Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
PolskaKrew napisał:
10.000 nok miesięcznie na czysto to dobre ale dla kawalera, albo dla kogoś kto jest w norwegi z rodziną, 10.000 nok tj. około 4500zł a w dużym mieście w którym mieszkam przykładowo kierowca miejskiego autobusiku ma na rękę 3600zł i nawet prawko kat"D" zrobią.
Rozłąka z rodziną, dzieckiem i robienie z siebie białego murzyna nie jest warta tych 10 tyś nok.


Masz rację i doprecyzowales to co mam na myśli. Jestem tutaj z rodziną i jeśli ja sam nie oszczedze te 10 tyś nok miesięcznie to traktuje to jako osobista porażkę. Ile oszczedzi moja kobieta to już jej sprawa. Będąc bez rodziny odkladalem ok 22 000 nok miesięcznie. Poniżej tego nie opłaca się tutaj siedzieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
I oczywiście te 22 000 nok oszczedzanych jako pendler to już netto po uwzględnieniu tego co wysłałem do Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

()
Stały Bywalec
roccobarocco napisał:
PolskaKrew napisał:
10.000 nok miesięcznie na czysto to dobre ale dla kawalera, albo dla kogoś kto jest w norwegi z rodziną, 10.000 nok tj. około 4500zł a w dużym mieście w którym mieszkam przykładowo kierowca miejskiego autobusiku ma na rękę 3600zł i nawet prawko kat\"D\" zrobią.
Rozłąka z rodziną, dzieckiem i robienie z siebie białego murzyna nie jest warta tych 10 tyś nok.

Masz rację i doprecyzowales to co mam na myśli. Jestem tutaj z rodziną i jeśli ja sam nie oszczedze te 10 tyś nok miesięcznie to traktuje to jako osobista porażkę. Ile oszczedzi moja kobieta to już jej sprawa. Będąc bez rodziny odkladalem ok 22 000 nok miesięcznie. Poniżej tego nie opłaca się tutaj siedzieć

Takie bajki/bzdury, to możesz jedynie sadzić polaczkom na czarno i to przy zakrapianym wódom śledziu lub konserwowym ogórom.
22-kafle netto miesięcznie na legalu, to prawie 35-kafli brutto.
A gdzie reszta?, czyli samo życie w Norge tzn. czynsz i podstawowa żywność nawet jak by s co miesiąć miał dostawe konserw z polski która też nie jest za friko!!.
To musiał byś zasuwać miesięcznie po 200-godzin!, lub jako foreman i kablować innych rodaków w pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Patryk æsj
(Practico)
Wiking
Chcialbym moc zarobic 22 tys na czysto. Polacy maja tendencje do zawyżania swoich zarobkow. Miernoty ktore mysla ze zazdrością zablysna przed swoimi wyimaginowanymi kolegami ... a kysz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Bronislaw KOMORA
(Bronislaw KOMORA)
Wiking
napisał:
Chcialbym moc zarobic 22 tys na czysto. Polacy maja tendencje do zawyżania swoich zarobkow. Miernoty ktore mysla ze zazdrością zablysna przed swoimi wyimaginowanymi kolegami ... a kysz
22tys na czysto to zarabialem 10 lat temu dla informacji , widac z kim mamy do czynienia z ludzimi ktorzy daja sie dymac przez norweskie firmy krzak alb przez polskich pseudo pracodawcow
Teraz stawka minimalna godzinowa to 220nok w wzwyz jak ktos tego nie zarabia to nie wiem po co tu siedz !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ewa xx
(ewa85wwy)
Wiking
Historia, jakich wiele. Panowie w grupie, samochod i ciekawosc co to bedzie. I TAK OD 1980 ROKU sie dzieje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok