Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
yaroo68 (1984 niezalogowanych)
1 Post
Damian Czerwionka
(Dymek860)
Wiking
Nie rozumiesz że nie ma żadnego 115 na godzinę? Masz nas za Polaków, którzy wysyłają 1000 zł rodzinie w Polsce? To nie jest ten przypadek. Jeśli uważasz że ok 20 tys nok miesięcznie to wykorzystywanie i dyskryminacja Polaków to może przedstaw swój raj w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Dymek86 napisał:
Nie rozumiesz że nie ma żadnego 115 na godzinę? Masz nas za Polaków, którzy wysyłają 1000 zł rodzinie w Polsce? To nie jest ten przypadek. Jeśli uważasz że ok 20 tys nok miesięcznie to wykorzystywanie i dyskryminacja Polaków to może przedstaw swój raj w Norwegii.


20000 Nok w Norge to nie jest wykorzystywanie... wielu ludzi takie ma zarobki, co prawda nie jest to szal, ale.....
.... nijak mi to 20 tyiecy pasuje do 115 na godz.... albo ciupiecie nadgodziny albo faktycznie gazety bzdury pisza....


PS: nie widzialem twojego pierwszego postu o rzekomym klamstwie dziennikarzy...moge w to uwierzyc, wiem ze norweskie media sa specjalistami w manipulacji... ale teraz komu my mamy wierzyc ??

to moze wypadaloby jakos wstrzasnac tymi dziennikarzami ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Witaj Ronn, sorki za wczoraj, troszkę mnie poniosło.
Chodziło o to, że -teraz na spokojnie- nieładnie jest na kimś psy wieszać.
Sam potem piszesz że cytuję

"...irytuja mnie takie zachowania, poniewaz to swiadczy o kompletnej bezradnosci, glupocie... nie wiem jak to nazwac wlasciwie...nieuczciwi ludzie zawsze wykorzystaja tych ktorzy sie daja wykorzystac, a to buduje stereotypy itd..."

No widzisz, jest różnica między człowiekiem bezradnym i naiwniakiem a ciotą i patologią. Ja może jestem człekiem starej, a może zbyt starej daty, ale uważam, że osobom bezradnym, czytaj: słabszym, należy się pomoc, a przynajmniej współczucie, nie zaś kolejne upokorzenia.
Nadto przed chwilą piszesz:

" nie widzialem twojego pierwszego postu o rzekomym klamstwie dziennikarzy...moge w to uwierzyc, wiem ze norweskie media sa specjalistami w manipulacji... ale teraz komu my mamy wierzyc ??"

No to sam widzisz jak jest.

Muszę gwoli uczciwości podkreślić, iż rzadko kto tak jak Ty potrafi wyluzować i przyznać się do błędu. Szacun. Ale to wszystko emocje. Ja w tej chwili wróciłem dopiero do domu i jestem tak wk... (powiedzmy że wprawiony w stan głębokiego wzburzenia emocjonalnego) że nie wiem,czy by tej choinki którą od tygodnia żona każe mi rozebrać na przykład nie pogryźć albo wie wywalić w całości przez okno... Bo jak zwykle gdy dochodzi do rozliczeń to naszym kochanym Norwegom a to faktury się zagubią, a to coś... I jak zwykle trzeba po chamsku szeroko się uśmiechnąć i podać 2 wizytówki, jedna księgowego, drugą adwokata. I poprosić o kontynuowanie tematu już WYŁĄCZNIE z tymi dwiema osobami.

Bo w jednym zgadzam się z tobą w 100%. Z każdym można próbować po dobroci, ale nie z Norwegiem w którego głowie urodziła się myśl że "ma plana", jedna tylko rada: z kopa i z adwokata. Bo co nie ubijesz - to nie ujedziesz.

pozdrówko, Jan
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
hmm.. czy wyluzowalem ? to jest magia przekazu informacji... po takim artykule jedynie mozna sie wkurwic poprostu.... i to wlasnie media norweskie robia ze swoimi obywatelami... potem glowny zainteresowany twierdzi ze to nieprawda... nie wiem jaka jest rawda ... chyba najlepiej poprostu odpuscic te artykuly MN przy najmniej na zdrowie wyjdzie...

PS: Moze MN postaralaby sie napisac troche pozytywnych artykulow od czasu do czasu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Media robią wodę z mózgu wszystkim i na całym świecie, taka ich rola.
Mój dziadek miał bardzo fajną przypowiastkę na ten temat.

Otóż zdarzyło się tak, że chłop wracał do domu z karczmy. Pijany. Szedł wzdłuż długiego drewnianego parkanu na którym ktoś napisał farbą: DUPA. Chłop pogłaskał, drzazga w palec mu weszła i od tego czasu wie że to nie zawsze prawda co napisali...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
WujekJanek napisał:
Media robią wodę z mózgu wszystkim i na całym świecie, taka ich rola.
Mój dziadek miał bardzo fajną przypowiastkę na ten temat.

Otóż zdarzyło się tak, że chłop wracał do domu z karczmy. Pijany. Szedł wzdłuż długiego drewnianego parkanu na którym ktoś napisał farbą: DUPA. Chłop pogłaskał, drzazga w palec mu weszła i od tego czasu wie że to nie zawsze prawda co napisali...

no tak
ale tu są nie tylko absolwenci polskich uniwersytetów z Wolnej Polski
no i ci inni to wiedzą, że polski chłop to się nauczył czytać tak około roku 1975
i wtedy to chłop mógł się napić
ale w geesie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Jasta, moja Matka była chłopką. Pochodziła z maleńkiej, polskiej, dechami zabitej wioski, gdzie w pierwszych latach po wojnie tylko sołtys i pleban mieli w domu coś takiego jak żarówka. A w 1975 to już od paru ładnych lat była wykładowcą uniwersyteckim. Tak więc przynajmniej jeden polski chłop potrafił czytać i pisać już przed 1975.

Wytłumacz mi -oczywiście jeśli chcesz- jaki cel mają twoje wypowiedzi na forum. Generalnie jedna śpiewka: wszystko co polskie to o kant dupy potłuc. Jakiś czas usiłowałem doszukać się w nich jakichś wyższych i wyrafinowanych form poczucia humoru. Cynizmu, autoironii... czegokolwiek. Poległem. No to o co chodzi? Ja rozumiem, że czasem pojawia się jakiś Filip z konopi i pisze od sasa do lasa i kompletnie nie na temat... ALE TY ROBISZ TO SYSTEMATYCZNIE. Po co???

Acha, byłbym zapomniał, bo pewnie będziesz chciał do tego nawiązać. Z góry informuję, że moja Mama wykładała literaturę, a nie metalurgię, tak więc na pewno nie była by w stanie wykonać nie pękającego podwozia do czegoś tam. Myślę też, że nie miała pojęcia o rusznikarstwie, więc nie pękającej lufy do armaty na pewno by nie zbudowała. Alkoholu nie piła w ogóle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
WujekJanek napisał:
i pisze od sasa do lasa
a wiesz, że 99.999999999% Polaków myśli, że chodzi tu o niezdecydowanie Polaków przy elekcji na króla
taaa
tylko maciupinka wie, że było znane wcześniej niż Sas i Leszczyński
ale Chłopie polski, czy jak to się kiedyś w poprawnej polszczyźnie mawiało Chamie
na pewno nie wiesz
PS
cel mojego pisania jest taki
chcę Cię najpierw sprowadzić do mojego poziomu
a później Cię pokonam swoim doświadczeniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Bardzo merytoryczne. Dzięki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
WujekJanek napisał:
Bardzo merytoryczne. Dzięki.
no dobra
skoro już jesteś na moim poziomie to uważaj
walę w mordę
a więc to normalny obraz Polski jaką zastała komuna
WujekJanek napisał:
Jasta, moja Matka była chłopką. Pochodziła z maleńkiej, polskiej, dechami zabitej wioski, gdzie w pierwszych latach po wojnie tylko sołtys i pleban mieli w domu coś takiego jak żarówka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok