbujesz ja ośmieszyć na forum mojanorwegia.

1.mogłaś sama iść do navu oraz do szpitala i nic byś nie zrozumiała. nie miał by ci kto pomoc.
2.warto zauważyć ze próbuje pomoc ten tłumacz skoro dobrze nie rozmawia jeszcze.
3.Magdalena100 łatwo krytykować!!! skoro mieszkasz w norwegi to nauczyła byś się już norweskiego a nie wysługujesz się innymi i jeszcze nie umiesz podziękować za pomoc.

;/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kamil Ha..
(Kaminsky)
Wiking
Tez tak uwazam ze mieszkajac w Norwegii trzeba sie uczyc jezyka .Po za tym tłumacz nie uzywa wszystkich slow,ktorych sie nauczyl w szkole na codzien,Ale idac do lekarza w konkretnej sprawie mogl sie przygotowac
Ja nie ejstem tlumaczem przysieglym,ale bylem ze najoma w szpitalu na usg:Oi wytlumaczylem wszystko co tzreba na 100,chyba zostane tlumaczem to nie bedzie narzekania!!


Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tłumacz przysięgły
(Tłumacz przysięgły)
Wiking
Dziękuję pięknie za słowa pochwały !

Są jednak zawistni Polacy, którzy lubią oczerniać i krytykować wszystkich tłumaczy, choć sami nie zadali sobie trudu, by nauczyć się porządnie norweskiego (i polskiego). Oczywiście nawet najlepszym zdsrzają się wpadki. Poza tym każdy może mieć gorszy dzień. Ta tłumaczka, która nie znała terminologii była pewnie zamówiona z jakiegoś prywatnego biyra tłumaczy. Teraz są to dobrze przygotowani tłumacze z Tolkesentralen na terenie szpitala Ullevål.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok