Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1 Post
Magister1
(Magister1)
Wiking
Co to jest OTO ? I czy pracodawca ma obowiązek płacenia tych składek na pracowników?
Czy jeżeli odprowadzane jest podatek to są w nim zawarte składki emerytalne i ubezpieczenie?
Czy można gdzieś sprawdzić czy jest się legalnie zarejestrowanym w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Magister1 napisał:
Co to jest OTO ? I czy pracodawca ma obowiązek płacenia tych składek na pracowników?
Czy jeżeli odprowadzane jest podatek to są w nim zawarte składki emerytalne i ubezpieczenie?
Czy można gdzieś sprawdzić czy jest się legalnie zarejestrowanym w Norwegii?
Nie wiem co to za skrót -OTO- może rozwiniesz bardziej.
Również nie rozumiem tego drugiego stwierdzenia "czy jest się legalnie zarejestrowanym w Norwegii".
Co masz na myśli pisząc ten zwrot, o jaką legalną rejestrację tobie chodzi?
Jeżeli, rejestrujesz swój pobyt w norwegi pierwszy raz w UDI lub skatt i otrzymujesz pozwolenie na pobyt, oraz D-numer, razem z kartą podatkową, to od tego momentu jesteś zarejestrowany legalnie.
Reszta zależy już tylko od ciebie samego.
Jak zatrudnisz się w firemce krzak u rodaka, litwinca lub innego norga, gdzie wypłatę otrzymasz do ręki " pod stołem" to nikt za ciebie nie odprowadzi należnego podatku i pracować będziesz jako dzikus.
Jeżeli natomiast zatrudnisz się w firmie która twoją wypłatę przeleje na konto bankowe, to wtedy jest pewność iż wpłaciła również, należny podatek do skatt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magister1
(Magister1)
Wiking
Przepraszam chodziło o OTP
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magister1
(Magister1)
Wiking
Gdzieś na forum znalazlem że pracodawca ma obowiązek to odprowadzać chodzi o jakąś składkę emerytalna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magister1
(Magister1)
Wiking
Jeżeli chodzi o legalne zarejestrowanie to pracowałem przez pół roku w norweskiej firmie i byłem zarejestrowany w udi i skattetaten i na altinie widziałem ile było odprowadzanego podatku. Po roku wróciłem do tej samej firmy i pracodawca dał mi nową umowę ale nie widzę żeby jakiś podatek odprowadzal na altinie nic nie ma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magister1
(Magister1)
Wiking
Więc stąď moje pytanie bo nie wiem czy jestem ubezpieczony i płaci podatek czy nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magister1
(Magister1)
Wiking
2.1.1 Naturalytelse (nazwa firmy) i kwota 2800 kr. mam taką pozycję w skatemelding za 2018r i w rozliczeniu na altinie jest to odnotowane w grudniu. Czy ktoś więc o co chodzi i co to jest? Z góry dziękuję za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok