Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Norwegia liderem płatności bezgotówkowych. Banknoty powoli odchodzą do lamusa - Norwegia

Czytali temat:
Monika J Łukasz Ch Basia Radoń Ourosia - Agnieszka Zuzanna (1172 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Norwegia liderem płatności bezgotówkowych. Banknoty powoli odchodzą do lamusa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
W pełni się z tobą zgodzę. Mamy sumienie i to w wolnym kraju powinno wystarczyć. Jeśli ludzie tacy jak my lub gorsi, ponieważ idealnych nie ma, będą śledzić każdy nasz krok i mówić co jest dobre a co złe, decydować ile mamy zarobić a ile wydać, to nie wyglada to dobrze. Jeśli będzie na świecie coraz mniej żywności przez kataklizmy to zaczną ja racjonować, w państwie bezgotówkowym nie będzie z tym problemu. Algorytmy dzięki coraz szybszym komputerom są w stanie analizować coraz więcej danych, jeśli powiążą nasze transakcje, przejazd przez bramki lub nie daj Boże gps w prywatnym aucie to możemy pożegnać się z wolnością, o tym co złe a co dobre będzie decydowała bezduszna sztuczna Inteligencja. Cytat z apokalipsy: „ I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć”. Kiedyś widziałem takie obliczenia na podstawie angielskiego alfabetu słowa Computer i wychodziła liczba 666, ale to może przypadek...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
grzegorz g
(koleś)
Wiking
o qrde diabelski temat lubię to ),ale szczerze mówiąc jak dla mnie gotówka może nie istnieć,nie używam a jeśli nawet bedę musiał zawsze można wypłacić euro bo tego nie zabronią można się rozliczyć z kimś jeśli chce papier,taka ciekawostka,ostatnio kupowałem portfel i wiecie jaka niespodzianka?nie było onekieszonki na blachę w żadnym,więc jak nie przejdziemy na płatności kartą,powiedzenie mam puste kiermany sprzed dziestu lat będzie nadal aktualne hehe,pozdrawiam wszystkich,a jeszcze jedno naście miesięcy temu chciałem pozbyć się ciążących w kieszeni drobnych,po zakupie w ...bez marki,,,wygrzebałem drobne,wrzuciłem do maszyny) i zabrakło kilka,może dwie korony,ale cholera nie miałem więc dołożyłem 20,i....znowu wyjeb.....ło mi garść drobnych,i polubiłem moją kartę,mogą mnie inwigilować nie mam nic do ukrycia ale jest to dla mnie wygodne,oczywiście nie neguję ale mi pasuje obrót bezgotówkowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -18  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

()
Stały Bywalec
Tak to bywa Z diabelskim i boskim nastawieniem. Kto nie ma wiary w siebie.....to szuka wytlumaczenia. Wszystko mozna powiazac ze soboa, i otrzymac wynik jaki sie chce. To tylko kwestia czasu. Wszystko zalezy od stopnia glupoty respondenta. Mozna nawet stac sie wierzacym
Rzeczywistosc jest jedna inna. Zalezy od ciebie. Wiara i idiotyczne poszukiwanie winnych...........to tylko wymowka!,Proba usprawiedliwienia wlasne indolencji. Jakze trudno wejsc na szklany dach........spojzec na siebie z gory,,,,,,,,,,i zapytac: Co ja teraz robie?
Nie Duzo latwiej jest zwalac wine na innych za swoja udugelighet)))))))))))))))))))))))
I.....................
Debilny jest tez påstand............ze inteligencja jest rownoznaczna bezdusznosci. Po prostu, debilny No chyba ze mozna to zargumenowac. Ale jak? Genetycznie?
Historycznie, ? Psychologicznie, Medycznie? Jak?
Albo..............jest to tylko pierd, wypuszczony przez pana xx1........ot, tak sobie
Po prostu bzdura bez pokrycia
Wlasciwie.............
rzygac sie chce.............
malostkowoscia ogranicznych....................
No ale, taki jest ten nasz narod
Cierpial tyle lat............... i rola cierpietnika dalej mu pasuje. Wstaje z kolan...........a zapomnial ze sa jeszcze stopy, zeby wstac z kolan i funkcjonowac.
Innymi slowy: glupi narod, ktory nie uczy sie ze swojej przeszlosci......pozostaje glupi
No.......................a co toto ma z bezgotowkowym obrotem?? A no, to ze swiat sie zmienia i .............at det ikke nytter å leve på Hamsun sin tid. Bezgotowkowy swiat stal sie realny Czy to tak trudno pojac???????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Sztuczna inteligencja nie będzie posiadała intuicji, mądrości, duszy, nigdy w wielu kwestiach nam nie dorówna. Chcesz by takie coś decydowało o tobie? Uważasz ze totalitaryzm, który zbliża się wielkimi krokami jest dobry? Idziesz jak głupia owca na rzeź bo nie potrafisz wiązać faktow i przewidywać konsekwencji, nie można przecież potrafić wszystkiego. Dobry jesteś natomiast w krytykowaniu innych. Mi kontrole płatnicze są nie na reke, kryptowaluty były jakaś szansa, ale świat wielkich finansów i ludzka chciwość zniszczyły ten projekt. Ja chce sam decydować czy chce być bogaty, jaka droga do tego chce dojść, nie chce by ograniczał mnie jakiś system bo jeszcze nigdy idealnego systemu nie było.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Co do wiary, duchowości to są ludzie, którzy są rozwinięci duchowo bardziej niż inni, nie musza wierzyć bo wiedzą, nie są przez to lepsi, to raczej przekleństwo widzieć i wiedzieć więcej. Najbardziej wartościowi są ci, którzy nie widza a wierzą.
Co do twojej krytyki to w sumie gdyby nie było tu na forum ludzi o skrajnie różnych poglądach to nie chciało by się tu zaglądać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów

(pozytywnazołza)
Stały Bywalec
"Panstwo bezgotòwkowe" to pełna inwigilacja kazdej "jednostki" przez Panstwo Norweskie jak dla mnie to katastrofa...
Taki system opiera sie na pewnej przyczynie...
"Jestes pod lupą" ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów

(pozytywnazołza)
Stały Bywalec
napisał:
Tak to bywa Z diabelskim i boskim nastawieniem. Kto nie ma wiary w siebie.....to szuka wytlumaczenia. Wszystko mozna powiazac ze soboa, i otrzymac wynik jaki sie chce. To tylko kwestia czasu. Wszystko zalezy od stopnia glupoty respondenta. Mozna nawet stac sie wierzacym
Rzeczywistosc jest jedna inna. Zalezy od ciebie. Wiara i idiotyczne poszukiwanie winnych...........to tylko wymowka!,Proba usprawiedliwienia wlasne indolencji. Jakze trudno wejsc na szklany dach........spojzec na siebie z gory,,,,,,,,,,i zapytac: Co ja teraz robie?
Nie Duzo latwiej jest zwalac wine na innych za swoja udugelighet)))))))))))))))))))))))
I.....................
Debilny jest tez påstand............ze inteligencja jest rownoznaczna bezdusznosci. Po prostu, debilny No chyba ze mozna to zargumenowac. Ale jak? Genetycznie?
Historycznie, ? Psychologicznie, Medycznie? Jak?
Albo..............jest to tylko pierd, wypuszczony przez pana xx1........ot, tak sobie
Po prostu bzdura bez pokrycia
Wlasciwie.............
rzygac sie chce.............
malostkowoscia ogranicznych....................
No ale, taki jest ten nasz narod
Cierpial tyle lat............... i rola cierpietnika dalej mu pasuje. Wstaje z kolan...........a zapomnial ze sa jeszcze stopy, zeby wstac z kolan i funkcjonowac.
Innymi slowy: glupi narod, ktory nie uczy sie ze swojej przeszlosci......pozostaje glupi
No.......................a co toto ma z bezgotowkowym obrotem?? A no, to ze swiat sie zmienia i .............at det ikke nytter å leve på Hamsun sin tid. Bezgotowkowy swiat stal sie realny Czy to tak trudno pojac???????????

Wszystkie Twoje slowa mozna wrzucic do jednej michy i włączyc blender,aby je wymiksowac,bo to wszystko maslo maślane...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Agnieszka Zuzanna
(AgnieszkaZuzanna)
Wiking
też mi wiadomość , bez gotówki nie będzie wolności- będzie pełna kontrola, a jak ktoś nie zrobi tego, do czego system będzie zmuszał, np do szczypawek, to nie zapłaci rachunków i nie kupi jedzenia, bo mu konto zablokują, a w tej już jest taki przepis, że gotówka na koncie w banku nie jest moja gotówką, a ja chcąc wypłacić swoje pieniądze wystawiam do banku roszczenie o łaskawe udostępnienie środków, a ludzie dalej się zachwycają płatnościami bezgotówkowymi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok