Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
TomaszLenartowicz napisał:
Ta "ankieta" dziwna ma treść ..Tylko kasa. Przeliczenie NOK w jedną i drugą stronę. Oczywiście że to ważne. Ale czy życie tylko z tego się składa? A co z rodzina w PL? Ze znajomymi? Z ewentualnym niedouctwem i wyalienowaniem dzieci w norweskiej szkole? Emigracja zawsze miała conajmniej dwa powody: konieczność ekonomiczna lub polityczne prześladowanie. Który z tych powodow dotyczy współczesnych polskich emigrantów?

Ja na ten sam przyklad jestem emigracjuszem czyli uciekinierem klimatycznym. Lubie zimno i snieg.
Niestety nachodza mnie obawy, ze musze sobie znalezc inny kraj do zycia - lato tego roku bylo upalne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
62 Posty

(3sort)
Początkujący
"wyaneliowanie dzieci w norweskiej szkole" ...............cokolwiek by to mialo znaczyc............. co to znaczy?
Najbardziej podobaja mi sie "znawcy" kultury norweskiej.............. ktorzy siedzac przez dziesiec lat tutaj, na kanapie w domu i spogladali w okno, widzac w nim Polske.
Innymi slowy.................. odmozdzenie zupelne przecietnego Janusza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Alienacja bardziej po „polskiemu” to wyobcowanie. Nie jest to jakieś trudne słowo, szczególnie przy znajomosci angielskiego (Rozumiem gdyby ktoś tu pisał o minuskule i majuskule). Z tym wyobcowaniem jest różnie, córka na przykład nie potrafiła złapać bliskiego kontaktu z Norweżkami, syn natomiast ma aż za dużo przyjaciół i znajomych. Zależy od dziecka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Piotr Kowalski
(Pioter69)
Wiking
A tam gadanie i narzekanie !
Norwegia dała mi to co w PL było nieosiągalne, także przestańcie narzekac bo i tak tu bedzie lepiej jak w PL.
Zarobki tu a w PL , duża różnica mając prace legalną jesteś w stanie przy normalnym codziennym życiu w NO.
Odłożyc na Polskie konto 4000 tyś takze nie narzekajcie bo w PL normalną praca typowego Kowalskiego nie odłożycie tego , może 300 zeta zarabiając 2500 tyś w biedrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Ciagle wałkujemy ten temat. W Polsce Ukraińcy tez odkładają bo minimalizują koszty. Żyj tu z rodzina a podstawowa przeciętna wypłata starczy na rachunki tylko. A gdzie jedzenie, ubrania? Wynajem mieszkania i prąd to już ponad połowa przeciętnej wypłaty. Fajnie ze odkładasz, tak trzymaj, nie ściągaj rodziny jeśli ja masz bo będziesz przejadał to co odłożyłeś czekając na lepsze czasy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Ad Wolański tylko 4000 PLN , chłopie nie każdy tu przyjechał oszczędzać na wszystkim. Możesz mieszkać po 4 na pokoju i zajadać pasztet zagryzając parówką. Jestem tu bo stać mnie na samochody, wycieczki, quady i inne zachcianki a w wakacje se przepuszcze 75000 nok feriepenger na co mi się tylko widzi i mi nie żal bo wypłata kolejna i tak wpłynie. Powiedz mojej kobiecie by w Polsce oszczędzać zaczęła norweskie koronki. Czytając myśli nie których to zastanawiam się po co żyjecie jak ino pod poduchę wszystko pchacie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kamil Dobr
(kamil83)
Wiking
Dokładnie zacznijcie pisać o tym czy w Polsce się poprawiło , bo jak na razie mnie mimo uprawnień na koparki wózki widłowe prawo jazdy kat B dobrej znajomości języka angielskiego i doświadczenia wieloletniego w tym wszystkim nie stać na wakacje , samochód , starcza ledwie na życie z dwójka dzieci w Polsce łamane są wszystkie prawa pracownicze w 99% firm płaci najniższą krajową a resztę pod stołem a rząd udaje że nie ma problemu i się słyszy w tv że jest dziura budżetowa ale skoro każdy pracodawca oszukuję na wysokości wypłat , oraz ilości przepracowanych godzin bo w Polsce pracodawca to pan a pracownik to obciążenie i nikt tego nie chce zmienić , to zapraszam do Polski szybko nasz kraj was sprowadzi na ziemie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 28  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(marek-wasik@gmail.com)
Wiking
Witam. Mieszkalem w Norwegii ponad 10 lat i wrocilem do Polski. Niestety albo stety wiele z tych negatywnych informacji o Norwegii jest prawdziwych. Ceny rosna w zawrotnym tempie i konkurencja w na rynku pracy jest duzo wyzsza niz kiedys. Kraj jest przepiekny ale melancholijny i to wlasnie brak asymiliacji, hobby, jakiegokolwiek zycia kulturalnego dyskredytuje Norwegie na rzecz naszej ojczyzny. W Polsce zycie zmienia sie doslownie na naszych oczach na lepsze i w koncu nasz kraj powoli, malymi kroczkami zaczyna wygrywac konkurencje o najlepszych pracownikow z innymi krajami Uni i oczywiscie Norwegii *mowa o naszych rodakach# Zarobki w Polsce rosna, wykwalifikowanych pracownikow rynek polski wynagradza chojnie poniewaz jest nadal ogromny deficyt. Kazde panstwo ktore sie rozwija potrzebuje najlepiej wykwalifikowanej sily roboczej i wygrywaja te kraje gdzie kasa i klimat jest najlepszy. Uwazam ze nadchodzi czas na powrot dla tysiecy polakow przebywajacych za granica. Ja wraz z moja rodzina odnalezlismy sie w Polsce i jest fantastycznie, az dziw ze tyle czasu mielismy rozowe norweskie okulary. Norwegia nadal jest piekna ale i trudna i wymagajaca. Solidne podliczenie plusow i minusow wyjazdu napewno pomoze podjac dobra decyzje, ale zarabiajac legalnie, placac podatki i normalnie konsumujac ... zyjac w Norwegii praktycznie nie zostaje juz nic na koncu, wiec po co sie meczyc jak mozna w ten sam sposob zyc w kraju albo lepiej jezeli ktos wymaga od siebie wiecej poniewaz w Polsce mozliwosci rozwoju i godnego zycia rosna kazdego dnia.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
marek-wasik@gmail.com napisał:
Kraj jest przepiekny ale melancholijny i to wlasnie brak asymiliacji, hobby, jakiegokolwiek zycia kulturalnego dyskredytuje Norwegie na rzecz naszej ojczyzny.
Pozdrawiam.


Próby i efekty "asymilacji, hobby i jakkiegokolwiek życia kulturalnego" to raczej kwestia osobowości, a nie miejsca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
marek-wasik@gmail.com napisał:
W Polsce zycie zmienia sie doslownie na naszych oczach na lepsze i w koncu nasz kraj powoli, malymi kroczkami zaczyna wygrywac konkurencje o najlepszych pracownikow z innymi krajami Uni i oczywiscie Norwegii *mowa o naszych rodakach# Zarobki w Polsce rosna, wykwalifikowanych pracownikow rynek polski wynagradza chojnie poniewaz jest nadal ogromny deficyt. Kazde panstwo ktore sie rozwija potrzebuje najlepiej wykwalifikowanej sily roboczej i wygrywaja te kraje gdzie kasa i klimat jest najlepszy. Uwazam ze nadchodzi czas na powrot dla tysiecy polakow przebywajacych za granica. Ja wraz z moja rodzina odnalezlismy sie w Polsce i jest fantastycznie, .


Rety, czyzby to byla reklama rzadowa przed wyborami samorzadowymi?
Jak to Polska rosnie w sile, a ludziom zyje sie dostatnie i godnie?

A moze po prostu masz potrojne rozowe okulary i rzeczywistosc trudno zauwazyc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok