Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak zintegrować się w Norwegii? - Norwegia

Czytali temat:
Lukasz Lucky Luke mariusz mariusz (1084 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Jak zintegrować się w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
hahahahahahaha HIT!!! ROKU!! bedze, bo juz prawie polowa grudnia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(KING)
Nowicjusz
Niezle wypracowanko. Marysia zasluzyla na piatke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Piotr W
(PWA)
Wiking
Po 10 latach w Nor stwierdzam, że jedyną integracją akceptowalną społecznie przez Norwegów jest wyzbycie się siebie, swych wartości i przekonań przez obcokrajowca przy jego jednoczesnej publicznej (najlepiej...) bezkrytycznej apoteozie wszystkiego, ale to absolutnie wszystkiego co norweskie. Są w Norwegii pewne elementy życia społecznego absolutnie nie do zaakceptowania przeze mnie jako człowieka, po drugie jako Polaka. Zawsze będę Polakiem. I choć to trudne być kim jesteśmy, wiem, że jest miejsce z którego pochodzę i gdzie nikt ze wzgl. na moje pochodzenie mi nie urąga. Wiele rzeczy można by pisać. Myślę, że każdy inteligentny Polak i Polka mieszkający w Nor po pewnym czasie natrafią na bariery godzące w ich wnętrze i mam nadzieję, że w takich momentach będą pamiętać KIM są. Trudno, ale wygląda na to, że niestety ale nie zdałem egzaminu z przystosowania społecznego na północy... Gorzka refleksja po 10 latach pobytu. Mówię biegle po ichniemu. Słyszę wszystko. Rozumiem. Niestety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Lukasz Lucky Luke
(lukaso26)
Wiking
Ja jestem krocej ,ale zgadzam sie z PWA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
w Polszy zle
wszedzie zle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
PWA napisał:
jest wyzbycie się siebie, swych wartości i przekonań

Są w Norwegii pewne elementy życia społecznego absolutnie nie do zaakceptowania przeze mnie jako człowieka, po drugie jako Polaka.

Myślę, że każdy inteligentny Polak i Polka mieszkający w Nor po pewnym czasie natrafią na bariery godzące w ich wnętrze.

Poruszyles bardzo ciekawy temat. Widze, ze sprawe gleboko przemyslales i masz wiele do powiedzenia na ten temat. Moglbys troche rozszerzyc swoja mysl ?

1. Jakie to sa twoje wartosci i przekonania, ktorych musialbys sie wyzbyc ?
2. Czy moglbys podac przyklad o jakie elementy zycia spolecznego absolutnie nie sa dla ciebie do zaakceptowania ? Jakie jako czlowieka, a jakie jako Polaka ?
3. O jakie "bariery" ci chodzi ? I jak one godza we wnetrze ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
prędzej się tu idzie dowiedzieć, ile kto ma zębów
czy kiedy ostatnio pyknął sąsiadkę, sąsiada
niż co to są te polskie wartości i tradycje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
Krotko tu jestem i ogolnie moge sie wypowiadac raczej pozytywnie o norwegach, Jedno co mnie razi w pracy to, ze mowia ci, ze jest wszystko ok, a potem kabluja do szefa, ale to baby, faceci jacys bardziej spoko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
SENTEX napisał:
Ja wam odpowiem co mnie wkurwia uzywam norweskiego gegania na codzien ........wiec tak norwedzy to chyba najbardziej zaklamany rasistowski kraj na swiecie zachowuja sie jak ruscy w latach 50 w polsce za papy Stalina na zewnatrz wszystko wyglada swietnie ale tak naprawde to wielka obluda ........
wiec tak
1. rasizm i obluda brak akceptacji innych kultur, chodz mowi sie ze to kraj wieokuturowy
2.kultura na poziomie 0
3. znieczulica spoleczna
4. chlodny chow dzieci
5.Poziom debilizmu intelektualnego u wiekszosci Norwegow




Nie znam Cie na tyle aby Ciebie ocenic w punkcie nr 4 ... no ale poza tym to pasujesz idealnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok