Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Andrzej_Oslo napisał:
Od kiedy to firma jednoosobowa nie może zatrudniać pracowników?
Pozdrawiam.

uważajcie na firmę W.R.A.K BYGG i ,,wspólnika,, Adriana co wozi się czarnym mercedesem C-klasa w kombi .Oszukał mnie i mojego znajomego na 30 tyś. k
OSZUST !! może ktoś go zna i wie gdzie mieszka ?!
I nie ma się co dziwić iż ciebie wykiwał, przecież to \"firma\" jednoosobowa, bez prawa zatrudniania pracowników.
Tym samym, pracowałeś u gościa na czarno i tyle.
Firemka zarejestrowana od listopada tamtego roku, czyli z ledwością trzy miechy.

KAŻDA FIRMA JEDNOOSOBOWA, MA PRAWO ZATRUDNIAĆ PRACOWNIKÓW o ile najpierw zarejestruje taką chęć w NAV.
Ta konkretna "firemka" takiej czynności nie dokonała, a to oznacza iż każdy kto pracuje na rzecz tej "firmy" pracuje NIELEGALNIE!,nawet wtedy gdy będzie miał spisaną "umowę" ponieważ ten dokument nie będzie miał umocowania prawnego z racji braku rejestracji w NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(elkajan)
Początkujący
Nie może tak być. Jeżeli masz umowę z gościem to ją przeczytaj i wypowiedz jak ci cos nie pasuje.Ale Norwegia to państwo prawa .Nie musisz sprawdzać czy gość odprowadza składki do Nav-u.
Masz umowę z nim .I z tej umowy wyciagnij wnioski .Jak gośc oszukuje cię na 2000 koron to nie czekaj aż oszuka cię na 200.000 kr
No i nie zawierać umów z agencjami typu krzak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(elkajan)
Początkujący
Udzieliles fajnej porady. Tak więc nie wsadzaj wszystkich do jednego kotła.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(elkajan)
Początkujący
elkajan napisał:
Udzieliles fajnej porady. Tak więc nie wsadzaj wszystkich do jednego kotła.
To odpowiedż na to że wszyscy Polacy to przekrety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
elkajan napisał:
Nie może tak być.
Jeżeli masz umowę z gościem to ją przeczytaj i wypowiedz jak ci cos nie pasuje.
Ale Norwegia to państwo prawa .
Nie musisz sprawdzać czy gość odprowadza składki do Nav-u.
Masz umowę z nim .I z tej umowy wyciagnij wnioski .Jak gośc oszukuje cię na 2000 koron to nie czekaj aż oszuka cię na 200.000 kr
No i nie zawierać umów z agencjami typu krzak.
Mało logiczna porada.
Moim zdaniem, DZISIAJ! w dobie powszechnego dostępu do internetu, nawet dla tych po podstawówce, bez gimnazjum, to żaden problem jest sprawdzić, czy dana firma jest legalna czy też "krzak".
Natomiast jak ktoś ma parcie na wirtualną kasę, to niestety, żadne przestrogi i pouczenia nie dają takiej wiedzy, jak uderzenie znienacka w własny czerep, tych co najpierw kpili z porady, zarzucając wszystkim w około iże są zazdrośni i zawistni danej pracy, a później prosili o cichą kasę na powrót do rodzinnych pieleszy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
T Y
(Alfa)
Wiking
Wchodzicie na brreg.no, wpisujecie nazwe firmy w okienku pierwszym po lewej stronie , klikamy w firme na opisie i widzimy jej dane. Jezeli w opisie firmy jest wpis Registrert i NAV Aa-registeret to oznacza to ze firma ma prawo zatrudniac pracownikow (nie ma znaczenia czy AS czy jednoosobowa). Jezeli nie ma tego wpisu to pracujecie na czarno i umowa ktora nawet wam dadza nie ma mocy prawnej. Wazne jest aby wszystkie odstepy w nazwie firmy byly takie jak na umowie o prace bo niekiedy firma (to jest przyklad a nie odnosnik do jakiejs firmy) o nazwie DiZ to inna firma jak D i Z. Jedna moze miec prawo zatrudnienia i ta druga nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok