Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Jon Doe pawel piotr (3563 niezalogowanych)
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
cysiek2 napisał:
Zastanawiam się gdzie murzyn na ulicy dostanie prędzej wpierdol, w Polsce czy w Norwegii? Tak, tak jednak zawsze będziemy sapać o norweskim rasiźmie i nietolerancji. Leczymy w ten sposób nasze narodowe kompleksy.
przeciez norki boja sie wlasnego cienia
robia tylko to co im karze partia

podaj statystyki ile faktycznie muzynow pobili w Polsce a ile w norge


tu masz jednego muzyna w Oslo co dostal bejsbolem
www.sadistic.pl/brudas-vs-ochroniarz-vt329938.htm

a teraz podaj co najmniej 8 filmow z Polski


niestety nie zgodze sie z toba... dla przykladu powiem tak.... zobaczmy jak mala czesc naszego narodu mieszka w tym kraju i zobaczmy jak nieliczna czesc tych ludzi udziela sie na forum... i w koncu zobaczmy ilu wsrod nich jest ludzi kompletnie nietolerancyjnych wobec innych nacji....

.... ja osobiscie przez to forum i konkretne artykuly zaczalem sie bac naszych rodakow....

PS: a konkretne przykkady w Polsce? bylo to calkiem niedawno jak nasi pobili meksykanskich marynarzy na plazy moze nie czesto ale konkretnie... na ilosc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Polska 38 530 000 ludnosci
norwegia 5 084 000

W Narodowym Spisie Powszechnym z 2002 roku ponad 96%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(lafi)
Wiking
"Zwraca ona uwagę na to, jak bardzo podzielone są opinie na temat integracji, ale podkreśla, że wyniki badań są stabilne od 2005 roku. "
tlumacze: "ch$#owo, ale stabilnie"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Poważna niby rozmowa w pracy. Norweg zagaił mnie. .. wy nie chcecie się integrować. Ja podtrzymałem temat... jak mam to zrobić, co konkretnie zrobić aby zyskać przyjaciół? Norwegia. .. od razu o uprawianiu zimowych sportów po pracy z nimi, czytać ich książki i rozmawiać z nimi o nich, itp. To co mówi, a wymienił jeszcze wiele rzeczy, to tak naprawdę prowadziło do tego iż masz przejąć ich nawyki, myślenie, sposób bycia, pokochać ich władze itd.wtedy będziesz miał znajomych. Ja na to.... a czy nie możesz się ze mną kolegowac bez tego, razem lubimy tez wspólnie stare auta i dobrze nam się o nich gada, on w sobotę chodzi na ta sama dyskotekę, mamy wspólnych znajomych. Czy ci to nie wystarczy abyśmy się kumplowali? Norweg... tak ale na odległość, w pracy, ale nie abym cie do domu na obiad i piwko zaprosił, bo po pogadance o autach nudził bym się w twoim towarzystwie i bym cie pomału miał dosyć, nie chciało by mi sie witać się z tobą w pracy. To pokazuje, że albo jesteś tacy jak oni, albo nie i przyjaciółmi twymi nie będą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
L J
(Luka5)
Wiking
marek - mistrz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a ilu to norwegow mieszka na enmigracjii

jakies 800% ludnosci norge
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
PS: a konkretne przykkady w Polsce? bylo to calkiem niedawno jak nasi pobili meksykanskich marynarzy na plazy moze nie czesto ale konkretnie..

ty to jestes yntylygentny z miasta
ogladajacy TVN i >RM fm


to juz bylo na forym
ze pijany meksyk uderzyl zone polaka a potem wyciagnol kose i koledzy mu pomogli uzywajac TULIPANOW

PO wyroku POlskiego sadu
jedyna ofiara zostala skazana pomimo napasci komandosow meksyku i
pomimo ze jako jedyny mial rany ciete zadawne bagnetem wojskowym

wiec mi tu nie pierdol o PO prawnoscvi POlitycznej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Zabek57 napisał:
Poważna niby rozmowa w pracy. Norweg zagaił mnie. .. wy nie chcecie się integrować. Ja podtrzymałem temat... jak mam to zrobić, co konkretnie zrobić aby zyskać przyjaciół? Norwegia. .. od razu o uprawianiu zimowych sportów po pracy z nimi, czytać ich książki i rozmawiać z nimi o nich, itp. To co mówi, a wymienił jeszcze wiele rzeczy, to tak naprawdę prowadziło do tego iż masz przejąć ich nawyki, myślenie, sposób bycia, pokochać ich władze itd.wtedy będziesz miał znajomych. Ja na to.... a czy nie możesz się ze mną kolegowac bez tego, razem lubimy tez wspólnie stare auta i dobrze nam się o nich gada, on w sobotę chodzi na ta sama dyskotekę, mamy wspólnych znajomych. Czy ci to nie wystarczy abyśmy się kumplowali? Norweg... tak ale na odległość, w pracy, ale nie abym cie do domu na obiad i piwko zaprosił, bo po pogadance o autach nudził bym się w twoim towarzystwie i bym cie pomału miał dosyć, nie chciało by mi sie witać się z tobą w pracy. To pokazuje, że albo jesteś tacy jak oni, albo nie i przyjaciółmi twymi nie będą.

Jest takie powiedzenie w psychologii społecznej, że "ludzie podobni podobają się sobie" i to chyba tak działa. Jeżeli masz z kimś niewiele wspólnego, to po co się z nim kolegować poza pracą? Prędzej czy później będziecie się męczyć w swoim towarzystwie.
I trudno winić o to Norwegów - są jacy są. Jeżeli ktoś ma zamiar tu żyć i mieszkać i nie podoba mu się, dziwnie wybrał. Są inne kraje, inni ludzie. A że kasa? Coś za coś. Są w życiu ważniejsze rzeczy niż pieniądze. A jeśli ktoś przyjechał tylko czasowo, zarobić, odłożyć i wrócić to i tak nie jest zainteresowany integracją, bo nie jest mu to do niczego potrzebne. Tak mi się przynajmniej wydaje, być może się mylę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
MarekZubacz napisał:
Zabek57 napisał:
Poważna niby rozmowa w pracy. Norweg zagaił mnie. .. wy nie chcecie się integrować. Ja podtrzymałem temat... jak mam to zrobić, co konkretnie zrobić aby zyskać przyjaciół? Norwegia. .. od razu o uprawianiu zimowych sportów po pracy z nimi, czytać ich książki i rozmawiać z nimi o nich, itp. To co mówi, a wymienił jeszcze wiele rzeczy, to tak naprawdę prowadziło do tego iż masz przejąć ich nawyki, myślenie, sposób bycia, pokochać ich władze itd.wtedy będziesz miał znajomych. Ja na to.... a czy nie możesz się ze mną kolegowac bez tego, razem lubimy tez wspólnie stare auta i dobrze nam się o nich gada, on w sobotę chodzi na ta sama dyskotekę, mamy wspólnych znajomych. Czy ci to nie wystarczy abyśmy się kumplowali? Norweg... tak ale na odległość, w pracy, ale nie abym cie do domu na obiad i piwko zaprosił, bo po pogadance o autach nudził bym się w twoim towarzystwie i bym cie pomału miał dosyć, nie chciało by mi sie witać się z tobą w pracy. To pokazuje, że albo jesteś tacy jak oni, albo nie i przyjaciółmi twymi nie będą.

Jest takie powiedzenie w psychologii społecznej, że "ludzie podobni podobają się sobie" i to chyba tak działa. Jeżeli masz z kimś niewiele wspólnego, to po co się z nim kolegować poza pracą? Prędzej czy później będziecie się męczyć w swoim towarzystwie.
I trudno winić o to Norwegów - są jacy są. Jeżeli ktoś ma zamiar tu żyć i mieszkać i nie podoba mu się, dziwnie wybrał. Są inne kraje, inni ludzie. A że kasa? Coś za coś. Są w życiu ważniejsze rzeczy niż pieniądze. A jeśli ktoś przyjechał tylko czasowo, zarobić, odłożyć i wrócić to i tak nie jest zainteresowany integracją, bo nie jest mu to do niczego potrzebne. Tak mi się przynajmniej wydaje, być może się mylę.


generalnie to dobrze mu ten norweg powiedzial.... ja utrzymuje kontakt z kolegami, od czasu do czasu wyskoczymy na kregle , bilard lub po prostu party... ale bez przesady ... od kolegow z pracy tez trzeba odpoczac... nalezy miec szersze grono znajomych niz tylko pracownicy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Ja zapytałem wpierw ogólnie, co mam zrobić aby mieć znajomych. Tu bariera,bądź jak my będzie ok. Nie jestem jak oni, chce być sobą i milo by mi było gdybym był akceptowany takim jakim jestem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok