Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Za niskie wynagrodzenia, niekontrolowany czas pracy. Branża transportowa pod lupą - Norwegia

Czytali temat:
Tomasz Szymanski Patryk Lazniowski boj fra oszlo ja ja natalia MojaNorwegia Łukasz Ch Agnes333 Miroman Polemir (1382 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Bez wysokich cen ropy, norweska gospodarka funkcjonuje jak dobrze zardzewiala maszyna. Zaczelo sie szukanie winnych. Tylko czekac kiedy zaczna palic wiedzmy na stosie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kierowca zawodowy. Zawodowy
(Kierowcazawodowy)
Wiking
Ja poszedlem do vegvesenet z informacha, iz pracodawca wymusza na mnie abym pracowal duzo nadgodzin I bez zgodnych z prawem przerw na odpoczynek to pierwsze pytanie jakie dostalem to to czy tak robilem, odpowiedzialem, ze tak bo sie balem, ze strace prace na to urzednik, ze to jest niezgodne z prawem I dostane kare. To bez wachania powiedzialem, ze niezglaszam I wyszedlem. Urzednika nie interesowalo, ze pracodawca mnie zmuszal tylko, ze to ja lamie prawo to przestroga dla nastepnych kierowcow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
KasiaLorek napisał:
Ja poszedlem do vegvesenet z informacha, iz pracodawca wymusza na mnie abym pracowal duzo nadgodzin I bez zgodnych z prawem przerw na odpoczynek to pierwsze pytanie jakie dostalem to to czy tak robilem, odpowiedzialem, ze tak bo sie balem, ze strace prace na to urzednik, ze to jest niezgodne z prawem I dostane kare. To bez wachania powiedzialem, ze niezglaszam I wyszedlem. Urzednika nie interesowalo, ze pracodawca mnie zmuszal tylko, ze to ja lamie prawo to przestroga dla nastepnych kierowcow.

Fake no ale ... To tak samo jakbys poszedl na policje powiedziec ze szef kazal Ci bank okrasc, wez timelisty i w te pedy do arbeidstilsynet niech zrobia kontrole w biurze. Zadaj sobie pytanie kto tu jest niemadry.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malaguti B
(Malaguti)
Wiking
Tak placcie kierowcom wiecej i wiecej. Znow wszystko bedzie drozalo i te podwyzki transportu zniweluje podwyzki plac kierowcow!
Kolo sie zamknie.
Zrozumcie to ze w norwegi place sa tak ustawione aby jelop mogl wyzyc za swoja robote nic wiecej.
Jezeli jelop wywalczy podwyzke 1000nok to automatycznie zaplaci wiecej podatu w sklepach!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Rafal S
(szlawski)
Wiking
Wszystko jest Ok jak sprzątaczki dostają podwyżki budowlańcy itp.
Ale jak kierowca ma minimalną stawkę mniejszą niż sprzątaczka lub nie wykwalifikowany budowlaniec który nazywa się stolarzem to jest Ok.
Podwyżki są też przez bompengery.
Kierowcy mają większą odpowiedzialność jak np. sprzątaczki a mniejszą płace
także im też się chyba należy!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 22  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malaguti B
(Malaguti)
Wiking
Nikt nikomu nie zabrania zmiany pracy.
Tak samo nikt nikomu nie zabrania sie organizowania.
Po to sa zwiazki zawodowe!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Rafal S
(szlawski)
Wiking
No i właśnie związki zaczęły działać.
A jak wszyscy zmienią pracę to do sklepu bedziesz chodził jak za komun po ocet.
Bo ci nikt towaru nie przywozie. Popatrz na problem trochę szerzej i dalej niż czubek własnego nosa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malaguti B
(Malaguti)
Wiking
Ja wam chce wytlumaczyc ze transport powinien byc tani aby wszystkim zylo sie lepiej. Jezeli transport bedzie drogi to i zywnosc bedzie droga. Takze tv, sofy, meble i inne.
Czyli te podwyzki nie beda adekwatne do podwyzek cen - glownie zywnosci!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Ja mam kr 255 na godzinę. Zrobię fagbrev to dojdzie jeszcze kr 9.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok