Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
zbigniew wiejowski damian p Michał Michał Josef Satan Tomek Lipon Lukasz2023 Łukasz (1920 niezalogowanych)
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
Co to ma być ?


"E" jak erekcja, czyli jak pierwszaki uczyły się alfabetu w Norwegii

Pierwszoklasiści w Trondheim poznawali kolejne litery alfabetu na słowach takich jak słoń i jabłko, ale też erekcja i wytrysk. To oburzyło mieszkającą w Norwegii Polkę, która zainteresowała sprawą tamtejsze media.

Dzieci Agnieszki Wojtowicz chodzą do pierwszej klasy szkoły Breidablikk w Trondheim. W zeszłym tygodniu przyniosły do domu zadanie domowe, które matka bliźniaków uznała za skandaliczne. Dzieci miały ćwiczyć nowo poznaną literę e, wypisując pod obrazkiem słowa, które się na nią zaczynają. Na pierwszych rzut oka na obrazkach były banalnye "elefant" (słoń) i "epler" (jabłko). Ale kolejne słowa wzbudziły już niepokój pani Agnieszki. Na rysunkach dla dzieci znalazły się "ereksjon" (wzwód) czy "ejakulaskon" (wytrysk). Sprawę opisał dziennik "VG".

Wojtowicz mówiła dziennikarzom: - Rozmawiałam z wieloma osobami i wszyscy są w szoku. Jedna matka powiedziała, że nie pozwoliła córce odrabiać lekcji.

Ale dziennik cytuje też inną matkę Miriam Krogh-Ervik, która jest szkolną pielęgniarką. - Z dzieckiem należy rozmawiać o ciele człowieka, ale od tego bym nie zaczynała nauki liter - miała mówić kobieta i podkreślać, że dzieciom żadna krzywda się nie stała.

Minister: rodzice myślą inaczej niż dzieci

Torbjorn Roe Isaksen, norweski minister edukacji, komentował: - Może to właśnie my, dorośli, reagujemy negatywnie na ten obrazek, bo myślimy inaczej niż dzieci.

Choć dodawał też, że nie jest przekonany, czy to obrazek odpowiedni dla dzieci w tym wieku. A dyrektorka szkoły przeprosiła rodziców.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,16819095,_E__jak_ere...u.html#ixzz3TGDb6jRX
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
cukulinka napisał
Asikhb napisał:
Ciekawe jakie epitety o naszym narodzie słyszą Norwegowie i co myślą poznając nas bliżej




A słyszałam słyszałam.
Gdy odmówiłam niedwuznacznej propozycji, śmierdzącemu Norwegowi.
Polki to dziwki.


i pewnie z usmiechem na ustach jak to norweg


a tu biedna ofiara gwaltu

www.mojanorwegia.pl/czytelnia/zgwalcona_...iona_w_dubaju.htmlak to norweg

Edward Snowden to gwalciciel jego kochanki po roku czasu doszly do wniosku ze to nie prostytucja byla a gwalt
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok