Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Będziesz mamą? Dowiedz się, jak to działa w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Wieslaw Gasior Asia P. K MN Gabriela M AniaD Ole_Nordmann (832 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Będziesz mamą? Dowiedz się, jak to działa w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Nie rodzta niewiasty dzieciakow. Idom cienzkie czasy i wasze stare bendom bez pracy i mozebyc bez piniendzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Skandynawianka
(Skandynawianka)
Wiking
"Zarejestrowana w norweskim systemie ubezpieczeń" to znaczy masz stały numer personalny, tak? Dlaczego nikt nie doprecyzowuje takich rzeczy? Bo ja z tymczasowym D numerem nie mam prawa nawet do lekarza rodzinnego - tak piszą na stronach Helfo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Skandynawianka napisał:
"Zarejestrowana w norweskim systemie ubezpieczeń" to znaczy masz stały numer personalny, tak? Dlaczego nikt nie doprecyzowuje takich rzeczy? Bo ja z tymczasowym D numerem nie mam prawa nawet do lekarza rodzinnego - tak piszą na stronach Helfo.

Te informacje sa bardzo doprecyzowane.
Dlaczego narzekasz i piszesz ze nie masz prawa NAWET do lekarza rodzinnego? Po co komu lekarz rodzinny, jesli w Norwegii przebywa czasowo? D nummer otrzymuja osoby, ktorych pobyt nie przekroczy pol roku co wynika z ich kontraktu na prace.
Jesli panienka lub panicz sie rozchoruje, to czym predzej musi wyjac z kieszeni europejska karte ubezpieczenia zdrowotnego (po norwesku to sie nazywa europeisk helsetrygdkort) i moze skorzystac z uslug medycznych nieodplatnie.
A jak sie zachodzi w ciaze, co czasem sie zdarza mimo antykoncepcji, to trzeba sie liczyc z wizytami prywatnymi oraz opuszczeniem Norwegii na przynajmniej 4 tygodnie przed terminem porodu. Rodzi sie tam, gdzie albo jest sie na stale zameldowanym, albo tam gdzie nas stac na oplacenie opieki medycznej podczas i po porodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wieslaw Gasior
(carrambo)
Wiking
A co będzie jak komuś przydarzy się na id-numerze wypadek w pracy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok