Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

W Norwegii zaczyna brakować leków. Rząd planuje wprowadzić limity - Norwegia

Czytali temat:
noregg Miroman (152 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu W Norwegii zaczyna brakować leków. Rząd planuje wprowadzić limity
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adam Kamysz
(Duchowny)
Wiking
I bardzo dobrze , że brakuje Norwegom leków. Po uznaniu Palestyny za państwo, izraelskie koncerny farmaceutyczne powinny przestać eksportować do Norwegii. Niech sobie sami Norwedzy syntetyzują nowe leki i opracowują nowe terapie, a nie jak dotąd żerować potrafią na osiągnięciach technologicznych i naukowych izraelskich uczonych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-17  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Z Norwegii
(Z Norwegii)
Wiking
Braki towarów jak za komuny. Jeszcze kartki na leki powinni wprowadzić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
266 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Adamie Kamyszu teraz tylko tak napisze troche sie zapedziles.Przemysl to jeszcze raz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adam Kamysz
(Duchowny)
Wiking
Więc rozwinę myśl :Firma Teva Pharmaceutical Industries Ltd to bodaj największa firma farmaceutyczna na świecie , założona w 1901 roku w Jerozolimie, przez dziesiątki lat się rozwijała , skupiając najwybitniejszych uczonych żydowskich. W 1987 roku Teva nabyła prawa do leku Copaxone od Instytutu Weizmanna, który stał się jednym z najlepiej sprzedających się leków na stwardnienie rozsiane. W 2000 roku Teva kontynuowała swoją ekspansję globalną, przejmując firmy Sicor, IVAX i Barr Pharmaceuticals. W 2010 roku Teva dokonała kolejnych znaczących przejęć, w tym niemieckiej firmy Ratiopharm i amerykańskiej firmy Cephalon. Dziś Teva jest jednym z największych producentów leków generycznych na świecie. Po tym jak norweski rząd wymierzył policzek narodowi izraelskiemu, przyznając rację zbrodniarzom z Hamasu, Izrael powinien wstrzymać jakikolwiek eksport leków , niech Norwedzy od dziś kupują lekarstwa: Made in Palestina.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-10  
Odpowiedz   Cytuj
266 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
A ty wiesz kiedy powstalo panstwo zwane IZRAEL? Bo z tego co wiem to w 1901 roku zydzi z Jerozolima mieli tyle wspolnego co Polacy z Nowym Jorkiem.A to co robia z Palestynczykami od czasu gdy im to panstwo na chama stworzono to mozna porownac tylko z tym co im robil Hitler w czasie drugiej wojny swiatowej.Takie male spolecznosci jak palestynczycy chcac stawic jakikolwiek opor okupantowi (bo tak to w rzeczywistostosci wyglada)moga jedynie stosowac forme walki partyzanckiej nie wiedziec dlaczego zwanej dzis terroryzmem.Leki natomiast jest to sprawa innego wymiaru i jako ludzie nie mozemy stosowac ich jako broni bo bylo by to totalnym barbarzynstwem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adam Kamysz
(Duchowny)
Wiking
Nie jesteś partnerem do jakiejkolwiek dyskusji historycznej. Nie zamierzam tutaj dawać wykładu i co to takiego syjonizm, deklaracja Balfoura i kim był Teodor Herzl itp. Dla twojej wiadomości podam tylko , że nie istniało nigdy państwo palestyńskie , a i grupa etniczna Palestyńczycy została tylko i wyłącznie formalnie określona przez rząd Wielkiej Brytanii na swoim terytorium Brytyjskim Mandacie Palestyny utworzone z tureckiego Imperium Osmańskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok