Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Zamrażać, czy nie zamrażać? Stopy oprocentowania kredytowego wzrosną, ale eksperci wciąż są podzieleni - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Pawel Małek K F krzysztof kowal mart enty boj fra oszlo ja ja Stash Qu Łukasz Ch krakusik Darek1234 tomek18 Tomek18 (672 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Widze, ze "dziennikarki" z MN nie tylko z jezykami sa na bakier, ale i z matematyka.
W wypadku kredytu nr 2 miesieczne odsetki beda wynosily 4333 koron, a gdzie spalta kredytu. Przy odstekach 2.6%, wszystko jedno plynnych, czy stalych, splata bedzie taka sama. Stale odsetki zabezpieczaja ewentualnie klienta przed nadmiernym wzrostem odsetek w przyszlosci. Nie wypisujcie bzdur i nie manipulujcie liczbami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stash Qu
(stashqo)
Wiking
Co to za kalkulacja ma być niby?Nawet taki wsiowy głupek jak ja, wie że przede wszystkim kredyt ze stałym oprocentowaniem jest przynajmniej o 1 do 1,5% droższy od kredytu płynnego, dlatego mało osób się na niego decyduje, w kalkulacji oba kredyty są na 2,6%, w rzeczywostości drugi kredyt miałby oprocentowanie 3,5 ~4%, do tego w wyliczeniu brakuje spłaty kapitału, czyli jakichś 2baniek. Inna sprawa, 80% nie da rady spłacić? Czy oni łby (za przeproszeniem) w tyłkach trzymali jak kupowali nieruchomości? Kiedy ja brałem kredyt (na 2.05%) to zadałem sobie pytanie "czy będę w stanie spłacić ten kredyt jeśli oprocentowanie wyniesie 6-7%?" Trzeba być prawdziwym idiotą aby nie wziąć pod uwagę tego, że stopy procentowe się zmieniają a 2% to naprawdę bardzo niski poziom, z którego może iść praktycznie tylko do góry.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 22  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mateusz Wisniewski
(Mateusz Wisniewski)
Wiking
80% nie da rady splacac? jak szli do banku po kredyt to chwalili sie zdolnoscia kredytawa na wyzsze kwoty a jak wzieli to nagle nie dadza rady splacac. Wedlog mnie wiekszym zagrozeniem jest problem ze znalezieniem pracy niz podniesienie stopy kredytu bo nawet jak kredytobiorcy beda prze jakis okres jesc chleb z dzemem ale raty oplaca to lepiej niz sprzedac nieruchomosc ze strata i zostac z kredytem jeszcze i bez roboty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 20  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Norwedzy żyją na kredyt. Wszelkie dane SSB to potwierdzają. Ilekroć pojawia się perspektywa podniesienia stop procentowych podnosi się krzyk. Utrzymywanie oprocentowania kredytów na minimalnym poziomie przez wiele lat pozbawia kredytobiorców rozsądku. Banki wykorzystują sytuacje promując fastrenter. Zadłużanie się wielokrotnie powyżej własnych możliwości płatniczych świadczy o głupocie a w skali makro może doprowadzić do poważnych perturbacji ekonomicznych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Jaka tragedia. Te 80% sprzeda "swoje" domy na wolnym rynku ze strata. Ja chetnie od nich kupie te domy i pozniej im je wynajme. Za glupote sie placi w zyciu. Ja nie moglem nic do tej pory kupic, bo mi golodupcy wywindowali ceny wszystkiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
krzysztof kowal
(krzychu39)
Nowicjusz
Jestem ciekaw czy zmiana stóp procentowych wzmocni korone czy osłabi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Takie teksty to do glupiutkich Norwegow tylko. Banksterzy namawiają do stałych stóp gdyż chcą wiecej zarobić - enkelt. Tak- wzrost stóp to silniejsza korona. Spokojnie będzie 0,5 za złotego w perspektywie 2 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
J M
(y36)
Wiking
inflacja pedzi stopy rosna balon na rynku nieruchomosci niedlugo peknie w wiekim hukiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok