Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ile i jakie koszty podróży możemy odliczyć pracując w Norwegii? - Norwegia

Czytali temat:
Piotr Kaczmarczyk Krzysztof Nowak maly aniol Grzegorz Janikowski mart enty Krzysiek Urbański jaroslaw zieba Zbyszek Z. Łukasz Ch Moniaxxs Miroman marcint tttttttttttt Takatamjakas (4872 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Ile i jakie koszty podróży możemy odliczyć pracując w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
a jak rozliczyć podróż na przełomie roku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Rozliczenie podróży na przełomie roku każdorazowo uzależnione jest od sytuacji podatnika, natomiast główną zasadą jaką należy się kierować jest łączenie podróży w pary tj. przyjazd - wyjazd w ramach danego roku kalendarzowego. Jeśli podróż miała miejsce między 23/12/2014 a 03/01/2015 to:

Pierwszą podróż do Norwegii w 2014 r. możemy sparować z ostatnim wyjazdem do Polski (23/12/2014). Tym samym rozliczenie za 2015 r. rozpoczniemy od przyjazdu do Norwegii (03/01/2015) i połączymy w parę z ostatnią podróżą do Polski.

Więcej o odliczeniach kosztów podróży: www.mojanorwegia.pl/podatki/pendler.html
Zgłoś wpis
22 Posty

(Zmarznieta)
Wiking
Dojazd do i z pracy, powyzej jakiegos limitu i tylko autem, czy bilet miesieczny tez w to wchodzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Odpis za dojazdy do pracy przysługuje niezależnie od używanego środka lokomocji.
Zgłoś wpis
2 Posty
Jarosław Wisniewski
(wisnia_67)
Wiking
3 podróże x 1 773,5 km x 2 x 1,50 NOK = 36 962 NOK a z kąt taka kwota za znakiem równości, może warto to jeszcze raz przeliczyć bo z mojego rachunku wychodzi 15 961,5 NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Z artykułu wprost nie wynika czy dojazdy do pracy (np komunikacją miejską) mogą odliczać wszyscy podatnicy czy tylko ci o statusie pendler?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Przemyslaw xyz
(RomanElk)
Wiking
jeśli jestem w związku nie formalnym a zameldowani jeteśmy w Polsce pod tym samym adresem to czy moge rozliczyć ja w Norwegi? dzieki za podpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
@wisnia_67 nasze obliczenie podzielone było na dwie części, ale zakładało połączenie dojazdów do pracy z podróżami do Polski. Edytowaliśmy artykuł, aby był bardziej jednoznaczny.

@RomanElk wspólny meldunek nie wystarczy do rozliczenia w statusie pendler. Niezbędny jest związek formalny. Alternatywnie, można podróżować do dzieci lub do posiadanego/wynajmowanego mieszkania w Polsce.
Zgłoś wpis
3 Posty
Damian Karcz
(damian88882)
Wiking
trochę nie rozumiem tu na stronie mojej norwegi piszę że pendler (chodzi mi o tego co ma dom /mieszkanie własnościowe w Polsce) wystarczy że odbędzie 3 pełne podróże do Polski a na stronie MultiNOR co innego że cytat ,,podróżujesz między Polską a Norwegią co najmniej raz na trzy tygodnie'' to o co tu chodzi bo nie wiem co mam brać pod uwagę . Wydaje mi się że prawdą jest odbycie co najmniej raz na trzy tygodnie podróży, więc czemu wprowadzacie ludzi w błąd ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok