Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Norges Bank: stopy procentowe w górę. Są najwyższe od 2008 roku - Norwegia

Czytali temat:
Joanna Kuchnicka mart enty Miroman Jan Bielecki (996 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Norges Bank: stopy procentowe w górę. Są najwyższe od 2008 roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Martin19
(Martin19)
Wiking
Już korona pikuje w dół .. lipunia.. :/ 27.000.- nok to zaledwie 10.000- pln.. … zaraz ktoś napisze ze on mieszka na stałe w NO i bez znaczenia dla niego .. jasne jasne .. znam takich co mieszkają w No w starym domu na kredyt i remontują od 15 lat i skończyć nie mogą maja wszystko na kredyt i guwno z tego wkręcają soboe ze i tak maja lepiej niż w PL.. heheh pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 51  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kaczyński
(Kaczyński)
Wiking
Takie sa właśnie efekty życia ponad normę na kredyt ,w trochę trudniejszych czasach.Za historycznie słaba koronę odpowiada idiotyczna polityka rzadu i Norges Bank który codziennie sprzedaje miliardy koron i „nie ma jaj” żeby podnieść konkretnie stopy procentowe ,bo po roku czasu co trzeci obywatel byłby bankrutem.Stopy procentowe w krajach takich jak Norwegia ,które maja swoją ,mała walutę ,powinny być wyższe conajmniej 1-2% w stosunku do największych banków światowych (FED ,EBC).
Według mnie korona jakoś znacząco nie umocni się dopóki FED nie zacznie obniżać stop ,czyli napewno nie w tym roku ,a i tak wątpię czy kiedykolwiek korona zejdzie do poziomu poniżej 10Nok za 1€ …
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tomi84
(Tomi84)
Wiking
No jak jesteś nowy w Norwegii 10 czy 15 lat to miodu nie ma ale ja akurat jestem tutaj ponad 20 lat , mieszkanie w bloku na kredyt spłacone gdzie kosztowalo mnie to 1,2mln kr na Majorstuen a na dzień dzisiejszy taksman wycenił je na ponad 8mln kr , w tym roku sprzedaje i wyjeżdżam do Hiszpanii gdzie tez mam dom , hajs na konto z mieszkania i oczekiwana emerytura w wieku 40 lat , w Polsce moglbym tylko pomarzyć o takim życiu będąc zwykłym elektrykiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Martin19
(Martin19)
Wiking
To super ze się pochwaliłaś z nami własnym zarobkiem ! tylko czekaj No dobry kurs koronki bo spora strata będzie jak 8baniek przelejesz do hiszpani heheh
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(shownomercy66)
Wiking
Martin - no bo i tak jest lepiej niż w PL. Której części zadania nie rozumiesz ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Martin19 napisał:
To super ze się pochwaliłaś z nami własnym zarobkiem ! tylko czekaj No dobry kurs koronki bo spora strata będzie jak 8baniek przelejesz do hiszpani heheh

A ty chłopcze wyjechałeś za granicę Polski mając jakiekolwiek rozeznanie jak ma się gospodarka światowa? Pomyślałeś (chociaż przez chwilę) gdzie warto zarobić, potem inwestować?
Pośmiej się lepiej sam z siebie zamiast pisać tu o "koronkach".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok