Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

5 Postów
Paweł S
(SoSikPL)
Wiking
W budowlance jako pomocnik czyli wszystko i nic, brutto to około 200tysiecy koron od początku pracy zarobiłem, a orientujesz się jak jest z zasiłkami dla bezrobotnych czy to też mnie ominie ?
Ciężko znaleźć prace nie znając języka więc to odpada. Dlatego przed powrotem do ojczyzny chciałem się zorientować czy mi się coś należy za te duże podatki he
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat permitteringu: www.mojanorwegia.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/permittering.html

Jeśli będzie Ci potrzebne tłumaczenie dokumentacji zachęcam do kontaktu mailowego na tlumacz@multinor.no . Wykonuję także tłumaczenia i korektę CV by dostosować je do wymagań norweskiego rynku pracy.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
Zgłoś wpis
8929 Postów
Maniak
SoSikPL napisał:
W budowlance jako pomocnik czyli wszystko i nic, brutto to około 200tysiecy koron od początku pracy zarobiłem, a orientujesz się jak jest z zasiłkami dla bezrobotnych czy to też mnie ominie ?
Ciężko znaleźć prace nie znając języka więc to odpada. Dlatego przed powrotem do ojczyzny chciałem się zorientować czy mi się coś należy za te duże podatki he

DO CHOLERY JASNEJ...
PIŁEŚ to nie pisz ...!!! .

Najpierw mędzisz , że tylko zarobiłeś 60tys.Nok ...a teraz wyskakujesz ,że jednak 200tys.Nok.

ZASTANÓW SIĘ W KOŃCU ILE MASZ ZAROBIONE BRUTTO ZA 2010 ROK .
Jeżeli jest to 200tys to permittering dostaniesz , zasiłek ewentualny też , jeżeli natomiast , jest to kwota poniżej 110 tys. Brutto to nic nie dostaniesz .
To było by na tyle .

BĘC
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Paweł S
(SoSikPL)
Wiking
Źle musiałeś to zrozumieć okolo 60tysiecy zarobiłem w roku 2010 (jak pisałem wcześniej za listopad i grudzień), prace zacząłem od listopada ubiegłego roku do końca maja i o to mi chodziło i to była łączna kwota zarobiona przez te 7 miesięcy, sorki jeśli wprowadziłem Cie w błąd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
nfvghjfghjfg hgfhfhfghgf
(hfghfhfghgf)
Wiking
Dzień Dobry. Pomagam przy Legalnym prawo jezdzie W Kijowie. Wszystkie Kategorie ( ZaBrAnE / ZaTrZyMaNe / DuPlIkAtY ) ! BEZ ZALICZEK ! płatne przy odbiorze osobistym. wszystko organizuje
prawkoukraina@wp.pl /515-893-450
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TOM GON
(FINSU8)
Wiking
Witaj.
Widzę że jesteś oblatany w tych sprawach.
Poruszam wątek permitteringu. Proszę powiedz mi czy należy mi się permittering jeżeli w 2012 r mam zarobione 18 tys Nok a w 2013 mam wyrobione 206 tys Nok. Czy mogę liczyć na permittering ?

Pozdrawiam Tomek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
FINSU8 napisał:
Witaj.
Widzę że jesteś oblatany w tych sprawach.
Poruszam wątek permitteringu. Proszę powiedz mi czy należy mi się permittering jeżeli w 2012 r mam zarobione 18 tys Nok a w 2013 mam wyrobione 206 tys Nok. Czy mogę liczyć na permittering ?

Pozdrawiam Tomek


Po pierwsze na permittering wysyla cię pracodawca jeśli nie ma ciągłości pracy. Tobie chodzi pewnie o dagpenge i te będzie ci sie należeć ale w roku 2014.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TOM GON
(FINSU8)
Wiking
Otrzymałem papiery od firmy. Oni mnie skierowali na permit bo nie ma chwilowo pracy. Wszystko złożyłem w Nav ale po 2 tyg odpowiedź była że mi się nie należy ale w tym roku mam zarobione ponad 205 tys NOK. a oni wzieli pod uwagę tylko lata poprzednie. Warto się odwoływać od tej decyzji?
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Odwolywac sie mozesz, ale pieniedzy nie dostaniesz wczesniej niz w 2014. Nie mogli wziac pod uwage Twoich zarobkow z 2013, bo bierze sie z ostatniego (zakonczonego!) roku kalendarzowego. lub z ostatnich(zakonczonych!) 3 lat kalendarzowych, jesli wychodzi korzystniej. Skatteetaten dostaje info od NAV i to Skatteetaten podaje podstawe do naliczania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TOM GON
(FINSU8)
Wiking
czyli jest szansa ze w 2014 wezmą te zarobki pod uwagę i z tego permitu otrzymam jakąś kasę ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TOM GON
(FINSU8)
Wiking
a przez ten czas mam normalnie się logować co 2 tyg ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok