Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
HanslubMosze napisał:
[b]

A ty chyba juz sie pakujesz i wracasz? Ten triumfalizm traci falszem jesli nowa wladza zmieni polske a ty nie chcesz jej z nimi "odbudowac". Czas na propagande juz sie zakonczyl, nie ma juz kogo przekonywac. Teraz praca organiczna.

Czekamy na powrot tobie podobnych nad wisle, przeciwnicy PIS zapewne w druga strone.

To, czy wroce do Polski, czy nie wroce ,to jest moja prywatna sprawa.
Glosowanie w wyborach nie jest zobowiazaniem czy deklaracja do powrotu.
Masz prawdopodobnie duze problemy ze zrozumieniem tych rzeczy,ale nie przejmuj sie
i nie wymagaj od siebie zbyt duzo.Masz teraz bardzo ciezki okres ,poszukaj wsparcia w rodzinie i kregu najblizszych,na pewno potraktuja cie ze zrozumieniem.
Musisz przeciez jakos przetrwac to wszystko,choc zaznaczam latwo nie bedzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Archibald1)
Wiking
POdaj mi aby 1 przykład dlaczego sądzisz że PIS to organizacja przestępcza !!! Taśmy prawdy POkazały która partia jest organizacją przestępczą ! Jak to mówili każdy kraj ma swoją mafię tylko w Polsce rządzonej przez PO mafia ma a raczej miała swój kraj !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Archibald1)
Wiking
Szczytem chamstwa nie jest wyjechać z kraju i iść na wybory,tylko siedzieć w Polsce,nie iść na wybory i narzekać jak to w Polsce jest żle !!! Jak emigranci głosują z zagranicy to jest złe,ale jak w ostatnich 10 latach emigranci przysłali do Polski ponad 20 miliardów zeta (to co zostało zarejestrowane plus przynajmniej z 10 na czarno zarobione )to już jest OK !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Matt Em
(matti1901)
Wiking
Bawi mnie slepota wyborcow PO. 8 lat afer, dojenia skarbu panstwa, szwindli , zlodziejstwa prowadzenia polityki prounijnej zamiast propolskiej! I czym straszyc? Powrotem do normalnosci? Do tradycji? Do wartosci dzieki ktorym Polska w ogole mogla sie odbudowac po 123 letniej niewoli? A co wolicie? Wschechobecne gejostwo domagajace sie adopcji dzieci? I zamykania w wiezieniach tych ktorzy mowia ze ich "orientacja" jest choroba??? Chcecie w Polsce morze emigrantow z Afryki i bliskiego wschodu walczacych z niewiernymi o wprowadzenie szariatu??? Takk bardzo boli was ze nowy rzad chce uderzyc w zagraniczne komcerny ktore maja takie ulgi podatkowe o jakich polscy przedsiebiorcy nawet nie marza??? Boli was ze chca nacjonalizacji bankow czy polskiej TV zeby reprezentowala polski interes a nie np niemiecki jak obecnie? Nie rozumie jak chocby po aferze tasmowej mozna jeszcze cos zlego mowic na opozycje w postaci PIS Kukiz czy Korwin?! Tamta Polska za czasu koalicji PO-PSL zostala perfekcyja opisana przez jesli dobrze pamietam M.Belke " ch...j ,dupa i kamieni kupa". Teraz czas na odbudowe. Chwala wielkiej Polsce!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Matt Em
(matti1901)
Wiking
A co do rodakow majacych problem z nami glosujacymi z zagranicy moja odpowiedz: Zbierzcie leniwe dupy w troki i tez glosujecie! 15 mln Polakow w kraju nie glosowalo! Do nich pretensje, a z nas emigrantow berzcie przyklad bo np w Paryzu statlo sie 2 godziny w kolejce zeby oddac glos! To sie nazywa determinacja! A ze nie mamy prania mozgu przez media w Polsce to wybieramy madrze. Do wiedzienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Daniel Ni
(lew)
Wiking
PIS ZROBIŁ WIĘCEJ SYFU W 2 LATA NIŻ PO W 8 TERAZ AŻ STRACH PO MYŚLEĆ I TERAZ NAROBI TRZEBA BYĆ KOMPLETNYM IDIOTA ŻEBY GŁOSOWAĆ NA PIS PARTIA EKSTREMISTÓW IDIOTĘ KUKIZA BEZ PROGRAMU I OSZOŁOMA KORWINA NA SZCZĘŚCIE TEN SIĘ NIE DOSTAŁ. PRZECZYTAJCIE SOBIE ZJEBANE ŁBY CO NA PIS GŁOSOWALI ICH KONSTYTUCJIE TO ZROZUMIECIE CO ONI ZROBIĄ Z POLSKA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Marcin L
(Skocz3k)
Wiking
Zanim wyjechałem do Norwegii do pracy to siedziałem w Polsce za przysłowiowe dwa koła i mocno źle nie miałem, tylko zdałem sobie sprawę, że w wieku 67 lat ja emerytury mieć nie będę bo ZUS wcześniej czy później zbankrutuje. A jak rozmawiałem na imprezach jeszcze w Wawie z przypadkowo poznanymi osobami o polityce to nie wiedzieli kim jest Sikorski, Nowak, Kopacz, a głosowali na PO, tyko Tuska kojarzyli. Nie mieli pojęcia o aferach taśmowych, o tym, że stocznie bankrutują, o tym, że sprywatyzowano stocznie i teraz świetnie prosperuje, o tym, że lasy państwowe kilkanaście stuleci miały się dobrze, a teraz bankrutują. Ci ludzie mają pojęcia czym jest manipulacja mediów, są jednym słowem naiwni w swoim życiu bo myślą, że każdy poseł to po to siedzi w sejmie, aby harować w imię Polski. No to ja stwierdziłem, że to są kompletni idioci i to przez takich kretynów jak oni PO rządziło 8 lat, Komorowski był prezydentem a teraz jeszcze do Sejmu weszła Nowoczesna Petru. Więc niech żaden Polak mieszkający w POlsce mi nie mów, że nie mam praca głosować bo to my przywozimy korony do Polski, zamieniamy w kantorach po kilkanaście tysięcy złotych i wydajemy w Polsce na samochody, remonty, ciuchy, alkohol, prezenty i inne gówna. Niech spier***lają te tumany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Nie bój , nie bój. Jak tylko się kryzys w Norwegii rozkręci to nie będziesz miał co wymieniać, bo z Dagpenger nie będzie już co zawieżć czy wysłać. A i z wiekiem emerytalnym to na co liczysz. Wprowadzą w Norwegi 70 lat jak w Szwecji (docelowo 75 lat) i guzik zobaczysz nie emeryturę. Zresztą warto wiedzieć że system emerytalny bismarckowski był pomyślany tak żeby mógł działać wyłącznie w warunkach kiedy 90% uprawnionych do nabycia emerytury odjeżdzało na cmentarz przed nabyciem praw emerytalnych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Marcin L
(Skocz3k)
Wiking
Wiem co Bismarck wymyślił, ale mam nadzieję, że Norwegia nie pójdzie w jego ślady. Zresztą, jestem pewny, że Norwegowie pójdą po rozum do głowy i zmniejszą socjal, a zaczną nagradzać pracujących lepiej. Mnie to i tak pewnie już nie będzie dotyczyć bo znowu gdzieś pojadę, w inne landy. Po latach socjalizmu i głupoty polak stał się turystą z przymusu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Lomo napisał:
Nie bój , nie bój. Jak tylko się kryzys w Norwegii rozkręci to nie będziesz miał co wymieniać, bo z Dagpenger nie będzie już co zawieżć czy wysłać. A i z wiekiem emerytalnym to na co liczysz.
Wprowadzą w Norwegi 70 lat jak w Szwecji (docelowo 75 lat) i guzik zobaczysz nie emeryturę.
Zresztą warto wiedzieć że system emerytalny bismarckowski był pomyślany tak żeby mógł działać wyłącznie w warunkach kiedy 90% uprawnionych do nabycia emerytury odjeżdzało na cmentarz przed nabyciem praw emerytalnych.
Jak na razie, to w Norwegi nic się nie zmieni w sprawie emerytur, z prostej przyczyny.
Upraszczając zawiłe wyjaśnienia w tym temacie to w 2010 roku, został zniesiony próg wiekowy, dotyczący przejścia na emeryturę i od tamtej pory, indywidualny wiek 67-lat jest jedynie podstawą do starania się o emeryturę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok